Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elveszett cica meddig él túl...

Elveszett cica meddig él túl az anyja nélkül?

Figyelt kérdés

Nagymamámnál vagyok látogatóban.

Mondta, hogy 2 napja nyávog egy kismacska a fészerben, de nem találja. Megtaláltam, be volt szorulva farakás közé, alig bírtam kiszedni. Nincs két hetes, nem megy, csak mászik, remeg inkább. Tiszta csipás, össze van ragadva a szeme teljesen. Nem tud tálkából inni még, gyógyszeradagolóval valamennyi vizet sikerült beleszuszakolnom, de nem sokat, csak sír és eléggé megviselt szegény:(

Egy dobozt kibéleltem régi ruhákkal, beletettem és vissza vittem a fészerbe. Az a kérdés, hogy elképzelhető, hogy az anyja visszajár etetetni? Ha nem, akkor ilyen pici túlélhetett folyadék nélkül 2 napot? Lehet, nem éli meg a reggelt? Nagyon sajnálom szegényt. Nem tudom, mit kezdjek vele. Tejpótlót, állatorvost én nem tudok kifizetni, helyben nincs is. Ez egy pici falu és rajtam kívül nem nagyon érdekel senkit. Kiakadtak már azon is, hogy fogdostam mikor tiszta csipás :( mit csináljak vele?



júl. 7. 21:50
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Miért mániád ez neked? Mama 89 éves, bot nélkül menni se tud.

Egyébként megvan a cica. Az anyja dugta el, reggelre ismét eldugta, láttam hogy szoptatja, úgyhogy megnyugodtam, nem piszkálom. Szegény anya cica mit gondolhatott, hogy egy dobozban találta meg emberszagúan a kicsit, visszatuszkolta még mélyebbre a farakásba:)

júl. 8. 09:56
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, hogy megtalálta az anya cica. De kérlek ha nagyobbak lesznek tedd fel őket örökbefogadós csoportokba, hátha találtok gazdit nekik és nem lesz még nagyobb szaporulat.
júl. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Vidd orvoshoz, a szeme elèg aggasztó
júl. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Sajnos, orvoshoz vinni nem tudom. Nem vagyok nagykorú, nincs bevételem és ha valami nagyobb összeget mondana, felsülök. Na meg itt napi 2 busz van. Fél napra kellene ellopnom az anyjától, elbuszozni vele valahogy a városba.
júl. 8. 15:35
 15/20 A kérdező kommentje:
Embereknek való szemcsepp ami ilyen általános gyulladáscsökkentő, az nem lehet jó? Azt még tudnék venni egyedül. Esetleg kisállatboltban ha lehetne kapni? Jó lenne ha a cicát nem kellene hozzá vinni. Az busszal tortúra lenne, sírna végig a dobozban, órákig kellene várni a vissza felé buszt tűző napon. Lehet, közben menne az anyja szoptatni, félek, ha egyszer nem találja ott, többet nem megy vissza. Nem akarok kiszúrni a cicával.
júl. 8. 15:42
 16/20 anonim ***** válasza:
77%
Sajnos emberi gyógyszert csak akkor szabad, ha orvos kifejezetten engedi.
júl. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
81%

Emberi gyógyszert csak állatorvos ajánlásával szabad.


Egyébként tapasztalataim szerint a kamilla se olyan ördögtől való, nekem külön mondta az állatorvos, hogy használhatom, csak ne sokat mert szárít. Néha járt hozzánk egy kóbor cica, ő már felnőtt volt, olyan durván be volt gyulladva mindkét szeme, hogy csak az egyiket tudta kinyitni, azt is résnyire. Két napig reggel bekamilláztam és lemostam róla a csipát, már amennyire engedte, és harmadnapra le is vitte a duzzanatot teljesen. Aztán kiderült, hogy macskanáthás volt, sajnos mire el tudtam volna vinni orvoshoz eltűnt és azóta se láttam, de a szemén legalább segítettem. Szerencsére az én cicáim be vannak oltva.


Javítsatok ki ha tévedek, de eddig két okot olvastam amiért rossz a kamilla:

1, Szárít: Való igaz, de cserébe keveset kell használni mert atomgyorsan leviszi a gyulladást, egy-két használat általában bőven elég. A saját szememre is használtam már, eléggé érzékeny szemem van de eddig semmi bajom nem volt tőle.


2, A bacik könnyen szaporodnak mert langyos, nedves környezet. Azt, hogy nedves aláírom, de én meg szoktam várni amíg teljesen kihűl.


Nekem eddig mindig többet használt, mint ártott, de ha van más negatívuma is amiről esetleg nem olvastam akkor írjátok meg :D

júl. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
15%
Azèrt vigyázz avval a nagymamával
júl. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
18,fejezd már be
júl. 9. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Nem tudok a közelébe kerülni, az anyja elbarikádozta magukat teljesen, de egész nap vele van:)

Én észre sem vettem az anyját először, mert teljesen félreeső helyen el vannak bújva. A szürke cica elmászott onnan és beszorult egy szűk helyre, ahonnan kiszedtem tegnap. Valószínű, az anyja akkor is ott volt egy méterrel odébb, csak akkor még nem tudtam.

Nem egy cica van, legalább kettő, mert néha bekukkantok és fehér cica szopik, akit én kiszedtem, az szürke volt:) de rossz a belátás, az anya meg sziszeg rám, úgyhogy nem bolygatom őket. Cica maminak hordok enni, inni, de csak akkor jön ki enni ha nem vagyok a közelben.

júl. 9. 17:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!