Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet tenni a kóbor...

Mit lehet tenni a kóbor macskákkal? Valami jó praktika hogy elszokjanak innen?

Figyelt kérdés
Nemrég költöztünk ide. Előtte egy idős néni járt ide etetni őket. Iszonyat kárt tudnak okozni. Felkarcolták a kocsi fényezését, mert párzás van és felszaladnak a nőstények az autó tetejére. A szunyoghálós ajtót is szétszedték amikor elmentem itthonról és nyitva hagytam szellőzni. Leették a kaját az asztalról, szétszedték a szemetet. Megfogni nem lehet őket, sose voltak kézhez szokatva. A kutyákat hergelik a kenelben, nem lehet aludni éjszaka se már. Van vagy 5 lány cica ha ezek mind ide ellenek, félek hogy amikor a kutya nincs kenelben megfogják őket. Felvettem a kapcsolatot egy állatvédővel, ő azt mondta hogy mivel vadak esély sincs gazdásítani őket. Max ha a kicsik megszületnek majd őket.
máj. 29. 07:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
68%
Vegyél kuvaszt, nálunk mindet eltüntette.
máj. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
73%

Kiengeded a kutyákat és rájuk uszítod. Elfutnak úgyis. Van annyi eszük. Megtanulják hogy oda nem mehetnek.

Masból nem értenek és valóban nem kellenek senkinek se.


A kicsiket meg nem kellene hagyni megszületni, terhesség alatt is lehet ivartalanítani. Nagyon képben volt az az állatvédő.

Majd szívhatsz a kicsikkel.

Oda fialnak hozzád, az állatvédő megkér hogy ideiglenesen tűrd meg őket. Ez az ideiglenes állapot több hónap, ami alatt te eteted őket. Te állod az orvosi költségeket. Az állatvédő pofátlanul járkál majd hozzád fotózgatni őket, akkor amikor csak akar. Ha épp nem vagy otthon akkor kiveri a balhét, fenyegetőzik.

Gazdit rohadtul nem keresnek nekik. Arra alapoznak, hogy te megtartod őket. A képekkel nem hirdetik őket, csak felteszik facebookra hogy ŐK gondoznak x kiscicát. Nem te, ŐK.

Ha eleged lesz, és kéred hogy vigyék el végre őket, csak ideiglenes állapotról volt szó, akkor pedig kiírják hogy a csúnya gonosz gazdi (te) megakarja őket ölni!!!

Azonnal segítség kell!

Ez a tapasztalatom (a füzesabonyi állatvédőkkel).


Nehogy belemenj hogy vigyázol a kicsikre ideiglenesen!

Vigyék ivartalanítani az anya állatot, szakítsák meg a terhességet. Ez lenne a logikus.

Nem kell +5 kóbor macska.

máj. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Kaukázusim van, megfogná őket, de a célom a humánus elszokatás lenne. Az sajna nem volt elég hogy megkergették őket, mert azóta figyelik a macskák mikor vannak kennelben a kutyák. Ha elmegyek itthonról, és éjszaka mindig kenelben vannak.
máj. 29. 08:10
 4/21 A kérdező kommentje:
Arról nem beszélve, hogy felfekszenek napozni a kenel tetejére, és nem zavarja őket hogy a kutyák veszettül ugatnak.
máj. 29. 08:13
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
A macskák azok ilyenenk, szeretik idegesíteni a kutyákat. :)
máj. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
46%

Pár kiló macskamenta minden héten jópár szomszéddal odébb!

Akkor majd átszoknak oda!

máj. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
38%

2 es, nekem is vannak hasonló tapasztalataim budapesti állatvédőkkel, mondjuk azok kutyások voltak!

Rendesen kilopkodták az altatásra ítélt senkinek se kellő öreg beteg nyomorult állapotú kutyákat, és saját maguknál, ismerősnél meg akinél csak tudták duzzasztották, logisztikázták őket!

Aztán amikor meg támogatás kellett valamire akkor sutty vissza az összeset a menhelyre, aztán indulhatott a "koldulás".


Nemtom, de én a legszigorúbb orvosi pszichológiai alkalmasságihoz kötném ennek a tevékenységnek a végzését és az önkéntesség csak ez alapján mehetne!


Jópár állatvédő egyszerűen "kattant"..

máj. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
80%

Egy próbát megér, hogy kiemgedd a kutyát.

Nem biztos, hogy elkapja a cicát, fürgék azok.

Amúgy tescoban láttam ultrahangos macska távoltartó valamit. Tapasztalat nincs róla, nézz utána.

máj. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
23%
tegyél ki nekik macskatápot, amit előtte bekevertél fagyállóval
máj. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
72%

#9

Remélem téged kínálnak meg egyszer fagyállóval ízesített kajával!

máj. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!