Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Örökbefogadtam egy cicát, de...

Örökbefogadtam egy cicát, de egyre többet dolgozom és nehezen viseli az egyedüllétet mit tegyek?

Figyelt kérdés
2 hónapja fogadtam örökbe, 1,5 éves elinte semmi gond nem volt, de egyre többet bekakál, pisil, és van hogy az ágyba, pedig tiszta mindig az alom... rengeteget ordít és rosszalkodik... mit tegyek? Egy barátnöm örökbe fogadná tőlem. Ez így mennyire szabályos?
júl. 3. 06:47
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Ha menhelyrol van, akkor meg kene nezni a szerzodest. Nalunk valami olyasmi van benne, hogy alapvetoen nekik kell visszaadni az allatot, de megbeszeles targya.

Tehat ha en talalok gazdat a macskamnak, akkor ezen nem fognak problemazni.


Amugy meg inkabb ajandekozd el, ha nincs ra idod. Azt persze nem ertem, hogy miert nem lehetett ezt latni elore, hogy sokat kell dolgoznod es alig vagy otthon, de mindegy, ez van. Remelem io helyre kerul!

júl. 3. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Az a macska, ami össze vissza vizel vagy ürít, az 99%ban beteg. Vidd állatorvoshoz!
júl. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 BécsiFehér ***** válasza:
32%
Kell mellé egy másik, ha csak az egyedüllét a problémája.
júl. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
Ez lehet akár nála idegi alapon is, ha másfél évig nem volt probléma, vidd el orvoshoz, és ő majd elmondja, hogy mi a teendő. Ezt te egyedül nem tudod megváltoztatni.
júl. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
#4-es vagyok, csak rosszul fogalmaztam, úgy értem, ha eddig másfél évig semmi problémája nem volt, viszont veled 2 hónapja van, és bepisil, akkor lehet, hogy szorongás.
júl. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%

A mi cicánk is min. 8 órát egyedül van naponta, de abszolút elvan. Elszundikál napközben, aztán ha valaki hazaér, bepörög.


Én is inkább először orvoshoz vinném, és a segítségével feltárnám a valódi okot. Lehet szervi baj, vagy valami stresszeli.

júl. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
18%
kuka
júl. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is úgy van, mint a 8-asnál :D
júl. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%

Cimboráméknál a benti macska mostmár kinti - benti macska lett, mert annyira nem bírtak már vele bent!

Agresszív volt, minden ok nélkül megtámadta a gazdáit! Nagyon sokszor ki akart menni.

Mióta kinti - benti, azóta teljesen megváltozott a viselkedése! Meg is lepődtem, hogy milyen nyugodt, dorombolós, barátságos cicus lett belőle!

Amikor kedve van, akkor bekéredzkedik, amikor ki akar menni, akkor kimegy. Éjjelre viszont beviszik. Egyenként, sokkal jobban szeret kint lenni, keveset van bent.

A macskának kell a szabadság, a kintlét! Nem csoda, hogy az állandóan bent élő macskák hisztisek, agresszívak, kezelhetetlenek lesznek!

Add oda a barátnődnek! Csak rengeteg bosszúság lenne vele!

júl. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 BécsiFehér ***** válasza:
100%

"Nem csoda, hogy az állandóan bent élő macskák hisztisek, agresszívak, kezelhetetlenek lesznek!"

Ez így nem igaz, tapasztalatból mondom.

júl. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!