Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehetséges, hogy ez történt?

Balasa Bence kérdése:

Lehetséges, hogy ez történt?

Figyelt kérdés

Ha egy kullancs elég vért szívott, lecsatlakozik "a gazdatestről?"


Már másodjára fordul elő, hogy a macskám testén egy elég nehezen megközelíthető helyen, az álla alatt találtam kullancsot. Amikor "előkészítettem mindent a műtéthez" és ki akartam szedni a bundájából, hiába kerestem, a rovar eltűnt.


Normális válaszokat kérek szépen, fotelhuszárok kíméljenek.



máj. 30. 16:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

Nem lehetséges, hanem biztosan ez történt. Ha megszívja magát, továbbáll.

Érdemes lenne valamilyen cseppet, tablettát nézni a cicának, ami nemcsak a bolhák, hanem a kullancsok ellen is véd. Sajnos sok fertőzést kaphat el így.

máj. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Annak idején megkapta a kötelező oltásait, és 11 éve él vígan kint a szabadban. Érdekes módon hiába kinti cica, nincsenek bolhái csak kullancsok.
máj. 30. 16:54
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Oltasokat evente kell ismetelni, kullancs es bolha ellen meg 1-3 havonta kene kapnia valamit, keszitmenytol fugg.
máj. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%

A kötelező oltások nem védenek a kullancsok ellen, sem az általuk közvetített fertőzések ellen.


Nem lehet, hogy eddig nem vetted észre, hogy van rajta? Nem nőtt a gaz olyan helyen, ahol szokott járkálni?

Érdemes lenne valamilyen csepegtetős kullancs+bolha+tàrsai riasztót beszerezni. A felmelegedés ès fagyok hiánya miatt egyre több a kullancs és velük együtt a kórokozó is.


Sajnos idén mi is megjártuk a kutyánkkal. Tönkre ment a zár a kapun, és kiszökött, és eközben összeszedhetett pár kullancsot. Szerencsére még időben észrevettük, hogy baj van vele. Babesias lett, ami halálos tud lenni.

máj. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%

Macskánál NINCS kötelező védőoltás, az csak a kutyára érvényes. Be lehet oltani veszettság ellen, de nem kötelező.

A kullancs NEM rovar, hanem pókszabású.

Egyébként igen, ha megszívja magát, akkor elengedi a gazdát. De ha már észerevetted a kullancsot a macskában, akkor az valószínűleg egy felnőtt nőstény volt, ugyanis a lárva meg a nimfa (ezek a gyerekek) olyan kicsi, mint egy bolha. A hím is kicsi, de vérszívás előtt a nőstény is kicsi, ezért inkább csak akkor lehet észrevenni egy macskán, ha már rendesen megszívta magát vérrel. De ha ez magvan, akkor elengedi a gazdát, és (fajtól függően) egy-két hét után lepetézik, de némelyik faj ezután párzik, ha jól tudom. Amikor észrevetted a kullancsot a macskában, akkor már valószínűleg befejezte a vérszívást, és elkezdte elengedi a macskát, aztán eltelt néhány perc, odamentél a macskához, de addigra a kullancs elengedte a macskát. Bár valószínűleg ott volt a közelben, nem valami gyorsan állat.

máj. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
44%
Egyébként mit gondoltál? Azt hitted, hogy örökre rajta marad?
máj. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
62%
Nem tudom mennyi időbe került mire elő kerested a "műtéthez" az eszközöket ha ennyi idő alatt eltűnt a kullancs.. 😅
máj. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

5.

Köszönöm az informatív választ!


6.

Persze nem.


7.

Össz-vissz 2 perc.

máj. 30. 19:18
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Arra figyelni kell, hogy macskára való kullancs, ill. bolhairtót vegyetek, külön jelezve van, a csak kutyára való nem jó.
máj. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Inkább a cica kaparta le magáról, 2 perc alatt PONT AKKOR nem távozik. Amúgy meg hány napig rá se néztél szegenyre, ha már ennyire megszívta magát. Az állá. Alig van szőr, egy kullancs nem bújik el ott el olyan könnyen, mint a nyakán pl.


Máskor meg cseppentsétek be, olyan nincs, hogy nem bolhásodott meg, max te vagy olyan vaksi. Végülis egy kullancsot is csak akkor veszel észre, ha már teleszívta magát.... 😑

máj. 31. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!