Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a garancia arra, hogy a...

Mi a garancia arra, hogy a befogadott macska nálunk marad?

Figyelt kérdés

Befogadtunk egy kóbor macskát egy hónapja. Szegény beteg és sovány volt. Megsajnáltuk.

Azóta a kertünkben van kis háza, etetjük, itatjuk. Helyrejött szerencsére azóta. Ha meglát minket jön, dörgölőzik, dorombol. Egy ideig nem is mozdult el tőlünk, mostanában látom már megy ki az útra, mászkál ide oda.

Nagyon megszerettük, viszont nem nálunk nőtt fel. Mi a garancia arra, hogy egy nap esetleg nem jön vissza hozzánk?



júl. 3. 18:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Az a garancia, hogy nem engeded elkószálni.
júl. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ő a kertben lakik, nem benti macska. Mégis hogy zárjam be bárhova is? Nem tudok mellette lenni egész nap, mert dolgozok.


Egyébként nagyon nehéz volt megszelidíteni. Bizalmatlan volt nagyon és félt. Fokozatosan megszeretett minket.

júl. 3. 18:37
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Visszamegy. A macskák ragaszkodnak a házhoz, és ahhoz a helyhez, ahol enni kapnak.

Mennyi idős kb? Valószínűleg beindultak nála a nemi hormonok, és ezért (is) császkál el mindenfelé.

Vidd el ivartalanítani. Ha nőstény, akkor azért, mert nem hiányzik neked pár hónap múlva egy rakás szaporulat. Ha kandúr, akkor azért, mert nem szeretnéd tépett fülekkel, fekélyes pofával viszontlátni.

(Amíg lábadozik, azért tartsd bent pár napra!)

Természetesen ezek után is el fog mászkálni, de kisebb körben és kevésbé esélyes, hogy felajzott állapotban egy kocsi elé ugorjon.

De a lehetőség fennáll. Mint ahogy macskautáló szomszéd is volt, van és lesz.

A felelősség a tiéd.

júl. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%

Igazából a macska nem hülye. Ahol jó sora van, enni kap, néha megsimogatják, oda visszamegy. Legalábbis addig, amíg nem talál esetleges olyan helyet, ahol jobb a kaja és esetleg a házba is beengedik a kanapén fetrengeni, mert akkor át fog cuccolni oda. Mivelhogy nem hülye, ahogy említettem.

Valójában nálad van egy kóbor macska, akit etetsz, neked nincs macskád, csak mondom.

júl. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszii a hasznos tanácsokat! :)

Kandúr és sajnos már úgy érkezett hozzánk, hogy az egyik füle roncsolódott, illetve a lába sebes volt, sántított. Pont arra lettünk figyelmesek, hogy a sövény alatt gubbaszt ijedten.

Rendben, el fogom vinni orvoshoz mindenképpen.


Szeretném nagyon ha nálunk maradna és szuper lenne a további élete. :)

Nem tudom mennyi idős lehet. :(

júl. 3. 19:29
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is befogadtam egy kóbor macskát, és tíz évig, élete végéig nálunk maradt, nem ment el. Feltétlenül ivartalanítani kell, akkor kevésbé fog elkószálni és más macskákkal összeverekedni, amitől nem csak súlyos sérüléseket, hanem súlyos betegségeket is kaphat. És oltassátok be minden fertőző betegség ellen. Nem fog elmenni, és nagyon jó cicátok lesz.
júl. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Ó de jó ez a pozitív történet! :)

Rendben van, mindenképpen elviszem orvoshoz amint lehet.


Nekem előtte nem volt állatom, sőt nagyon nem voltam macskás. Amit utólag sajnálok. Annyi szeretetet ad és alig várom, hogy hazaérjek és menjek hozzá.

Lehet az lesz a vége, hogy be is engedem...

júl. 3. 21:04
 8/13 anonim ***** válasza:
37%
Kedves kérdező! Annyira meghatódtam a soraidon, megszerettél egy cicát, ez egy nagyszerű dolog!Sok boldog évet kivánok neked a cicussal, és vigyázz nagyon rá, az egészségére, és nehogy a kis ártatlant valami baj érje. Biztos, fog rosszalkodni is, de a macsik ilyenek, mint a kis gyerekek.
júl. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Lehet csinálni macska biztos kerítéseket amin nem fog tudni kimenni, ha olyan helyen laktok (van kutya a szomszédokban, van közelben út, rossz indulatú emberek) akkor nagyon is ajánlott, nekünk az első 2 cicánkból az egyiket kettészedte a szomszéd kutya a másikat valószínű ellopták, előtte szerencsére leszült és belőlük lett 5 másik abból is szépen lassan elfogyadoztak az évek alatt, pedig nem lakunk forgalmas környéken.
júl. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

#8: Köszönöm, igyekszem majd. :)


#9: Jesszus! Sajnálom. :(

Nálunk a közelünkben nincs kutya szerencsére. Csendes kertvárosi részen lakunk.

Szomszédoknál is vannak macskák. Jönnek mennek ők is. Senki nem bántja őket. Normális emberek laknak körülöttünk.

júl. 5. 08:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!