Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szoptatós macska lesoványodás?

Szoptatós macska lesoványodás?

Figyelt kérdés
3 hete szült a macskánk, sima házi cirmos. A kicsik gyonyoruek, gombolyuek, 4 db van. Az anya macska nagyon sokat szoptat. Allandoan a dobozban ül velük. Konkrétan csont és bőr, minden csontja kiáll és szúr. Nagyon rossz bőrben van. Napi 3 nedves alutasakost kap már, + konzerv, mégis úgy néz ki,hogy rossz ránézni. Mit adjak már neki? Kózépkategóriás tápon/konzerven van. Vegyunk csirkemellet? Félek,h elpusztul,komolyan. Mint egy zombi. Beteg lehet vagy ennyire leszívják a kiscicák. Volt több almom gyerekkoromban, de egyik anyamacska se nézett így ki 7 kölyökkel sem. Ha beteg lenne akkor nem enne? Étvágya van,jön megy, dorombol, viselkedése normális.
máj. 31. 19:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Mivel eteted? Ha szar minosegu kajaval, az nem segit.
máj. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen, a csirkemell jó ötlet. Kaphat csirkemájat is, keveset. Ha nem iszik eleget, akkor cicatejet. A macskaleves is pont ilyesmikre jó; tömény, sűrű cucc. Beteg, legyengült cicáknak javasolják.

Nem tudom, hogy van-e külön szoptatós macskáknak kifejlesztett kaja, de a kölyöknek kifejlesztett konzervek/tápok magasabb zsír- és fehérjetartalmúak. Megpróbálkozhatsz azzal is. Ha nem fogy el, vagy nem eszi meg, arra úgyis hamarosan szükség lesz.

És szerintem a kölyköket – pláne, ha jól tápláltak - időnként szedd le az anyáról, hadd pihenjen, erősödjön.

Nem kéne a szerencsétlen anyamacskáról a húst is lerágniuk.

máj. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Starter táp kellene, nem szemét.
máj. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A szoptatás rengeteg energiát von el az anyától. Emiatt fogy.

Adhatsz neki kalcium kiegészítés, illetve minél nagyobb energiatartalmú tápot. Az alutasakos mellé rakhatsz ki szárazat (állandóan legyen előtte kaja). A főtt csirkemell rizzsel nem hülyeség.

Illetve ha nagyon rosszul néznki, akkor a macskàkat etethetnéd inkább tápszerrel.

máj. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Marmint a kismacskakat tapszerrel? Egesz nap dolgozunk, du erunk haza, utana itt van nekem a 2 kisgyerek,nem sok idom van erre sajnos. Julius K9 premium ot eszik,nem szart, de kosz a feltetelezest. Boltokban nem talaltam szoptatos,terhes tapot sehol egyelore. A kismacskakat jov heten, a 4.heten elkezdem nedvessel hozzataplalni, hatha. Allandoan van elottr kaja, de van egy kandurunknis, igy nehez, mert felzabalja. 6.30kor elmegyunk es 17 fele erunk haza, delben nem tudom etetni csak hetvegen sajnos. Kell neki a heti 3x kaja most.
máj. 31. 21:01
 6/10 A kérdező kommentje:
Marmint a napi 3 kaja,nah.elirtam. kulonben ha par dkg ramegy es jobban nez ki, jon egy esos nap ,akkor nincs kedve kimaszkalni, inkabb fekszik egesz nap a kolykokkel,eskuszom 1 nap alatt teljesen osszeesett.
máj. 31. 21:09
 7/10 anonim ***** válasza:
A macskák éjszaka is szoktak enni, úgyhogy éjszaka fel kellene kelni. Vagy be kell készíteni elegendő száraz eleséget. Annyit, hogy a kandúr ne tudja felzabálni az egészet, hanem maradjon az anyának is.
máj. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A kandúrt nem tudjátok valami módon - átmenetileg - elkülöníteni? Az anyamacskának napközben is fontos lenne, hogy egyen. De ha feleszik előle az ételt, úgy nehéz.
máj. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hat a teraszon van,ha bezarom,betojik, kijaros pisilni,kakilni. Egyutt vannak egesz nap a fiu macsekkal. A szaraz tapot megontom. Meg valamit kitalalok...
máj. 31. 21:32
 10/10 A kérdező kommentje:
Csak szeretnem irni,hogy a Purina one tappal maris sikerult hizlalni rajta, hiaba nah, tripla ara van, de meg kell venni a jobb minosegut mindig.
jún. 4. 08:04

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!