Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi történhetett a macskával?

Mi történhetett a macskával?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mai nap meghalt a macskánk, ami kereken egy hónapja sérült meg, és a véleményeteket szeretném kérni. A testének csak a hátsó fele sérült meg, eltört a medencéje és mindkét hátsó lábán seb volt, később a szőr is lejött teljesen róla. Tudom, hogy így látatlanban hülye kérdés, de szerintetek mi történt vele? Elütheti úgy egy autó, hogy a testének csak a hátsó fele sérül? Arra is gondoltunk valaki bántotta, de ha oda is csaptak neki valamivel, a lába miért lett sebes? Vagy esetleg van valami ilyen csapda, ami így árt állatnak? Ha valakinek van ötlete vagy hasonló tapasztalata azt nagyon megköszönném



máj. 31. 22:44
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
49%
Úgy tudok elképzelni gyógyszert, hogy a műtét előtt és után fájdalomcsillapító, esetleg antibiotikum a sebek miatt, de hogy egy évig nem műti meg? Én még nem találkoztam olyan állatorvossal, aki törést pusztán gyógyszerrel gyógyított volna.
jún. 1. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
31%
Sok dologban sántít a történet.... Törvény írja elő, hogy az állatot köteles vagy a telkeden tartani, ha ezt nem biztosítod, ne csodálkozz. Kinti macskát bármi érheti és éri is. Íme az eredmény. Kb tökmindegy mi történt, a macska már nem él. Megelőzhető lett volna. Szegény cica. 😔
jún. 1. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
#12 Az embereknek ebben az esetben a törvény csak javaslat, nem véletlen, hogy több macskát látsz a falvakban az utcán, mint embert. Ráadásul feljössz a gyakorira, belenézel néhány kérdésbe, az egyik ember fel van lázadva, hogy a macska kintre való, a másik meg már légpuskával lőné, meg szándékosan mérgezné az állatot. Ennyit ér egy macska élete Magyarországon, az nem számít, hogy ugyanolyan érző lény, mint egy kutya, nyúl, hörcsög, vagy akármilyen más állat, mert "ez csak egy macska"...
jún. 1. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
71%
És nem is kell a két végletben gondolkozni. Egyesek szerint a macska vagy szobanövény, vagy félkóbor, a kettő között meg nincs átmenet. Én sem vagyok a bezárás híve, de tartom, hogy annak a felelőssége a biztonságos környezetet megteremteni, aki az állatot vállalta.
jún. 1. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
76%

Nekünk is elütötték egyszer az egyik cicánkat, neki is medencetörése lett.

Nem emlékszem, hogy hol voltak sebei, de az biztos, hogy a farkán több is, mert abból próbáltak következtetni, hogy lebénul-e.

Szerencsére a medenceműtét (kapott fém implantátumot) után teljesen helyrejött, a farka utolsó pár csontja sérült, az egy idő után le is esett (!!!), a doki azt mondta, hogy ez normális...

Itt egyértelmű volt az elütés, viszont volt egy harcos befogadott kandúrunk, akit vittünk úgy dokihoz, hogy csak tippelni tudott az állatorvos, hogy mi lett vele, mert az autótól kezdve a más macska/kutya okozta sérülésen át a sima esésig minden szóba jött (igaz, hogy ott nem volt törés).

Fentiek alapján a kérdezőnél 99,9%-ra tippelném az autót, és nem értem, hogy miért nem jött szóba a műtét, lehet, hogy biztosra tudta, hogy nem fognak kifizetni százezreket érte, így fel sem ajánlotta... (vagy esetleg bénulásra utaló jelek voltak, és biztosra vette, hogy utána sem tudna mozogni)

Sajnálom a cicát :(

jún. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
68%

Az első orvos volt a hozzáértő, rá kellett volna hallgatni, nem kínozni a macskát még egy hónapig. Durva döntés az elaltatás, de ilyenkor a macska érdeke a fontos, nem a gazdi lelke. Ilyen sérülést nem lehet gyógyszerrel gyógyítani, csak elhúzni vele a szenvedést.

Természetesen lehet úgy elütni macskát, hogy csak a hátsó részét éri az autó, és kidobja maga elől. A szőr meg lejöhet ott, ahol érte a sérülés. Neked is lejönne a szőröd (meg a bőröd) ilyen esetben. Ezért valószínűbb az autó, mint az ütés, mert egy ütés után a macska csak egy helyen sérül meg.

jún. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
45%

A medence- és a gerinctörés tipikus autógázolás okozta sérülések.


A pofádból pedig most veszel vissza, mert te vagy az, aki itt válaszokat akar kapni, tehát az a minimum, hogy nem ugatsz vissza, legfőképp azért nem, mert te és a válaszolók közül egyelőre te voltál az, aki hagytad egy hónapig szenvedni, majd kínok között meghalni a naaaagy szeretett (de azért az utcára kikúrt) állatodat.

jún. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Igen hagytam szenvedni bla bla bla vártam már ezt az okos szöveget. Én feltettem egy kérdést és az a dolgod hogy arra válaszolj te autista, semmi más
jún. 1. 13:05
 19/20 A kérdező kommentje:
Jólvan
jún. 1. 16:53
 20/20 anonim ***** válasza:
25%

14

Halottál már a "macska sétáltatásról"?

Én igen, és csak mert a macskát nem szokás elvinni még lehet sétáltatni és teljes életet fog élni bent is csak nem lesz veszélyben minden pillanatban.

jún. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!