Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Baj ha bent hagytak egy varratot?

Baj ha bent hagytak egy varratot?

Figyelt kérdés
2 hete volt ivartalanításon a nőstény cicám. Szerdán voltunk varratszedésen. A heg tetején még van egy nagyon pici seb, és most vettem észre hogy benne maradt egy varrat. Olyan mintha ott lett volna megcsomózva. Nem fáj neki, mert amikor piszkáltam nem reagált semmit. Csak hétfőn tudok visszamenni vele az orvoshoz. Szerintetek nem lesz baja tőle?
máj. 31. 15:54
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Allatorvos mondja meg, lehet felszivodik
máj. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hívtam de még nem értem el, ilyenkor tele vannak. :(
máj. 31. 16:15
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Külső sebzárásra nem használunk felszívódót. Mondanám, hogy szedd ki csipesszel meg fertőtlenítővel, de inkább vidd vissza a dokihoz. Nem hiszem, hogy baj lenne belőle, ha csak hétfőn viszed vissza.
máj. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Tatyó ***** válasza:
42%
Nekem vakbélműtétem utáni varratszedéskor maradt benne valami damilszerű dolog, 3-4 mm lógott ki, kicsit meghúztam és kijött - de ezzel nem akarok semmire sem utalni.
máj. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
3-as: felénk az állatorvos külsö varratra is felszívódót használ, mert egy csomagban van annyi, hogy arra is elég, és szerinte így biztonságosabb.
máj. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
44%
uhh... Hát jó spórolósabb, de biztonságosnak egyáltalán nem az 😬
máj. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
DE, azért biztonságosabb - habár ez föleg a kóbor állatokra vonatkozott, azokat csak anyagköltségért sterilizálta - , ha megszökik a varratszedés elött, akkor se legyen baja.
máj. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Próbáltam finoman meghúzni, akkor láttam hogy össze van csomózva ezért nem is piszkáltam tovább.
máj. 31. 18:26
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagy parás ilyenekre, szedd ki nyugodtan, én is kiszedtem a sajátomnak az összes varratot (az állatorvos mondta, hogy mikor szedhetem ki, illetve, hogy ha nem merem, szóljak és kiszedi, de mertem 😀).

Off, de amúgy az egyik cicám csípőjét műteni kellett 2 éve, felszívódó varratot kapott kívülre is

máj. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
34%
7-es ez nem ilyen egyszerű. Más a felszívódási ideje egyes varróanyagoknak, ha túl rövid, és a bőrbe teszik, hamarabb elszakadhat, minthogy a kellő sebgyógyulás megtörténjen.
máj. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!