Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tegyek ki egy betévedt...

Hogyan tegyek ki egy betévedt kismacskát?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Tegnap odaszaladt hozzám egy kiscica, pár hetes lehet. Ott hagytam, hazajöttem. Sajnos követett (a talált helytől nem messze lakok).

Bejöttem a kapun, őt kint hagytam, de valahogy bemaszott utánam. Megint kapun kívülre raktam és kiengedtem a kutyát. Eljött az este, a kutya bent szokott aludni. Mire reggel kiengedtem a macska megint itt várt a teraszon.

Nincs velük bajom, nekem is van egy macskám, de épp elég az az egy. Ezen meg van valami bolhanyakörv, szóval valakihez tartozik!

De hogy tegyem ki innen, hogy ne szokjon ide?? Túl messzire nem akarom tenni, mert a családja biztosan itt van a közelben.

A kutyám amúgy érdeklődik, de nem bántja őt.

Mit tegyek, hogy ne döntsön úgy, hogy itt marad?? (Az első is így került hozzám)


jún. 6. 08:16
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%

Hatékonyabb lenne, ha a gazdáját próbálnád előkeríteni. Érdeklődjél a szomszédoknál, esetleg fotó a facebookra. Helyi csoport, helyi menhely, stb.

És fontos, hogy ne adj neki enni; ha tényleg van otthona - és nem csak kihajtották onnan szegényt -, akkor hazamegy egy idő után.

jún. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Menj vissza oda, ahol találtad, kövessen a cica is. Csengess be, keresd meg a macska gazdáját, mondd el neki, mi történt és kérd meg, hogy tartsa bent, vagy csináljon valamit, mert így nem lesz hosszú életű a kölyök.
jún. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Ne adj neki enni.

Ott lakik a környéken, tudasd a szomszédokkal, hogy nálatok kötött ki.

Bár ha egyszer betalált, akkor máskor is be fog.

jún. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez aranyos. Ha van rajta nyakörv, akkor van gazdája is, szóval érdemes megkérdezni egy-egy környékbelit, de ha ez nem jönne be, akkor Facebookra kitehetnéd egy fotóval. Az is lehet, hogy már keresik és lakhely/dátum leszűrésével, kulcsszavakkal (ha fekete színű, akkor azzal hogy “fekete cica eltűnt” pl) megtalálhatod a gazdi posztját. De valószínűleg elmegy majd.
jún. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
83%

Helyi állatvédőknek, mentésnek add át. Általában elég, ha felhívod őket, és kijönnek.

Aki így tartja a kiscicáját, az nem érdemli meg, hogy visszakapja, a kiscica viszont jobb sorsra érdemes. Most még könnyen találnak neki felelős gazdát.

jún. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a segítséget.

Azóta még párszor kiraktam őt, kutya őrködik de megint itt van a teraszon! Már a kutya sem tartja vissza

jún. 6. 09:42
 7/22 anonim ***** válasza:
12%
Az a kutya nem is kutya!
jún. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Hát nem igazán xD olyan jámbor szegénykém
jún. 6. 10:45
 9/22 anonim ***** válasza:
0%
Citromlével spricceld le a kis parazita dögjét, garantáltan nem fog többet visszajönni, tapasztalat. 😉👍
jún. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Kerdezd meg a szomszédokat, hogy kié.
jún. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!