Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska higiénia tippek?

Macska higiénia tippek?

Figyelt kérdés

A mancsai vetettek fel bennem a kérdést, h peldaul alom utan torlokendovel megtorolhetem neki? Nyilvan mindenhol es mindenre felmegy a lakasban, ez igy kicsit aggaszt.

Most van először cicam, barmilyen tippet szivesen fogadok a temaban.



2023. nov. 11. 18:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyalogatja o maganak. Ha nem kijaros, ezen nem aggodnek.
2023. nov. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

Kifejezetten macskákra is ajánlott törlőkendővel megtörölheted a lábát, ha nagyon akarod (de ne akármilyennel, mert lenyalja!!), viszont sok értelme nem lesz. Ugyanis nem leszel ott 0-24-ig, hogy minden alomhasználat után megtöröld.

Ez az állattartással jár, nem fogod tudni megkerülni, de nem lesz semmi bajod, ha rendszeresen tisztítva van az alom, a macska pedig egészséges.

2023. nov. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
Senki nem törölgetni a macska talpát minden pisilés után. Csak lenyalogatja magáról a nedvestörlőnek a vegyszereit, ami idővel felhalmozódik a szervezetében. Meg ha nem vagy otthon, akkor is elvégzi a dolgát, aztán felmegy a bútorra. Ha ennyire tisztaságmániás vagy, akkor nem neked való a macska, meg igazából semmilyen állat. Ezt neked kell mérlegelned, hogy a macska vagy a steril környezet fontosabb e. Ha az utóbbi a fontosabb számodra, az sem szégyen, egy csomó ember pont ezért nem tart állatot, mert extrém tisztaságra vágynak. Csak akkor ne álltasd magad azzal, hogy cicát akarsz, főleg ne az állatot abajgasd hülyeségekkel!
2023. nov. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

#3 ohhhh, mennyi mindent sikerült megállapítanod

Nem altatom magam, nem vagyok extrem tisztasagmanias, viszont macskat sem akartam, nem ertek hozzajuk. Nem tudtam a sorsara hagyni a semmi közepén, gazdat nem talaltam neki, menhely nem fogadta, igy jobb híján itt maradt. Nem fogom "abajgatni" a hulyesegeimmel, nem fogom mosogepbe rakni, egyszerűen csak esszeru keretek kozott erdekeltek volna tippek.

#1,#2 köszönöm!

2023. nov. 11. 18:26
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Ne tartsál akkor macskát, te szerencsétlen!
2023. nov. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
89%
Ezzel lényegében azt mondod, hogy rakja utcára a macskát te szerencsétlen... Senki más nem fogadta be az állatot. Ha macskabarát vagy, akkor inkább örülnöd kellene, hogy a kérdező ezt hajlandó volt megtenni, annak ellenére, hogy sosem volt tervben a macskatartás nála.
2023. nov. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%

Bocs, de ez tényleg nem egészséges szint. Az állat mindig jár valamennyi bacival, kosszal, a fenekét sem moshatod meg neki (nyilván ha kifejezetten kakás, az más) minden nagydolog után, hiába ül rá mindenre. Ennyit sajnos le kell nyelni, a macska amúgy is egy tiszta állat alapvetően.

Takarítsd naponta akár többször is az almot, használj jó minőségűt, a kiszóródott szemeket porszívózd/söpörd fel. A szőr miatt amúgy is érdemes egy jó porszívót beszerezni és minimum 2-3 naponta végigmenni a lakáson, vedléskor naponta is elfér. A macskának is vehetsz kefét, keféléssel sok szőr kijön, az sem a lakásban lesz elhullajtva. Ez a maximum, amit meg lehet tenni.

2023. nov. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Hihetetlen, hogy egy egyszerű kerdes milyen indulatokat kepes kivaltani😃 gondolom ezzel a felfogassal egyenesen allatkinzonak szamitok, hogy szuleim benti kutyaja tappancsait megfelelő(!) osszetevos torlovel megszoktam tisztogatni seta utan.

Cicanak pedig valószínűleg sokkal jobb, kiegyensúlyozottabb es boldogabb elete lesz, mint az ilyen keseru, rosszindulatu embernek valaha😌


#6,Koszonom! 🙏🏻

2023. nov. 11. 19:23
 9/15 A kérdező kommentje:
#7 persze, ezt tudom. Es bizonyara idovel sikerul megszoknom, alkalmazkodnom. Porszívóm kiváló, almot Catsan nevezetut sikerult vásárolnom, ez nem tudom, mennyire szamit jo minosegunek(?), eddig bevalni latszik. Kefet pedig mindenkepp beszerzek.
2023. nov. 11. 19:28
 10/15 A kérdező kommentje:
Ja es lemaradt: koszonom!
2023. nov. 11. 19:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!