Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet Tamással, a macskánkk...

Mi lehet Tamással, a macskánkkal? Mennyire súlyos a probléma?

Figyelt kérdés

Három macskánk van, a legidősebb 13, a középső 10 (Tamás), a legfiatalabb pedig még egy éves sincs. Az összes kölyökkora óta velünk van, kinti-benti állatok, jól tápláltak, viszonylagos rendszerességgel visszük őket állatorvoshoz (ahogy a "doki" tanácsolja).


A szóban forgó Tamás fiatalkora óta macska-AIDS-es, de ennek ellenére sokat eszik, nagy súlyban van, kicsivel több, mint 7 kilós.


Viszont, arra lettem figyelmes, hogy amióta ez a nagy meleg tart, időnként úgy liheg és zihál tátott szájjal, kilógó nyelvvel, mintha kutya lenne. Olyankor mindig beviszem hűvösebb helyiségre (olykor akarata ellenére, mert furcsamód nem örül neki), de néha ilyenkor is liheg.

Valaki tanácsolta, hogy hidegvizes ronggyal csavarjam hasonló esetekben körbe a felhevült kis testét, amit ki is próbáltam egyszer, de hamar kibújt belőle, nem lett ennek a "tevékenységnek" semmi foganatja.


Utánanéztem a neten, és többek között azt is olvastam, hogy akár szívférgességtől is liheghet egy cica, ez pedig aggodalommal tölt el. Mennyire lenne indokolt elvinni emiatt ismét állatorvoshoz?


júl. 12. 16:27
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

A túlsúlytól is lehet gondolom, meg a szíve ennyi idősen lehet nem a legjobb…

Amúgy a többi macska elkapta a macska aidset nem? Vagy ez hogy van? Felves macskát nem is lehetne kint tartani, sem más macskákkal, nem?

júl. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Első válaszoló

A több macska nem kapta el. Az állatorvos szerint vérrel terjed, nem pedig nyállal, ha jól emlékszem.

júl. 12. 16:44
 3/8 A kérdező kommentje:
*többi
júl. 12. 16:47
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

Simán kicsikarhatják egymást jáék közben, de mindegy.

A gond az, hogy jó dagadt. Normális kajákkal kéne etetni, nem hízlalni mint egy malacot. Ha normál alkat lenne, akkor nem viselné meg ennyire a meleg.


Lehet venni hűsítő matracokat.

Izotóniás italport, kimondottan állatoknak is van.

júl. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Normál kajákat kap, nem hízlaljuk.
júl. 14. 08:50
 6/8 A kérdező kommentje:
...Csak a többi macska nem hízott meg annyira a kajától.
júl. 14. 08:52
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor lehet váltani kéne.

A concept for life tápokban van pl "light" , "weight control" változat túlsúlyos macskáknak.

júl. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot.
júl. 14. 10:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!