Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska allergiásként macskatar...

Macska allergiásként macskatartás?

Figyelt kérdés
Pár éve felütötte a fejét a macska allergia nálam. Ismerősömék macskáját bármikor a kezembe vettem szeretgetni azonnal elkezdtem tüsszögni, viszketett a szemem, folyt az orrom. Voltam allergia vizsgálaton is ami elég egyértelműen ki is mutatta az allergiát, ami nem lepett meg. Viszont szintén az ismerősöméknek az egyik cicájának most lettek kismacskái. Azon gondolkoztam, hogy az egyiket szívesen elhoznám én, mivel mindig is szerettem a cicákat. Viszont nem akarok felelőtlen állattartó lenni, manapság már a macskák is bent vannak tartva nagyobb részben. Én mégis kint tartanám a fent említett okok miatt. A kismacska anyukája is szintén kinti, egyszerű házi macska, télen szoktak bent lenni egy állandó jelleggel használt nyári konyhában a melegben. Bár ők amúgy nem is annyira kedvelik. Télen én is tudnék neki biztosítani meleg helyet. Egy csendes utcában lakunk, ahol talán ha kimenne sem érné baleset, kutya nincs igazából a környéken. Bármilyen nemű lesz akit hazahoznék ivartalanítva lenne természetesen. Extra nagy ölbe vételt, szeretgetést sajnos nem tudnék neki biztosítani, a fent említett okok miatt, de simogatni persze tudnám, abból még nem szokott baj lenni. Pénzügyileg is beleférne akár a napi szükségletei vagy váratlanul egy állatorvosi költség. Őszintén szólva nagy dilemma ez nekem, mivel régen nagyon szerettem volna macskát, viszont mire lehetett volna előjött az allergiám. Nem csak rá hanem elképesztően sok mindenre vagyok még egyébként. Szedek gyógyszert, de sajnos valójában egyik sem segít igazán, csak enyhíteni tudják a tüneteket minimálisan. Pedig rengeteg féle fel lett már írva nekem, jelenleg is elég erőset szedek. Teljes mértékben megértem ha olyan válaszokat fogok kapni, hogy így inkább ne legyen macskám, mert tisztában vagyok vele, hogy manapság már nem feltételül ez a legelfogadottabb macskatartás, de kíváncsi vagyok véleményekre. Köszi ha válaszoltok!

máj. 19. 09:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Először is szólj az ismerősödnek, hogy amint lehet vigye el az anyacicát ivartalanítani.



Én a helyedben nem vállalnám be. Kint is ugyanúgy tudsz tőle tüsszögni, hosszútávon nem fogod bírni. Másrészt pedig ha kint tartod bármi történhet vele, ha lakott városrészen éltek. Nekem kinti-benti a cicám, de csak azért, mert tanyán lakunk, 1 km-es körzetben nincs kocsiút. Jórészt csak vadászni kéredzkedik ki.


Másrészt szerintem a cicának sem esne jól, ha nem lenne szeretgetve, simogatva, főleg ilyenkor, amikor a legjobban igényli, kölyökként. Egy kiscica sok foglalkozást, törődést, játékot igényel. (Persze egy felnőtt cica ugyanúgy.)

máj. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Mi örömet okozna az a macska, amit csak néha megsimogatsz, meg költöd rá a pénzt, de nem veszed ölbe, és az idő nagy részében úgy vagy vele, hogy hadd kószáljon? Ez nem állattartás. Ennyi erővel szoktass magadhoz egy kóbor macskát, hogy néha nálad egye a kirakott kaját...
máj. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1- es: Én úgy tudom voltak vele állatorvosnál, már akkor amikor befogadták az utcáról. Viszont már akkor is nagyon idős cicának számított 10+ és a kivizsgálás után az állatorvos azt mondta nagyon kockázatos lenne a műtét neki így nem is végezték el. De nem is volt cicája úgy tudom sosem náluk korábban.

Mi nem tanyán élünk, de majdnem. Utolsó utca, már külterületen található, pár házzal, de persze ennek ellenére nem zárható ki a baj teljesen. Talán csak csökkenthető.

Igen- igen, talán ez a legnagyobb problémám nekem is, hogy annyi szeretet nem tudnék így neki adni mint amennyit szeretnék vagy megérdemelné. Természetesen foglalkoznék vele, szeretgetném, de eléggé be vagyok korlátozva…

2- es: Azért szerintem picit félreértetted amit írtam, nem kéthetente érnék hozzá, vagy néha, mint írtam is sima simogatásnál nem szokott probléma lenni az allergiámmal. De megértem a véleményed, pláne, hogy én sem gondolom úgy, hogy ez a legideálisabb egy macska számára.

máj. 19. 09:45
 4/9 A kérdező kommentje:
*nem a legideálisabb
máj. 19. 09:50
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értek hozzá de nincs olyan hogy allergia gyógyszer amitől tünetmentes leszel?
máj. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Katona Dius ***** válasza:
51%
Kutyus nem jöhet szóba? Vagy arra is allergiás vagy?
máj. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

5- ös: Sok sok gyógyszert szedtem már és sajnos semmitől nem voltam még tünetmentes. Ráadásul most egy elég erős gyógyszert szedek és az sem tökéletes. Ennek ellenére nem csak a macska allergiám miatt hanem egyéb allergiáim miatt is megyek majd még további vizsgálatokra, hátha lenne megoldás. Eddig évek óta nincs változás😞

6- os: Kutyus lesz majd, viszont később tervezzük, amikor a kert szökésálló lesz, macskát ugye az sem tántorítja vissza, ami ugye az egyik problémám is. A kutyus benti- kinti lenne, inkább benti. Szerencsére kutyára nem vagyok allergiás úgyhogy ő lehet bent és neki 100%- ban meg fogok tudni adni mindent, mert nem lesznek ilyen nehézségeim, mint az allergia… Mindig szerettem volna mindkettőt, de sajnos úgy látom a macskákról jobb lemondanom, nem akarok neki rossz életet.

máj. 19. 14:59
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
#2 Honnan tudod, hogy kétheti egy alkalomnál többet látod? ha szabadjára engeded? :)
máj. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kopasz macska
jún. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!