Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Időszakos böjt okozta hasmenés...

Időszakos böjt okozta hasmenésre, ötlet?

Figyelt kérdés
Szóval úgy gondoltam belevágok az időszakos böjtölésbe. Folyamatosan szoktattam át magamat a kisebb időablakra, amikor eszem. Sikerült a kalória bevitelemet 2000 alatt tartanom 16-8 órás böjttel. 12 órakor van az első étkezés, a második pedig 8-kor. Eddig 12 kilót fogytam. Este végzek általában testmozgást, ilyenkor lecsúszik 1-2 liter víz, ami másnapra hasmenést okoz. Járt már valaki így? Ha nem viszek be szilárd táplálékot, csak rengeteg vizet, akkor törvényszerűen befosok?

aug. 3. 17:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%
Mi köze az időszakos böjtnek ahhoz, hogy nem eszel szilárdat? És mért teszed ezt magaddal?
aug. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A viz nem okoz hasmenest. Nem az idoszakossagon mulik ez,hanem azon, h mit eszel. Vagy betegseg.
aug. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
36%
Van: hagyd abba ezt a marhaságot.
aug. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
Ez nem attól van, hogy mikor eszel hanem, hogy mit. Van valami az étkezésedben (vagy a vizedben), amitől megy a hasad. Pl ha mondjuk kulacsból iszod a vized, akkor mikor mostad el utoljára? Kajánál meg figyeld meg, hogy ha elhagyod a tejtermékeket, vagy a glutént hogy mi történik (külön külön, ne egyszerre, mert akkor nem tudod melyik volt a ludas). Ezen felül, ha szedsz vitaminokat, akkor van olyan, ami ilyet okozhat. Pl magnézium túladagolás.
aug. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
64%

Én már 7 hónapja tartom az időszakos böjtöt. Nálam az elején volt hasmenés, az első pár hónapban. Nagyon sok méreganyag, a belekben felhalmozódott szemét lehetett bennem, szerintem több kilónyi is. Nem egész nap volt hasmenésem, hanem reggel 2-3x is el kellett mennem. Most már szépen beállt napi 1-re és jól vagyok. Eddig 30 kilót fogytam, koplalás nélkül.

Szerintem neked is be fog állni majd, légy türelmes. Ha rosszul érzed magad, akkor pedig hagyd abba és orvos!

aug. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
25%
Mi köze a napi 1-szeri étkezésednek az állítólag felhalmozódott méreganyagaidhoz, 5-ös?
aug. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem napi egyszer eszek. Ki írt ilyet?
aug. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%

5.

Több kilónyi méreg, meg szemét(?) a belekben(!). Figyelni kellett volna bigyó órán, apafej, ez nem így működik.

aug. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#8

Ja, nekem is ezen akadt meg a szemem. Ez amugy a "meregtelenites" elnevezesu ezo blabla, de meg varom, hogy a az 5-os is leirja 🤣

Reg rossz lenne, ha ennyi merget cipelnel magaddal 5-os, semmi kivalasztoszerved nem mukodott, vagy mi? Azok teszik am a dolgukat amugy is. Ettol fuggetlenul tokjo tehermentesiteni a szervezetet idoszakos bojttel, normal bojttel neha - de mas szempontok miatt (pl. autofagia)

aug. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A kérdezőnek válaszoltam. Csak azért, hogy kiforgassátok a szavaimat, nem leszek céltábla, köszi.
aug. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!