Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Baj hogyha eladok egy tenyészt...

Baj hogyha eladok egy tenyésztésből már kivont macskát?

Figyelt kérdés

8 éves kortól szeretném eladni a macskáimat amiket már kivontam a tenyésztésből a koruk miatt.

Ez gonosz dolog h nem maradhatnak az újabb tenyészthető cicák miatt?

Vagy az h a tenyésztők cserélgetik meg adják veszik a cicákat?


2010. okt. 23. 18:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Az, hogy eladod a Te döntésed. Viszont nem hiszem, hogy egy ennyi idős állat után kapkodnának a vevők, illetve egy ilyen korú cica már nehezebben illeszkedik be egy új környezetbe.
2010. okt. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem gonosz dolog, igen. Egy 8 éves macska már annyira megszokta a környezetét, hogy nem lenne túl idilli neki egy új család. Bár biztos megszokná, de szerintem én nem tennék ilyet.

Ez teljesen úgy jön le, hogy "elvetted" a macskáidtól amit lehetett, aztán mehetnek isten hírével.

Meg az elsőnek is igaza van, általában a kölyköket részesítik előnyben.

2010. okt. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Maine Coon ezt viszik bármennyi idős is.
2010. okt. 23. 18:38
 4/8 anonim ***** válasza:

Jól kihasználod szegényt aztán lepasszolod ???

Ilyentől tuti nem akarnék macskát venni!

Szegény cica!

IGEN! GONOSZ DOLOG!

2010. okt. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

omg egy maine coon

én is azt írtam volna hogy ne passzold le, de most hogy néztem róla képet ez egy hatalmas egy jószág, jóval nagyobb, mint sok kutya, mennyit ehet egy ilyen dög? biztos jó sokat

én eladnám, hogyha elég sok pénzbe kerülne az etetése és a további esetleges oltása, illetve ha eladod akkor még keresel is rajta, bár picit gonosz dolog, de nem baj, nem egy nagy főben járó bűn szerintem :)

2010. okt. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én még nem adtam és nem is készlök és nincs is MCO-m csak egy csomó tenyésztő ezt csinálja pl a nagynéném is.

Ha 8 éves elmúlt akkor eladja nagyon olcsón. Mondjuk én ezt inkább szaporításnak hívom mert a tenyésztés az az állatfajta szeretete.

2010. okt. 23. 20:01
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, mert ebből látszik hogy CSAK a pénzért csinálod és ez mocskos dolog, érző lények kihasználása.

Aki szereti a macskákat nem hajszolja a pénzt úgy hogy az öregeket lepasszolja mert már nem szülnek és így már nem is kell. Ráadásul a macskák nem tudják megszokni az új helyet, új embert teljesen soha. Hatalmas stressznek teszed ki, tönkreteszed az életét.

2010. okt. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

De jó,véletlen találtam meg ezt a kérdést.

Sk tenyésztő a visszavonult macskáinak gazdit keres,de a cica érdekében.Gondoljatok bele,hogy,hogyan jobb egy cicának?10 macska között ahol a gazdinak 10 felé kell szeretni vagy 1keként ahol ő van a középpontban?

Ez a tenyésztő részéről is nehéz döntést,de a tenyésztő mindig a cica érdekét nézi.

2013. szept. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!