Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ki akar menni a macskám. Mit...

Ki akar menni a macskám. Mit tegyek? Többi alul

Figyelt kérdés
A macskám ki akar menni állandóan, 7 éves ivartalanított. Már rég óta csinálja általába tavasz-nyár környékén kezdi el a nyávogást. Füvet szoktam neki behozni, de csak 20 percig örül neki, ha meg macskafüvet veszünk neki azt nem is eszi meg. Ki nem nagyon mehet, mert lehet behozna betegségeket, illetve erdős résznél lakunk és több állat is van ami árthat neki. Miért akar kimenni? Mit tegyek hogy boldogabb legyen?

jún. 27. 12:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

Hámhoz/pórázon kivinni esetleg? Nehezebb hozzászoktatni őket, mint a kutyákat de nem lehetetlen.

Főleg ha ennyire vágyik a kint létre, lehet abszolút nem zavarná.:)

Esetleg egy kifutó neki?

jún. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
25%
Érdekes, hogy ez a nagy állatbarát eszementeknek nem tartozik az állankínzás kategóriába. Jajj, mit tegyek hogy boldogabb legyen a CICÁM. Valójában csak azt akarod, hogy bekussoljon végre, és úgy tegyen ahogy te azt elképzeled.
jún. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
27%

Attól hogy ivartalanított a cica még az ösztön benne van.. 👉👌

Nem hiszem, hogy pont egy kis fű oldja meg a helyzetet..

jún. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Kólauborkával ***** válasza:
100%
Mondjuk vidd ki sétálni macskahámmal?
jún. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
14%
Te miért akarsz kimenni? Maradj otthon vele, és mindketten boldogok lesztek.
jún. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
47%
Ki lehet vinni pórázon, vagy egy barátnőm most vett a cicáinak láthatatlan kerítést, az udvarban körbe lefektet egy kábelt, macskára jeladós nyakörv, ami minimális, pöckölés szerű áramütést ad, ha át akar rajta menni. Bejött nekik, nem mennek el a kertből a cicák. Ha macskabiztos kerítés nem megoldás, akkor sztem ez marha jó.
jún. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%

#2 Igazad van. Hajítsa csak ki, hadd kapja el a róka vagy valami, lehetőleg egy veszett példány. Attól igazán boldog lesz a cicuka.


A pórázas megoldást ajánlanám én is, szoktam vinni az enyémet, jó móka :)

jún. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
26%
Hogyne, gondoljunk a legrosszabra és adjuk elő mint érvet, hogy egy aktív és vadászó állatot örök életére néhány négyzetméterre korlátozzuk. Az ilyen vegyen inkább halakat.
jún. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%

Az az aktív és vadászó faj egy olyan invazív faj, aki sokkal több állatot öl meg, mint amennyi neki szükséges.


Emellett egyben préda is, az erdei ragadozók gondolkodás nélkül levadásszák, ha meglátják. De él ott egy csomó parazita is, amik szívesen rá- vagy beleköltöznének.


Ez nem a legrosszabb érv, mint hogy én minek csináljak bármit is, ha holnap esetleg elcsap a busz. Ez egy nagyon is valós veszély.


Rokonoknál töltöttem a gyerekkorom felét egy falun az erdő mellett, az ő kinti cicáik átlagosan 2 évig éltek.

jún. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Szoktuk hámmal kivinni, de akkor is sokat nyávog. Aki azt hiszi nincs bennem empátia, és csak azért akarom hogy bekussoljon, az rosszul gondolja. Macska gomba miatt nem visszük ki sokszor (régen sokszor kijött rajtunk amikor még kinti macskáink voltak). Amikor ki is visszük akkor is megfürdetjük gomba ölő samponnal, de ezt mindennap nem tehetjük meg, mert akkor meg az lesz a baja, hogy sokat fürdetjük samponnal.
jún. 27. 13:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!