Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska lakásban tartva csinàl...

Macska lakásban tartva csinàl kárt a lakásban?

Figyelt kérdés

júl. 23. 14:41
1 2 3
 21/29 anonim válasza:
82%
A miénk ismeri a nem szót és akkor hallgat rá. Már nem fekszik a laptopra, megtanulta. Konyhaasztalt kerüli, akkor se ugrik fel ha nyers hús van ott. Ha akar valamit jön és kéri. Tárgyak helyzetét meg tudja ítélni, semmit nem szokott lelökni vagy felborítani. Nagyon max beleiszik egy pohárba, ha szomjas
júl. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

Az elmúlt bő 15 évben 4 macskám volt házban (ebből kettő most is megvan). 2 kandúr cicánkra nem volt különösebben jellemző a rombolás, nem rémlik, hogy komolyabb kárt okoztak volna. Az egyik kicakkozta kicsit a függönyt, és ránk nagyon szeretett vadászni 😅 a másik felment azt asztalra, pultra, ha nem láttuk, de ennyi.

Van most egy lány cica, ő borzalmas volt kismacskának, ilyen szinten romboló macskák még nem láttam. Mindenen is élezte a karmait, ajtófélfa, bútorok, hiába volt egy csomó kaparó. Szándékosan ment oda, ahova tudta jól, hogy nem szabad. A kanapé műbőr része hagyjuk, hogy néz ki... Mászott fel mindig mindenre, nagyon sok mindent leborított. Ez úgy kb. élete első évében volt jellemző, azóta lehiggadt, megtanulta nagyjából a szabályokat, csak néha fordul elő, hogy valamit lever véletlenül, de tiltott helyre már nem nagyon megy. Ja, és akkor kapar valamit, amiről tudja, hogy nem szabad, ha azt akarja, hogy figyeljek rá, de én pl. alszom 😀 Van egy kis kandúr is, ő most 5 hónapos, tizedennyire se idegesítő. Felmegy néha még az asztalra, meg egy polcra, ami tiltott, de egyre inkább érti, hogy nem szeretem, és csak figyelemfelhívásból csinálja. A kanapét néha kaparja, kicsit kapott a függöny is (majd ha ő is felnő, ezeket tervezem cserélni), de nem vészes. Viszont nem rombol szándékosan unalomból, játszik a játékaival, használja a kaparófát, szóval összességében sokkal kellemesebb személyiség 😀

Igazából a macska személyiségén múlik leginkább. Én az első kivételével mindegyikkel itthon vagyok home officeban, sokat foglalkozom velük, a harmadik cica mégis egy igazi istenátka volt, míg fel nem nőtt. Érdekesség, ő az egyetlen nőstény, a kandúrok normálisabbaknak bizonyultak nálunk 😅

júl. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
68%

10 éve van macskám, összesen 2.

A kárpitozott bútorokat kikaparták idővel, pedig van kaparófájuk. Elképzelhető hogy több kaparófa taktikai elhelyezése segíthet, de nálunk el sem férne sehol példának okáért.

A másik macskám ezen kívül egyszer felkakált a falra, amit nem hiszek el azóta se. Azon kívül a lakáson kárt nem tudnak tenni, csak a berendezésben.

júl. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
Ja lemaradt hogy trükköket is tudnak szóval foglalkozva van velük és mindkettő nőstény. A hímek a jelölgetéssel lehet hogy tudnak még ártani.
júl. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
75%
#20 ezt csak az mondja, aki nem érti a macskák jelzéseit.
júl. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 Rékaaa8 ***** válasza:
17%

Az en macskam meg kolyok, de mikor be engedem a lakasba ot pihenni (kinti Cica), es kakilnia kell vagy valami, jelzi nekem azt, es ki megy.

Ha kolyok a cicus, meg tudod valamennyire tanitani neki, hova kell pisilni kakilni. Viszont ez a macskatol fugg, viselkedesetol.

Mikor nekunk volt bent a hazban macska, akkor csak kapargatta a falat, ossze vissza rohangalt, le pisilte a fotelt. Ez tenyleg a macskatol is fugg szerintem, mivel az en macskam nem tenne tonkre semmilyen butorunkat sem!

júl. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Az enyémek a pokolban születtek és az ördög maga küldte fel őket nekem, mert már nem bírt a gyerekeivel.

De ismerek két olyat, akik szó szerint egész nap fekszenek, mosdanak, napi 5 percet valamit megpofoznak, aztán kidőlnek, mint a krumplis zsák.

júl. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
40%
Nem. Mindent rendben tart, kitakarít mikorra hazamegy a tulaj.
júl. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Ez macskafüggő. Kezdetben volt 2 brit cicánk, sose csináltak nagyobb kárt, kanapé is rendben volt. Aztán utcáról befogadtunk egy cicát, na azóta a kanapénk borzalom, rongál sokat. Aztán jött még egy brit cica, gondoltuk vele nem lesz gond, de ugyanolyan mint amelyiket befogadtuk 😃 sőt legnagyobb haverok. Szóval tényleg egyéni.
júl. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!