A költözés mennyire viseli meg a macskákat?
A cica eddig udvaron élt, az új helyen viszont már nincs udvar, ezért bent lenne a lakásban.
Mennyi idő mire megszokja az új helyet annyira, hogy ki lehessen engedni az erkélyre/teraszra, és nem próbál meg majd "visszaszökni" az előző helyére?
(Nem találna vissza, mivel másik város.)
Érdemes egyáltalán a későbbiekben kiengedni a teraszra, vagy csak rosszul érzi magát tőle, ha tudja, hogy mit "veszített"?
És esetleg visszavágyik majd a kinti létre amint kimegy a szabad levegőre?
Nem vadászós macska amúgy, de sokat csavarog, hiába ivartalan, kandúr. Ezért aggódom picit.
Mik a tapasztalatok?
Volt már valaki hasonló helyzetben?
Köszi előre is!
Sajnos a macskák akármennyire is fáj, a helyhez jobban ragaszkodnak mint az emberhez.. így meg fogja viselni mindenképp. A mi macskáink már azt is kifejezetten rühellik (különösen a szintén ivartalanított kandúr cirmosunk) ha egy bútort arrébb helyezünk, vagy átmenetileg lerakunk egy dobozt a nappaliba. Ilyenkor kétségbeesetten meg idegesen nyávog és néz ránk, hogy miért "kínozzuk".
Nem kell meglepődni majd azon se, ha hetekig fog jelölgetni bosszúból, vagy stressz miatt.
Ettől függetlenül lehet, hogy jobban viseli majd, vagy néhány hét és lenyugszik. A költözés utáni kiengedésről viszont sajnos nem tudok nyilatkozni.
Szerintem ne engedd ki, hacsak nem zárt terasz, biztosan elmászkálna, ha magasan vagytok, akkor meg lehet leesne.
A megviselés változó, de kintről a benti létet több idő lesz megszoknia, lehet igen, hogy fog stresszből pisilni ide-oda. Én csak benti macskákkal váltottam lakást, az egyik már aznap jól volt, felfedezgetett, semmi baja nem volt, a másik napokig nem jött elő a mosógép mögül, szóval macskafüggő, hogy kíváncsibb vagy idegesebb típus.
2 evet volt kinti, nalunk kizarolag benti cica lett.
Az elso heten a kanape alatt bujkalt, utana fokozatosan felengedett es elojott. De ugye nem csak a hely volt uj, minket se ismert meg.
Utana ugy volt, hogy sokat ucsorgott az ajtonal es nyavogott, ki akart menni, viszont ez tartott kb 2 hetig, aztan megbaratkozott a helyzettel.
Szerintem a beszoktatasi ido alatt nem volna jo kivinni setalni, mert ossze fogja zavarni a macskat. Legyen csak bent, aztan ha megszokta, esetleg meg lehet probalni, bar egy macskanal a seta nem is igazan seta altalaban.
Mi nem visszuk ki, forgalmas, sok kutyas helyen lakunk, ertelmet nem latom.
A költözés megviseli a macskákat általánosságban, mert nem szeretik a változást. Van macska, akinek nincs baja vele, van, amelyik FIC-es lesz. Tehát egy hatalmas skála van, nem lehet tudni, hogy fog reagálni. A költözés után törekedni kell minél gyorsabban a napi rutin kialakításában, hogy legyen egy állandóság a macska életében. Így valószínűleg ha stresszes is lesz a macskának, túllendül majd rajta egy idő után. Ha nem ismered eléggé a macskát (ha eddig udvaron élt, akkor ez érvényes rátok), akkor a rosszabbra kell készülni (jobb a pozitív meglepetés, hogy nincs gond), szóval pl a nagymamától örökölt hernyóselyem ruhát ilyenkor ne hagyd elől, nehogy azon legyen egy "meglepetéscsomag" a macska jóvoltából. Ilyenkor előfordul ide-oda pisi/kaki, ezzel számolni kell. Lehet, hogy nem lesz így, lehet, hogy minden rendben megy majd, de jobb számolni ezzel.
Az erkély kérdése: simán kiengedheted az erkélyre, HA !!! macskabiztossá tetted azt. Macskaháló szükséges, hogy ne ugorhasson le! Ez független attól, hogy kinti macska volt, hogy kalandvágyó-e vagy sem. Leeshetnek, megsérülhetnek. Macskaháló felszerelése után nyugodtan kint lehet, nincs ilyen, hogy "majd tudja, mit veszített", ennyire nem öntudatos élőlény egy macska.
Annyit hozzátennék a többi válasz elolvasása után, hogy hülyeség, hogy a macska a helyhez ragaszkodik, ez egy iszonyatosan elavult, ezerszer megcáfolt nézet. Annyi, hogy a kutyáknak ösztönös késztetése van a valaki(k)hez tartozásra, míg a macskának nem. A macska bizalmát megnyerni nehezebb, de ha sikerül, abszolút szoros kapcsolata lesz a gazdával.
Olyan sincs, hogy nem lehet beszoktatni kell a kinti macskát bentre. Viszont a macska energiaszintjét figyelembe kell venni a vele való foglalkozás mennyiségének kialakításánál. Ugyanis a macska sem szobanövény, kutyához hasonlóan szüksége van ingerekre, foglalkozásra, és ha ezt nem kapja meg, akkor egy kinti macska nagyobb eséllyel kifelé fog törni - ugyanis tudja, hogy ott megkapja az ingereket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!