Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elveszett cica meddig él túl...

Elveszett cica meddig él túl az anyja nélkül?

Figyelt kérdés

Nagymamámnál vagyok látogatóban.

Mondta, hogy 2 napja nyávog egy kismacska a fészerben, de nem találja. Megtaláltam, be volt szorulva farakás közé, alig bírtam kiszedni. Nincs két hetes, nem megy, csak mászik, remeg inkább. Tiszta csipás, össze van ragadva a szeme teljesen. Nem tud tálkából inni még, gyógyszeradagolóval valamennyi vizet sikerült beleszuszakolnom, de nem sokat, csak sír és eléggé megviselt szegény:(

Egy dobozt kibéleltem régi ruhákkal, beletettem és vissza vittem a fészerbe. Az a kérdés, hogy elképzelhető, hogy az anyja visszajár etetetni? Ha nem, akkor ilyen pici túlélhetett folyadék nélkül 2 napot? Lehet, nem éli meg a reggelt? Nagyon sajnálom szegényt. Nem tudom, mit kezdjek vele. Tejpótlót, állatorvost én nem tudok kifizetni, helyben nincs is. Ez egy pici falu és rajtam kívül nem nagyon érdekel senkit. Kiakadtak már azon is, hogy fogdostam mikor tiszta csipás :( mit csináljak vele?



júl. 7. 21:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%

Kecsketejet tudnál szerezni?

Vagy egy másik szoptatós anyamacskát. Sürgős lenne.

júl. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Reggel körbekérdezek, nem ellett e az utcában valakinek a cicája mostanában. Remélem, megéli, nem engedik, hogy behozzam. Van esély, hogy visszajön az anyja? Fura hogy került ide. Biztos nem magától jött, nem tud még menni. De ha kan lopta el, az meg is fojtotta volna, nem? Csinálnak ilyet a knafúrok, hogy nem bántják a picit, csak ellopják és leteszik? A szeme nagyon rossz állapotban van, először azt hittem, nincs is meg neki. Le szabad mosni kamilla teával? Laktózmentes tejet adhatok neki? Mást itt nem tudok szerezni.
júl. 7. 22:11
 3/20 anonim ***** válasza:
58%
A kamilla tea inkább árt, mint használ :(
júl. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
79%
Lehet lepontozni, de a kérdező nagymamája féle ember szokta vízbefolytani vagy agyonütni a szaporulatot. 🤷🏼‍♀️
júl. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Mama nem csinál ilyet, ő is megsajnálta, ő szólt, hogy nyávog valahol. De mikor kiszabadítottam és megmutattam neki, mondta, hogy ez nagyon kicsi, szopni tud csak és tiszta csipás, ne fogdossam inkább, mert beteg :( én nem tudom mit takar ez a csipás betegség, de tényleg csúnya, megszakad a szívem érte.
júl. 7. 22:25
 6/20 A kérdező kommentje:
Szemét mivel szabadna megtörölgetni? Vagy ne bántsam inkább? Mama szerint lehet, pont az anyja takarította el az alomból, mert gyengécske, beteg. Ahhoz képest ha két napja étlen szomjan túlélt, akkor elég szívós pedig.
júl. 7. 22:27
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen csipás, az macskanátha. És az anyjától örökölte, méhen belül fertőződött meg.

Orvos nélkül nagyon kicsi az esélye, hogy túléli - vagy ha túl is éli, simán belevakulhat például.

Tejet vagy meg tudod vele itatni, vagy nem. Vagy segítesz vele, vagy megölöd - mert ha a kis legyengült testével még fosni kezd a tejtől, az biztos halál.

Ha nincs más, amit adhatnál neki, kénytelen vagy megpróbálni, mert ilyen picinek szilárdat még nem fog tudni enni.

júl. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, adhatsz neki mentes tejet. De egy tejpótló vagy kecsketejet minél hamarabb szerezz, orvosnak is látnia kéne
júl. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Eltűnt a cica a dobozból. Bízom benne, hogy az anyja találta meg.
júl. 8. 07:26
 10/20 anonim ***** válasza:
0%
Ugy néz ki, a nyagymama "besegitett"! Szegény kis cica!
júl. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!