Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 3 macska egy 70m³-s lakásban,...

3 macska egy 70m³-s lakásban, 2. emeleten normális?

Figyelt kérdés

A párommal olyan munkahelyen vagyunk, hogy 2 teljes napig nem vagyunk otthon hol Ő és hol én nem vagyok 2 napig otthon.


A macskák egy kóbor anya macska és 2 újonnan született macskák, akiket még a szüleim kertes házánál elkezdtünk etettgetni, de a kertben hatalmas szabadságuk volt. Pár hónapja költöztünk össze, de én nagyon ellene voltam, hogy hozzuk a macskákat, egyrészt nem szeretem az almot tisztítani, másrészt én úgy gondolom, hogy jobb ezeknek az állatoknak kint az udvaron, ahol ugyanúgy kapnának enni-inni.


Ennek ellenére összeköltöztünk és a macskák jöttek velünk egy kb.:70 m³-s 2. emeleti lakásba. Itt az a probléma, hogy sokszor nem vagyunk otthon és akkor az ismerősök vagy a szüleink jönnek adnak nekik kaját és ennyi, ami velük van foglalkozva. Nem tudnak kimenni, tehát igazából nem tudom, hogy jó-e ez nekik. Nyilván, amikor itthon vagyunk, akkor el vannak kényeztetve, ami engem zavar (nem hinném, hogy féltékeny vagyok rájuk, de még az is lehet).


Emellett rengeteget kirándulnánk több napra, de én nem szívesen hagyom magukra a macskákat, úgy hogy napi egyszer kapnak enni aztán csá.


Mit gondoltok a témáról, csak én szerintem nem jó ez a macskáknak?



jún. 26. 14:57
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

10, miből kéne levonnom azt, hogy rossz nekik az, ahogy élnek? Mint írtam egészségesek, jó kondiban vannak, az évi rendszeres orvosi vizit szerint is, jó kedélyűek, nincsenek kényszeres dolgaik, nem akarnak szökni, nem verekszenek, jó az étvàgyuk, miből derül ki, hogy stresszelnek, szenvednek? Mostmár igazán kiváncsivá tettél.

Ami a szabadon engedést illeti, írtam a tanyán tartást, ami a lakásos/biztonságos kert megfelelője lenne, ha a kutyákra is él a logikád. De érdekelne ebben az esetben miért nem vonatkozik rájuk is ami a macskákra. Csak, hogy értsem a mögöttes logikát. Kiemelném, hogy felfogtam, hogy a kérdés eredetileg a macskákról szól, mielőtt ismét ebbe kötsz bele, csak soha senki nem ad választ, hogy a többi állatra miért nem élnek a macskáknàl hangoztatott "alapok".

jún. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
0%
Mivel nem értesz hozzá, ezért sehogyan. Elfogadod a tudományos álláspontot.
jún. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
57%

Nálunk 35 négyzetméteren van egy cica. Tipikus lakásmacska,fajtájából adódóan is.

Nem kínzás neki,hogy nem mehet ki. Egészséges/boldog/kiegyensúlyozott cica.☺️

Mindemellett azért foglalkozunk is vele sokat,nem csak a kaját rakjuk elé,neki igénye is van az emberre meg a törődésre.

Viszont! Jó pár ismerősöm van ahol a macska le sem “kakilja” a gazdit..Maguknakvalók, nem igénylik a foglalkozást , elvannak a kis saját világukban.

A ti cicáitok még többen is vannak, így egymást is szórakoztathatják.

Mivel nem írtál a jellemükről, így elég nehéz eldönteni,hogy rossz-e nekik vagy sem…

Elég sok macska “lakáscicává” szoktatható.

Több utcáról mentett kóbor macskából lett panelmacska,aki élvezi a benti életet.

jún. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!