Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lenne a legjobb megoldás?

Mi lenne a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés

Van egy öreg macska a régi faluban ahol felnőttem

Utca cica, senki nem eteti, gondozza, ott eszik ahol tud

Segíteni akarok neki de magamhoz nem hozhatom mert albérletben lakom max ideiglenesen

Menhelyre gondoltam mert még az is jobb mint a mostani helyzet

Ti mit tennétek? A menhely csak úgy befogadja? Még nem csináltam ilyet



2023. okt. 11. 17:13
 1/10 anonim ***** válasza:
46%

Ha meg tudod fogni valahogy, belecsalni egy szállító dobozba, én a helyedben haza vinném.

Öreg cica nem okoz nagy katasztrófát a lakásban.

2023. okt. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
32%
Érdemes lenne ivartalanítani, oltásokat, feregtelenitot adni neki, esetleg néha megetetni.
2023. okt. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

Nem fogadják be,mert telt ház van.

Gazdát kb 0.1% esèllyel találsz neki. Èn hónapokig hirdettem 3 ilyen macskát vagy 10 csoportban facebookon, de mèg csak èrdeklődő se volt.


Esetleg ivartalanítsd.

Szerintem etetni nem kéne,mert gondolom naponta nem tudod megoldani. Azzal pedig hogy nagy ritkán adsz neki valamit, nem sokra megy. Keresni fog, hátha megjelensz ès teszel ki valamit, várja majd a kaját, közbe pedig elszalasztja a vadászási lehetősègeket (vagy azt ahogy eddig szerzett kaját).

2023. okt. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudom etetni mert már messze lakom tőle

Ivartalanítani, orvoshoz vinni igen amíg itt lenne nálam de sajnos utána már nem maradhat és ez nem az én döntésem

A menhelyre gondoltam hogy nem sok esély van

Az örökbe adással nem is próbálkozom

De aggódok hogy mivel öreg ezért nem tud majd ennivalót szerezni magának, kint van a hidegben télen

2023. okt. 11. 18:52
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Öreg macskának nem feltétlen jobb, ha kiszakítod a szokásos környezetéből, és bevágod egy menhelyre (90%, hogy amúgy sem vennék be). Az ivartalanítás sem egy nagy ötlet idős korban, mert már nagyobb az altatási kockázat.

HA él a faluban még valaki, akiben megbízol, azzal megbeszélhetnéd, hogy te megveszed a kaját, ő meg etesse naponta (nyilván nem kell a saját kertjében, mert nyilván odaszokna, amit valószínűleg nem szeretne senki, hanem ahol a macska lenni szokott).

2023. okt. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
54%

Nagyon jó, hogy vannak ilyen emberek a világon :)

Szerintem ha tudsz neki szerezni/készíteni egy kuckót, ahol tud egy kicsit melegedni. (nem kell bonyolult dolgokra gondolni, elég egy minden oldalról fedett kis "láda" amit kibélelhetsz régi ruhákkal, törülközőkkel stb. fontos, hogy kis méretű legyen, hogy be tudja fűteni testhővel)

Nem minden cica rajong az ilyenekért, ki kell tapasztalni, de ez a maximum változás, amit talán elfogad az életében ilyen korban.

Ha ahogyan az előző válaszban írták, tudná valaki etetni, akkor azt itt kéne.

2023. okt. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%

Pont, hogy nem szabad ruhákkal, törölközőkkel kibèlelni a búvóhelyet kinti állatoknak. Ezek az anyagok megszívják magukat vízzel. Csak megfázna.

Szalmával szokták kibèlelni.

2023. okt. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Élősködők ellen is kezelni kell, különben magadra hozhatod a bajt a kosztosoddal.
2023. okt. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat

Szóval akkor ezek szerint jobb ha nem hozom el őt onnan

Maximum addig amíg látja orvos

2023. okt. 12. 20:00
 10/10 Salx Narval ***** válasza:
Ha megteszed érte, hogy orvoshoz viszed azzal sokat segíthetsz rajta. Nézd, ő egy rutinos idős macska ahogy írod, jól ismeri a környezetét és bizonyára több hely is akad a számára egy faluban ahol elalhat télen is és néhány háznál étel is akadhat számára, ha nem így lenne már elpusztult volna. Ebből a környezetből csak akkor szabad elvinni ha ez végleges. Én első sorban a faluban élő ismerőseimet keresném fel, hátha valaki végleg befogadná. A menhely rosszabb lenne neki mint a jelenlegi helyzete és valószínűleg be sem fogadnák.
2023. okt. 13. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!