Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska higiénia tippek?

Macska higiénia tippek?

Figyelt kérdés

A mancsai vetettek fel bennem a kérdést, h peldaul alom utan torlokendovel megtorolhetem neki? Nyilvan mindenhol es mindenre felmegy a lakasban, ez igy kicsit aggaszt.

Most van először cicam, barmilyen tippet szivesen fogadok a temaban.



2023. nov. 11. 18:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Mikor este ráfekszik a fejedre már nem fog érdekelni mikor mosdott utoljára...
2023. nov. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Salx Narval ***** válasza:
Én is az alom rendszeres tisztítását javasolnám és persze az sem árt ha jó minőségűt veszel, ez nem kizárólag azt jelenti, hogy drágát.:D Én vettem egy kis elektromos söprűt, hogy ne kelljen napi szinten előszedni a porszívót, ezzel könnyen feltakarítom az alomtálca környékét. Nem tartom szükségesnek a macska talpát rendszeresen tisztogatni semmivel max ha látom, hogy nyomot hagy mert belemászott valamibe. Vizes ruha bőven elég erre a célra, felesleges túllihegni. Kárt természetesen nem okozol vele ha tisztogatod de nem sok értelmét látom.
2023. nov. 12. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Semmi bajod nem lesz annyi bacitól hidd el. Én kicsit bacifóbiás vagyok, de 10 éve van macskám. Soha semmi bajom nem lett még ha felment a konyhapultra se. Egyébként erről le lehet szoktatni, legalábbis ha ott vagy akkor nem megy fel. :)

Aztán vannak a kaki balesetek, hányások...azt gyorsan felszedem papírtörlővel, aztán fújom le fertőtlenítővel, majd átgőzölöm a gőzölős felmosóval.

Az teljes almot rendszeresen kell cserélni (hetente szoktam a szilikátot), a kakit pisit minél hamarabb kiszedni belőle. Így higiénikusabb lesz, a cica is boldogabb így.

A tálkát is szépen tisztán tartani, vizes tál gyakran lesz vízköves stb.

Szóval ha a cica környezete rendezett akkor egy benti cica sosem lesz koszos olyan mértékben hogy törölgetni kelljen.

Egyébként én pl kutyatartást nehezebben tudom elfogadni ilyen szempontból, hogy levinni naponta sárban is sétálni és úgy bevinni a lakásba, ágyra. Vagy mindig megfürdetném, de az se egészséges...na mindegy maradok a cicáknál.

2023. nov. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
3 cicával élünk. Én is azt javaslom h az almot gyakran takarítsd, elég sokat fürdenek, a talpukat is nyalják. Ha véletlenül koszos lesz nekik biztos lenyalja magáról mert zavarja. Egyébként 6 éve élek macskákkal, miattuk sose lettem beteg. Oltások nagyon fontosak, féregtelenítés, patika rend és tisztaság sose lesz egy cicás házba, de ha rendesen takarítasz abszulút vállalható a helyzet. Én beszereztem egy robotporszívót mert a szőrrel nem bírtam... azóta nincs gond.
2023. nov. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Az enyém kijárós, van egy törölközője,azt jól bevizezem és addig dörzsölöm vele a mancsát,amíg tiszta nem lesz a lába.
2023. nov. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!