Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnám megállapítani a...

Hogyan tudnám megállapítani a kismacskák számát?

Figyelt kérdés

Ha valaki tud valamilyen módszert, házi praktikát, arra, hogy hogyan tudnék rájönni, kitappintani, hogy körülbelül hány kismacska fog születni, akkor kérlek osszátok meg velem.

Egyébként fogom vinni állatorvoshoz, és tudom, hogy csak ő tudja pontosan megmondani, de csak jövő héten fog menni, és én már kíváncsi vagyok, szeretném tudni, hogy kb hány kölyökre számítsak.

A kölykökben, se az anyában kárt tenni természetesen nem szeretnék.



aug. 11. 20:55
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Általában 4-5 kölyköt szoktak fialni. Ha nem olyan nagy a hasa akkor max 3. Kitapintani nem nagyon tudod csak ránézésre megmondani kb
aug. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Azt az egy hetet kivárhatnád türelmesen, ne nyomkodd a cica hasát feleslegesen, úgy sem fogod kitapintani.

Ha ez segít, átlagban 3-5 kismacska születik.

aug. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha sok vemhes macskát láttál már, akkor tudsz viszonyítani has méretből és " ki dudorodás " méretből

Hozzá sem kell érni, mivel néha látni a kis fejük kidudorodását meg stb

Ha a macska szenved, hogy nagy hasa van, "hömpölyög " ahogy megy, nagyon nehezen mozog akkor 4-5-6 cica esetleg, vagy 6 kisebb és abból nem garantált, hogy mind megmarad, vagy 4-5 nagyobbacska.

Ha közepes méretű hasa van, amitől nagyon könnyedén tud tisztálkodni, fetrengeni, hemperegni stb, 2-3 cica, esetleg 4 kisebb termetű

Azzal számolni kell, hogy amikor kisebb termetű cicákról van szó, akkor nem garantált, hogy mind megmarad, mivel a túl kicsik sajnos kimúlhatnak, de nem minden esetben

aug. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem ha elhiszed ivartalanítani, akkor megtudod.
aug. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
aug. 12. 10:15
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#5 Nagyon nehéz olyan állatorvost találni, aki ivartalanít vemhes cicát.


#3 Nagyon jól leírta, annyit tennék hozzá, hogy első vemhességnél általában kevesebb cica születik.


Mielőtt ki lettek ivartalanítva a cicáim az egyiknek 3 kiscicája lett, a másiknak 7 (a szüleim ragaszkodtak hozzá, hogy egy almot minimum neveljenek fel előtte). A hétből sajnos egy se élte túl pedig nagyon próbálkoztunk, de a másik 3 azóta is jól van. Mikor ivartalaníttattuk őket a hetet ellő cicámról mondták, hogy nem volt egészséges a méhe és valószínűleg ezért nem maradt meg egy sem, nem csak azért, mert sokan voltak. Ha nem veszik ki a méhét akkor nagy baj lett volna belőle később.


Megéri ivartalanítani. Kiscicákat nevelni drágább mint az ivartalanítás, plusz így is tele vannak a menhelyek cicákkal és sok betegséget megelőzöl vele.

Biztos a doki is elmondja majd, de általában akkor szokták mikor a kicsik már nem szopiznak mert sok cica nem engedi szopizni őket a seb miatt ha előtte csinálják.

aug. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, bocsi, #5 helyett #4-et akartam írni
aug. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszi a leírást. Elfogjuk vinni ivartalanítani, és ez tervezett terhesség volt, mi is szerettük volna, hogy előtte szüljön egyszer. A kismacskáknak egyébként már megvan a leendő családja :)

Fajtacica amúgy, british rövidszőrű.

aug. 12. 21:07
 9/9 anonim ***** válasza:
81%

#7 vagyok, igazából teljesen felesleges előtte szülnie, de persze meg tudom érteni ezt is. És tagadhatatlan, a kiscicák varázslatosak :D

Remélem mind egészségesek lesznek :D

aug. 13. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!