Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szeretnék egy cicát de 14...

Szeretnék egy cicát de 14 órázok sok lenne egyedül?

Figyelt kérdés
7ből 3-4 napot dolgozok és a páromnak sem tetszik az ötlet, egyedül élek viszont úgy érzem jó gazdája lennék egy cicának, (volt már macskám több is nagyon szeretem őket )a többi napokat vele tölteném illetve vinném magammal ide oda, már fél éve csak mondogatom magamnak hogy nem ezért meg azért de egyre erősebb az érzés hogy szeretnék.Reggel este foglalkoznék természetesen vele. Szerintetek belefér hogy 14 órázok vagy sok lenne az egyedüllét neki ?

júl. 6. 17:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém simán megvan, de azért adok neki vizet, ételt, játékot, pihenőt is. És ha lehet, olyan kis kaparót.


Mindig nagyon örül értem miután hazaértem a munkából, aranyos nagyon! <3

júl. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Macska önállóbb egy kicsit, szerintem simán bírja
júl. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem nem sok egyedül annyi ídő egy macskának, egy kutyának már sok lenne de a macskák átlagban kb 14 órát alszanak egy nap.
júl. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Átalussza, vizet kaját játékot tiszta almot hagyjál kint neki, reggel este foglalkozol vele, meg a többi napodon otthon vagy vele sokat, cicabaja se lesz.

Ő nem kutya, hogy 8 óránként illik kivinni pisilni, kakilni.

júl. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor az én párom is reggeltől estig nincs otthon, de szerencsére jól el van a cicája. Néha van egy kis rongálás, de nagyrészt a játékaival leköti magát vagy alszik. Viszont ez valamennyire a macska természetétől is függ, de szerintem ha az elejétől így szokja meg a napokat akkor ehhez fog alkalmazkodni.
júl. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
48%

Itt mindig az a konszenzus hogy a macska azoknak jó akik lusták annyi időt/erőfeszítést/empátiát feccelni az állattartásba mint a kutyások, viszont nagyon nem jó ebből kiindulni.


Persze befogadhatsz macskát, viszont kölyök macskát, pláne egyedül, az anyja/testvérei nélkül semmiképp ne. Felnőtt macskának is inkább jobb, ha van egy társa, és nem egyedül van.

És az is jó, ha már az elejétől erre szoktatod ő(ke)t.

Ha van valami biztonságosan elkerithető része a lakásodnak, az is jó (pl erkély).

júl. 10. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Egyedül semmiképpen, csak társsal.
júl. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha a szabadnapjaidon és szabadidődben tudsz vele foglalkozni, eleget játszani, akkor nagyon jól fogja érezni magát.
júl. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!