Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassuk le a cicákat...

Hogyan szoktassuk le a cicákat hogy az ajtókilincset ne nyitogassák?

Figyelt kérdés

Van 3 benti cicánk és kifigyelték tőlünk, hogyan nyitjuk az ajtót ill. a kilincset. :D Felugranak a kilincsre és a testük súlyával a zár kioldódik, így az ajtó egy pici résnyire kinyílik és a lábukkal már könnyen magukhoz húzzák és kiszöknek. A bejárati ajtótól kezdve minden szoba ajtót kitudnak már nyitni, ha az nincs kulcsra zárva. :P

Gondoltuk hogy a bejárati ajtó kilincsét gombos kilincsre cseréljük, de csak a belsőt, így már nem tudnának kiszökni.

Befújtam már az ajtót dezodorral, hátha félnek majd oda menni, de nem ez sem jött be. :D

Kiszoktuk őket vinni az udvarba rendszeresen, pórázon is. Nagyon szeretnek kint lenni, de féltjük őket a szomszéd kutyáitól, állandóan ugatják őket, olyankor megrémülnek és menekülnek mindenhová.

Valami egyéb ötlet a kilincs nyitogatás ellen? :D


aug. 14. 00:35
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Gombos kilincs, esetleg ha türelmesek vagytok, akkor sokáig minden alkalommal zárjátok be az ajtót. Hamar rájönnek, hogy ha fejreállnak se fogják tudni kinyitni az ajtót, így feladják. Nincs jutalom az erőfeszítésért.
aug. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
43%
Mi a gond az 1. válasszal? Nekem bevált, 3 napba telt, de aztán nem próbálkoztak többet.
aug. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
11, Dehogy adják fel. :D Megtanulták, hogy az ott kulcs a zárban, és azt is összekötötték fejben, hogy amiatt nem nyílik az ajtó. Vagyis ha olyan kedvük van, megállás nélkül basztatják a kulcscsomót a zárban. Kész szerencse, hogy befelé forduló hüvelykujj nélkül azt nem tudják megtanulni elfordítani. 🤷‍♀️ Így marad a kulcscsörgetés és az áriázás az ajtóban, hogy dekegyetlenvaaaaagy.
aug. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
44%
Miért kell úgy kiírnod a kérdést, hogy közben össze-vissza röhögsz, mint egy idióta?
aug. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

8


Igen, ha csak egy valaki van itthon, mert a többi családtag hogy jön ki a házból? Esetleg mindenkinél lesz kulcs? :D

aug. 14. 22:58
 16/21 A kérdező kommentje:

14


Azért mert nincs olyan xar monoton rosszkedvű életem, mint neked. :P :D

aug. 14. 23:00
 17/21 A kérdező kommentje:
Egyébként itt olvastam, hogy meg kell fordítani az ajtón a kilincset és ez bevált módszer, így holnap meg lesz csinálva.
aug. 14. 23:02
 18/21 anonim ***** válasza:
84%

15, Persze, hogy mindenkinél van kulcs, nekem az a fura, hogy neked ez fura. :D

Ha valaki van otthon, és kulcs a zárban, akkor beengedem a másikat. Ha tudom, hogy nem fogom tudni beengedni, akkor kiveszem a kulcsot, és be tud jönni a sajátjával.

Az pedig teljesen alap, hogy senki nem megy el otthonról kulcs nélkül.

aug. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

18

Persze hogy fura az egész és értelmetlen, mert percenként megy ki valaki az udvarra az ajtón, mert dolga van, akkor még kulcsokkal fogunk szöszmötölni? :D

Szóval ez nem jó opció, csak akkor, ha valaki egyedül lakik a házban.

aug. 14. 23:05
 20/21 anonim ***** válasza:
84%
Nem, ha valaki ki-be mászkál, akkor a bentmaradó természetesen figyel a macskára, hogy addig ne menjen ki. 🤷‍♀️ Ez logikus.
aug. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!