Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire viselne meg egy 13...

Mennyire viselne meg egy 13 éves macskát egy költözés?

Figyelt kérdés
Családon belül lenne esedékes, viszont az egyik érintett a macska korára hivatkozva halasztaná. Ez csak kifogás, vagy tényleg nagyon megviselne egy 13 éves cicát a hercehurca?
ápr. 4. 19:30
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nekem van egy csalódásom, hogy nem sikerült 2 hónap alatt átszoktatnom az új lakásba a macskát. Azóta is szomorú vagyok emiatt és haragszom a többiekre is, hogy nem igazán támogatott senki. A szüleimnél maradt így, persze ők ennek szurkoltak, folyamatosan terrorizáltak lelkileg, hogy mennyire rossz neki ez.

És egyébként tényleg rossz volt neki, láthatóan nem tudta megszokni, hogy csupa szőnyegpadlóról csupa járólap és laminált padlóra cserélődött a környezet. Ahányszor megpróbáltunk játszani vagy csak úgy szaladgált volna, mindig nekipuffant minden ajtófélfának, csúszott a lába állandóan, meg volt zavarodva. Nem találta a helyét, nem láttam hogy boldog lenne és felszabadult 2 hónap alatt. Talán ha kitartóbb lettem volna és nem csinálnak lelkiismeret furdalást...

Egyébként a kérdésre visszatérve. A benti macskák általában valóban nem szeretik a környezetváltozást, se semmilyen más változást, de képesek megszokni idővel egyéni tempóban.

Viszont nekem is kifogásnak tűnik ez.

ápr. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
13 éves cicával költöztem januárban. Kb. 5 perc alatt szokta meg. Fokozatosan, a saját tempójában vette birtokba a házat, helyiselégről helyiségre. Semmi probléma nem volt azóta sem.
ápr. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
En most koltoztem a 13 eves cicammal. Ugy tunt hogy jol viseli, bar nem nagyon "lakta be" az uj lakast. Aztan ket het mulva elkezdett legyengulni, nem evett, nem ivott, egy het mulva mar infuziozni kellett, aztan ultrahangon kiderult hogy fipes, menthetetlen, ket nap alatt ugy leromlott az allapota hogy el kellett altatni. Meg voltam dobbenve hogy benti idos cica hogy kaphatta el, de ahogy utanaolvastam, sajnos nem kizart hogy mar hordozo volt akar kolyokkora ota es a stressztol alakult ki. Nyilvan erre kicsi az esely, de lehet hogy a koltozes hozta elo, nyolc eve eltunk ugyanott.
ápr. 6. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!