Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit gondoltok a macskák kinti...

Mit gondoltok a macskák kinti tartásáról?

Figyelt kérdés

Egyik szemlélet szerint veszélyes az állatra nézve, jobb neki biztonságosan a lakásban élni.

A másik szerint a macskák nem tudnak teljes életet élni bezárva egy lakásban. A veszély ellenére teljesebb életet élhetnek kinti vagy kinti- benti tartással.

Az ivartalanítás és a rendszeres orvoshoz járás, féregtelenítés, stb. mindkét esetben adott


jún. 20. 23:42
A kérdező szavazást indított:
inkább kinti
inkább benti
36 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Én a kettő köztire szavaznék, ha lenne olyan lehetőség. Egyrészt a biztonság, betegségek, balesetek stb miatt bent, másrészt a levegő, D vitamin, mozgás, élettér és úgy egyáltalán az élet miatt kint. Nem szobanövények, de nem is fogyóeszközök. Állatok, élő, érző lények. Feltalálták a macskabiztos kerítést, kifutót, pórázos sétát, szóval mindkettő lehetőség megoldható lenne (kinti-benti).
jún. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A macskabiztos kerítés tényleg nagyon jó!
jún. 21. 00:09
 3/15 anonim ***** válasza:
29%

Nézzük a macska szemszögéből:


Gondolj bele hogy te egy macska vagy. És választhatsz, biztonságos, lakásban való életet, vagy egy veszélyekkel teli, de szabad életet.

Én spec, csak kinti macska nem lennék, de bejárós igen. És akkor inkább az lennék, szabadként, mint hogy az életem egy kis lakásban éljem le.


És nézzük a gazda szemszögéből:


Itt egyértelműen a benti tartás a nyertes, mert szerintem valaki aki szereti az állatát, nem kívánna neki semmi rosszat, és még ha jó élete lehetne is kint, én nem kockáztatnám hogy elüsse valami, vagy valami szadista barom megkínozza stb. De ha egy tanyán laksz pl ott simán lehet kinti is a macsek.

jún. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
63%
Nekünk 2 cicánk van. Mindketten benti cicák. Nagyon féltjük őket, ezért nem engedjük ki drágáimat. Közel van nagyon a sín (50 m-re a házunktól) és a verekedéstől, elkapható betegségektől is óvjuk őket.
jún. 21. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%
Nekem 4 cicusom van sajnos olyan helyen lakunk ahol szemben kb 10 méterre egy vonat pályaudvar van a hátsó kert arra néz, aludni sem lehet meg beleremeg a ház ha jönnek a vonatok. A másik oldalt meg egy 2 sávos forgalmas út. Még a lakásban is egész nap fejhallgatóval vagyunk a férjemmel csak akkor vesszük le ha beszélünk egymáshoz . Gondolom a cicusok sem értékelnék ezt a zajt kint, megrémülne, és kiszaladna az autók vagy a vonatok közé… így maradtak benti cicák.
jún. 21. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
A biztonság az első, így 3 kizárólag benti cicánk van. Nem unatkoznak, sokat játszanak együtt és “egyedül” velünk is, rengeteg szeretetet és figyelmet kapnak. Én belepusztulnék, ha a saját felelőtlenségem miatt esne bármi bajuk.
jún. 21. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
39%
Kinti-benti vagy bejárósnak is mondhatjuk. Bent etetjük, sok sok órát alszik bent de ugyanakkor aktív idejében ki akar menni, mi meg nem fogjuk kínozni. Tud magára vigyázni.
jún. 21. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Miért lettek lepontozva a hozzászólások?
jún. 21. 08:06
 9/15 anonim ***** válasza:
A macska szerintem jobban érzi magát bent, de természetesen nem árt neki, ha olykor-olykor kiengeded egy kicsit levegőzni.
jún. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már csak bentiek vannak, mivel a szülői háznál eleinte kinti, majd kijárós cicák voltak, és 18-20 helyett 3-4 évet éltek max. Nem látom, hogy boldogtalanok lennének, jók érzik magukat bent is, csak mozgatni kell őket és lehetőséget adni a mászásra magas kaparófákkal, polcokkal. Most akarunk nekik hálóval macskabiztossá tenni egy pici erkélyt, amit mi egyáltalán nem is használunk, így nem csak az ablakban tudnak majd levegőzni.
jún. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!