Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen étrendet ajánlanátok...

Milyen étrendet ajánlanátok egy 10 éves cicának?

Figyelt kérdés
A kandúrom ősszel lesz 10 éves és szeretnék kicsit jobban figyelni az etetésére. Leukózisos, szóval arra kúraszerűen szokott immunerősítőt kapni. De érdekelne, hogy milyen kiegészítőket érdemes még nekik adni ebben a korban.

aug. 23. 09:50
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
A mi tenyésztőnk immunerősítés céljából a Vetri DMG-t vagy DM Guardot ajánlotta.😊
aug. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Immunerősítő cseppek tényleg jók, amiket első ír, de az nem napi étkezés. Vannak idősebb cicáknak kifejezetten tápok, amikben olyan vitaminok, ásványi anyagok vannak, amik támogatják az idősebb szervezetet. A Royal Caninnak biztos van, a 7+, de szerintem más márka is. Állatpatika vagy a bolt biztos tud ebben segíteni, vagy a doki. :)
aug. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
6%

Szerintem meg egy rakás ...a dm guard. Semmi hatása nincs. Annyira dícsérik, hogy 2 nagy kiszerelést vettem belőle de kár volt.

A cbd sokkal jobban bevált nálunk.

aug. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

2-es

A kiegészítők miatt írtam a Vetrit,nem is néztem,hogy a fő kérdés az étrend lenne🥹Hoppá🙄

3-as

Neked lehet nem vált be, de nem tudom milyen hatást vártál tőle.

Nálunk a cica egészséges, így kapja néha kúraszerűen, nem tipikusan valami “betegségre” adtuk,hogy azonnal lássuk a hatását, de több tenyésztő jó véleménnyel volt róla,illetve én a vásárlói kommentekből is jókat találtam,ahol volt valami probléma és segített.

aug. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
33%

4

3as vagyok. Leukózisos macskának vettük.


- "Támogatja a szervezet daganatok elleni küzdelmét és csökkenti az áttétek képződésének esélyét."

Ilyet pl nem tapasztaltam. A torkában, a nyelve tövén voltak daganatok a macskának. Műtét után újra kialakultak. Amikor cbdt szedett, akkor sokkal lassabban alakultak ki újra (évek múlva), hamarabb gyógyult. Legutolsó műtétje után nagyon hamar újra kialakultak, inkább altatást javasoltak.


- Gyulladáscsökkentő hatást is írnak. Ezt se tapasztaltam. Fogíny gyulladása is volt. A cbd 4 évig visszahúzta neki a gyulladást. Sajnos átmenetileg megszűnt az a termék amit vettünk. Dm guard mellett fél éven belül húzni kellett a fogait, annyira gyulladt volt az ínye.


Dupla, tripla adagot adtam úgysem tapasztaltunk semmi hatást. Finomnak finom volt, nem ártott neki, de nem is volt jó semmire a mi esetünkben.

aug. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
61%

A DM Guardot mi is próbáltuk, igaz, kutyánál, de hasonlóan eredménytelenül, ugyanakkor a Vetri DMG-nek volt eredménye. Elvileg azonos a hatóanyag a két készítménynél, de mégis többektől hallottam már, hogy a DM Guard nem az igazi, és a saját tapasztalatom is ez.


Ami az étkezést illeti a cicánál: nekünk 16 éves a cicánk, ő azt eszi, amit három éves kora óta, vagyis ha valami bevált, akkor nem szükséges változtatni, ah a cica amúgy jól van, maximum táplálékkiegészítőket lehet érdemes akár kúraszerűen váltogatva. A miénk szokott kapni zöldkagylóport, sörélesztőt, barna algát és Humacot, persze nem egyszerre, hanem ahogy írtam, kúraszerűen váltogatva, illetve egy taurint is tartalmazó vitaminos pasztát, ami elvileg szőroldópaszta is (a gyakorlatban azért szokott szőrgombócokat hányni, csak ritkábban). A pasztát heti 2-3x kapja már évek óta.

Hozzáteszem: ő nyerskosztos cica (darabos csontost már régóta nem kap, kivéve apróhalat, de ezt nem a kora indokolta). Tápos cicának taurin kiegészítés lehet, hogy nem szükséges, mert a tápokba szoktak tenni, legalábbis a jobbakba.

aug. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Ahogy nézegettem még érdemes lazac olajat adni nekik az Omega 3 miatt

aug. 26. 09:46

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!