Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan segíthetnék a cicának,...

Hogyan segíthetnék a cicának, hogy oldottabb legyen ?

Figyelt kérdés

4 napja örökbefogadtam egy kandúr cicát, aki bizony már 4 éves és nem igazán akar oldódni, ezért az jutott eszembe, hogy veszek egy másik nőstény cicát mellé. Reményeim szerint kicsit bátrabb lesz ha látja a másik cicát közeledni.


A kandúr cica ivartalanított, ezért gondoltam, hogy nőstény cica jobb lenne, mármint nem vagyok benne biztos, másik kandúrral kijönne-e.


Nekem ő az első cicám!



jún. 7. 13:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
17%
És akkor mi a kérdés?
jún. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem így nem segítesz rajta. :/ a macskák jól elvannak magukban is, nem kell mellé társ, főleg ennyi idő után elöfordulhat rivalizálás. Ismerősöm egy 2 éves és egy 1 éves cicat fogadott be, 2 ivartalan kandúrt. Nem lettek soha joban. Két 3 honapos kandúr utánuk viszont sülve-főve együtt, összenőttek.


Szerintem adj neki időt, amíg megszok benneteket. Feliwayt szokták még ajánlani.

jún. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

Másik macska egyelőre a lehető legrosszabb ötlet, teljesen kiszámíthatatlan, hogy reagálna, és a legjobb esetben is max elfogadná a másik macskát (ez egyáltalán nem biztos) de a te problémád ettől nem oldódna meg.


Fel tud mászni valamire? A macskák 3 d-ben mozognak, és a te élettered fölött érzik azt, hogy kívülállóként, biztonságban vannak. Minél nagyobb teret biztosítasz neki fent, annál nagyobb biztonságban fogja magát érezni.

jún. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%
3-asnak igaza van, kell neki egy szép nagy kaparófa. Több fekvőhely, ahova elvonulhat. A macskák szeretik váltani az alvóhelyüket, mert így érzik magukat biztonságban alváskor. Naponta 2x 15 percet kell vele játszani hogy le legyen kellően fàrasztva, meg erje elég inger.
jún. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

Sodorj neki egy füves cigit, attól majd ellazul! :)

Azt jól írják, a macskák nem olyan társas állatok, mint a kutyák.

Van, hogy nyalják-falják egymást, főleg testvérek, és néha idegenek is, de ehhez utóbbi esetben mindig sok idő kell, hogy megszokják egymást. Alapból nem fog örülni egy másik macskának, hanem riválist fog benne látni. (Szexpartnert, ugye, már nem láthat...)

Amúgy a macskának is van szociális igénye, és ebből adódóan, ha nincs másik macska a színen, jobb híján a gazdihoz fog közeledni, vagy akár kutyához is, ha mindkét állat pozitívan áll a másikhoz. Viszont ha más macskával léphet kapcsolatba, akkor te kevésbé érdekled, lassabban fog kiépülni a kapcsolatotok.

jún. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

Legyél hozzá türelmes!

Amikor egy macska más/új helyre költözik, előfordul, hogy napokig az ágy alatt vagy a szekrény mögött kuksol. Ne várj tőle többet, mint ahol most éppen tart és ne akard meggyorsítani a folyamatot. Egy másik macska, amikor ő még az új helyét se fedezte fel és lakta be, a lehető legrosszabb ötlet.

jún. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%
Jajj... 4 napja van csak nálad, ráadásul felnőtt. Mit vártál? Ez nem megy olyan gyorsan. Minden új neki, a hangok, szagok, ti. Még szoknia kell, ismerkednie, magáénak éreznie a területet. Ne hozz másik macskát mellé, egyelőre semmiképp!
jún. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Költözéskor 3 hét kellett a 3 éves macskánknak.
jún. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
73%
Szerintem csak szeretetteljesen figyeld, hogy mi a jó neki, ls, hogy mit akar.
jún. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%

Az is normális, ha 2-3 hétig elő se jön, mikor szem előtt van. Sokkal türelmesebbnek kell lenned, a másik macska pedig max később jöjjön.

Nem bántásból mondom, hanem jótanácsként, hogy olvass utána alaposan a cicák szocializációjának, később hasznodra válhat. Nyilván normális, hogy első macskával nem tudsz sokat, de célszerű utánanézni mindennek.

jún. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!