Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 3 macska egy 70m³-s lakásban,...

3 macska egy 70m³-s lakásban, 2. emeleten normális?

Figyelt kérdés

A párommal olyan munkahelyen vagyunk, hogy 2 teljes napig nem vagyunk otthon hol Ő és hol én nem vagyok 2 napig otthon.


A macskák egy kóbor anya macska és 2 újonnan született macskák, akiket még a szüleim kertes házánál elkezdtünk etettgetni, de a kertben hatalmas szabadságuk volt. Pár hónapja költöztünk össze, de én nagyon ellene voltam, hogy hozzuk a macskákat, egyrészt nem szeretem az almot tisztítani, másrészt én úgy gondolom, hogy jobb ezeknek az állatoknak kint az udvaron, ahol ugyanúgy kapnának enni-inni.


Ennek ellenére összeköltöztünk és a macskák jöttek velünk egy kb.:70 m³-s 2. emeleti lakásba. Itt az a probléma, hogy sokszor nem vagyunk otthon és akkor az ismerősök vagy a szüleink jönnek adnak nekik kaját és ennyi, ami velük van foglalkozva. Nem tudnak kimenni, tehát igazából nem tudom, hogy jó-e ez nekik. Nyilván, amikor itthon vagyunk, akkor el vannak kényeztetve, ami engem zavar (nem hinném, hogy féltékeny vagyok rájuk, de még az is lehet).


Emellett rengeteget kirándulnánk több napra, de én nem szívesen hagyom magukra a macskákat, úgy hogy napi egyszer kapnak enni aztán csá.


Mit gondoltok a témáról, csak én szerintem nem jó ez a macskáknak?



jún. 26. 14:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
70 kobmeteres?
jún. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Opsz tudom 2szer is elrontottam, de m²-re gondoltam, bocsánat!
jún. 26. 15:17
 3/13 anonim ***** válasza:
39%
Nekünk 2 volt, 63 m2, 4. emelet. Hosszabb időre ritkán tudtunk elmenni, de nem bántuk, mert nagyon szerettük őket. Tavasztól őszig a hétvégi házunkban voltunk, ott kimehettek s kertbe. Lehet, hogy a tieiteknek tényleg jobb lenne a szüleidnél.
jún. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
26%
Egy macska territóriuma 70 négyzetmértől a 280 négyzetméterig terjed. Ahhoz, hogy ne számítson állatkínzásnak, minimum 3*70=210 négyzetméternyi terület kellene annak a három darab macskának. Sűrgősen keressetek másik gazdát annak két macskának vagy költözzetek nagyobb házba, ha igényetek van mindhárom macskára.
jún. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
58%
Nekem van olyan ismerősöm aki egyszobás lakásban tart 5 macskát.
jún. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
22%
4# sajnálom hogy lepontoznak az igazságért. Hiába,mert egy macskának tényleg nem jó lakásba zárva élnie, hiába nem akarják elfogadni ezt azok akik panelben tartják őket. Nagyon is nagy terület igényű állatok
jún. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
62%

4, gondolom akkor ugyanezen elv alapján kutyát csak tanyán lehet tartani... vagy ez a matek megint csak a macskára vonatkozik?

Nekem 2 macska és egy kutya van 63 nm lakásban. Eddig egyik se panaszkodott. Úgy mondjuk nincs sok értelme állatot tartani szerintem, ha gyakorlatilag nem vagytok otthon, ugyanakkor a macskát nem fogja nagyon zavarni, főleg a kölyköket nem, akik így nőnek fel. Nálam is vannak egyedül a macskák 1-3 napot olykor, ha ennél tovább nem vagyok, akkor jön valaki szittelni. 4 évesek és semmi bajuk. Nálam állandóan van előttük étel, így nem gond, ha nem jön etetni senki egy, két napig.

jún. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
34%
Ha félszáz macskát tennél össze, azok sem panaszkodnának. Volt már ilyenre példa. A tetemek közül mentették ki a még életben lévőket, mégsem panaszkodtak, mert egy állat NEM TUD panaszkodni. Attól még rosszul érzik magukat. Te mit szólnál ahhoz, ha összetennének egy 9 négyzetméteres szobába 2 haveroddal és ez lenne az életed, hogy oda be vagy zárva hármadmagaddal? Jól éreznéd magad? Nem éreznéd feszültnek magad? Na, egy macska pontosan ugyanezt érzi, amikor nem adják meg neki a minimális életteret. Hogy a kutyát miért hoztad ide, arról fogalmam sincsen, talán el kéne olvasnod a kérdést és észrevenni, hogy macskáról szól.
jún. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%

8, mert nagyon tipikus, hogy a macskának mennie kell, tér kell, hagyjuk csak vadászni, kóborolni, a kutyára meg valamiért (mind tudjuk, hogy azért, mert ők veszélyesek lennének) ezek a nagy elvek soha nem élnek. Gondoltam, hogy ebben az esetben sem... Pedig ugyanúgy nagy a mozgásigényük, nagy a territóriumuk, sőt, ők még falkában is élnének a vadonban. Tehát őket kéne csak igazán szabadon engedni, vagy óriás területeken tartani. Csak gondoltam rámutatok, hogy vicces ez a kettős mérce.

Ami a "nem panaszkodnak" részt illeti, gondoltam érthető, hogy nem szószerint értem. Gyenge kekeckedés, amit írtál, de akkor kifejtem. Arra utaltam, hogy nem próbálnak kitörni, jó étvágyúak, jó a fizikumuk, jó a kedélyük, egészségesek tehát, nem okoz nekik gondot ez az életvitel.

jún. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Várom az idézetet, hogy hol írtam olyat, hogy hagyni kell kóborolni a macskákat. Egyrészt lehet többszintes családi házba költözni, ami sokkal tágasabb, mint 70 m^2, másrészt magát az udvart is lehet szökésbiztossá tenni. Aki ezt nem tudja megoldani pénz híján, az ne vállaljon egynél több macskát. Ennyi volt a mondanivalóm lényege.


> "Ami a "nem panaszkodnak" részt illeti, gondoltam érthető, hogy nem szószerint értem."


Igen, megértettem hogyan értetted. Tapasztalsz valamit, amiből ostoba és téves tanulságokat vonsz le. A Facebook tele van ilyen megmondó emberekkel. Csakhogy egy példát mondjak, amikor Cirmit 100 Ft.-os konzervvel etetik és a jó Isten sem tudja megmagyarázni nekik, hogy abban nincsen tápanyag, mert a megfigyelés azt mutatja, hogy Cirmi szereti és akkor már biztosan egészséges, jól táplál és ha Cirmi szereti, akkor biztosan az a létező legjobb táp és mindenki azzal etessen, mert pénzkidobás a 20 ezres táp. Köszönjük, ilyenből itt nem kérünk.

jún. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!