Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tudnám kiírtani a bolhákat?

Hogy tudnám kiírtani a bolhákat?

Figyelt kérdés

Bolhás lett a cicám. Mikor észrevettem hogy mitől vakarózik ennyit, kapott rá cseppet. Ettől el is múlt, nem látok rajta bolhát, nem is vakarózik már.

Viszont az egész lakás tele van bolhákkal. Főleg a szőnyegek. Folyton másznak fel a lábamon. Ha fehér zoknival végigsétálok a szőnyegen, tele lesz bolhákkal. De a kanapén, ágyon is láttam már.

Naponta porszívózok, többször felmostam már fertőtlenítő szerrel, de nem akarnak elfogyni. Hogy tudnám kiírtani őket?


júl. 3. 16:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%
Annyi eszed nincs, hogy nem fertőtlenítővel mosol fel hanem bolhaírtót használsz? Ha az nem segít akkor nyilván szakember kell!!!!!
júl. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%

Felmosni ezzel moss fel:


[link]


Macskara meg olyan spotont tegyel ami a koztes alakokra is hat. Pl advantage. Ne sima fipronilos, hanem olyan hatoanyagut ami larvakra is hat. Kb 2 honap igy hazilag kiirtani.

júl. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Persze vegyszerezzél mindent szét még a környezetet is nagyon jó lesz.

A következő kérdésed pedig mitől vagyok rosszul...huuuu

júl. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Bolha ellen a vegyszeres irtás és a gyakori (2-3 naponta) porszívózás hatásos.


Én is ezzel a problémával küzködtem de szerencsére már úgy tünik megszabadultunk a bolháktól.


Nekem a két benti cica lett bolhás. Először is vásároltam bolha riasztó sampont és fürdetés után két nappal kaptak bolhairtó Spot-ont (Frontline)

Két hét után újra fürdés és újra Spot-on.


Én vegyszeres irtást nem csináltam - viszont gyakori - napi egyszeri alapos porszívózással eltüntek a bolhák.

Vegyszeres irtást azért nem alkalmaztam mert ezek szerek nagy része a cica bőrére is ártalmas ha a cica érzékeny rá.


[link]



[link]

júl. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nekem is benti cicám lett bolhás. A fürdetés, spoton, nyakörv alap. Meg az is, hogy naponta porszívózok.

Az összes vegyszeres bolhairtónak, amit eddog láttam, a csomagolásán az van, hogy tilos, vagy nem ajánlott macskák körnezetében használni. Az S-metoprén tartalmú szeretre, amit itt valaki ajálgatott is van ahol ezt írják, van ahol azt, hogy ne érintkezzen a kezelt felülettel tartósan a cica. Ha ezzel mosok fel, ezt nem tudnám elkerülni. Veszélyeztetni pedig nem szereném. Igen, "ennyi eszem" van.

júl. 5. 06:59
 6/11 anonim ***** válasza:
Sehogy, ezeket már nem lehet
júl. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.



Mint ahogy írtam én sem használok vegyszeres irtást a lakásban.


Énekem bevált a Kb 1 hétig minden nap alapos porszívózás. Minden zugot - sarkot - fali terítőt - csempe közti réseket - ágyakat - bútorokat - mindent amit csak lehet leporszívóztam-. Most már olyan 3-4 naponta pórszívózunk. A porzsák tartalmát a lakástól jó pár méterre alaposan ürísd ki . A porszívóval a cicákból kipergő lárvákat is felszívod - így azok nem tudnak a lakásban kifejlődni.


A cicákat (kettő van) az első fürdetés után (nem nagyon tetszett nekik a pancsi) két nappal Spot-on cseppek (Frontline) - utána egy hét elteltével újabb fürdés és újra két nap múlva frontline cseppek.


A következő fürdés már két hét után következet. Most már havonta egyszer pancsi és Frontline cseppek.


Nekem ez bevált - fél éve nincs bolha a lakásban és a cicákon sem.

júl. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Most már ott tartok, hogy naponta mindent felporszívózok. A porszívó tartályát ettől függetlenül is minden használat után mindig kiürítem, sőt, ki is mosom. Nem érlelem benne a retket, port, döglött pókokat, vagy épp a bolhákat. A kuka kint van, nem a házban.

Nálunk sem volt soha bolha gond 15 év alatt. Nem is értem teljesen, hogy a fenébe kerültek ide.

júl. 5. 20:16
 9/11 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.



A bolha petéket bárhol össze lehet szedni. Még állatot sem kell a lakásban tartani ahozz hogy bolha legyen a házba ugyanis az emberből is szívhat vért.


A bolha petéket akár a cipő talpán is be lehet vinni a házba amik ezután el is szaporodhatnak.



Olvasd el ezt:


[link]

júl. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Jó. Köszönöm.
júl. 5. 20:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!