Az állatorvosok miért nem tájékoztatják a gazdát ezzel kapcsolatban?
Mikor meglett az első cicám, (szegényt úgy találtam) elvittem dokihoz kombinált oltásra. Egy hónappal később kellett visszavinnem.
Mivel nem voltam otthon a témában, kérdeztem hogy ez a leukózis elleni védőoltás-e, erre csak annyit mondott, hogy nem, ráadásul azt csak pár héttel később tudta beadni mert épp nem volt nekik raktáron.
Nem túl régen lett egy másik cicám (ő is mentett) és elvittük már másik dokihoz, ott konkrétan ugyanez volt, már 2. oltásnak (mivel időben szóltunk) megkapta a leukózis ellenit, és mivel nem lehet egyidőben beadni az oltásokat, ezért csak két hét múlva fogja megkapni a veszettség ellenit.
Ha én nem szólok, nem kapta volna meg egyik sem…
Itt az a problémám, hogy a dokik miért nem világosítják fel a gazdit, hogy javallott volna a cica érdekében leukózis ellen beoltani? Mi van, ha valaki tájékozatlanabb, annak már nem is szólnak?
Nagyon jól tudják a dokik, hogy mennyire veszélyes, halálos betegség ez számukra, de nem szólnának…
Ha mentett kinti macska, akkor honnan tudod hogy nem leukózisos alapból? Először tesztelni kellett volna.
Amúgy meg nem az állatorvos dolga ezeket elmondani. Nem hallottam még olyanról, hogy elkezdi magától mondani a doki hogy milyen oltásokat, teszteket ajánl meg mi egyebek. Ott állhatnának 2 órán át, mire mindent elmondana a doki, kérdésekre válaszolna. Nem jutna idő a tényleges munkára, az állatok kezelésére.
Van internet. Mindenki utána tud nézni. A macskások többsége amúgy se oltat.
Nekem is van egy imádott exkóborom :)
Veszettség elleni oltást már kapott (külföldről hoztam be, elvileg kötelező, gyakorlatilag egyik határőr sem nézte meg a kettőből, pedig az útlevéllel együtt adtam át a cica útlevelét is) de amikor elvittem ivartalanításra, szóltam a doktornőnek, hogy szeretném elkezdeni az oltási programot is - tájékoztasson, hogy mikor melyik oltást kell beadni neki, és én majd viszem ahhoz megfelelően.
Kapott egy kombinált oltást, és csókolom. Egy másik dokihoz mentünk, és ott tudtam meg, hogy kellett volna emlékeztető oltást is kapnia, de ez a doktornő sem volt túl "lelkes" (nem tudok hirtelen jobb szót) az oltásokkal kapcsolatban, lévén, hogy benti cica.
Persze, lehet, hogy én aggódom túl a dolgot, de ennek a kis állatkának tőlem függ az élete. Ha egy tűszúrással meg lehet előzni a bajt, hát legyen.
Benti macskának a kombinált oltás a javasolt.
Ha más macskákkal is találkozik, akikről nem tudjuk, egészségesek-e (ez jellemzően egyenlő azzal, hogy kinti macska ugye), akkor szoktak nagykombit adni, amiben benne van a leukózis oltás.
A veszettséget pedig akkor adják, ha kéred, mert macskánál nem kötelező. Javasolni szintén csak kintinél szokták, bentinek felesleges.
Ellenben, ha a benti, "csak" kombival oltott macskád mellé másikat viszel, akkor az új társat mindenképp le kell tesztelni fiv/felv-re összeengedés előtt - minket erre a dokink külön figyelmeztetett is.
Ha a második macskád nem volt kapásból letesztelve ezekre, tudva, hogy már van egy mentett cicád, akkor a doki hibázott. Teszt nélkül oltani sem igen kéne ismeretlen eredetű macskát.
Az első dokid akkor hibázott, ha nem kérdezett ki, hogy kinti-benti macska lesz e. Ha elmondtad, hogy csak benti, nincs más macskád, akkor jól döntött a kombinálttal.
2
Az 1-es vagyok. Én eddig életem során kb 6 állatorvosnál jártam, egy állatkórházban, de egyik helyen se adtak ilyen jellegű tájékoztatast.
Egyszer kutyát is vittem, nála se adtak tájékoztatást.
Azért nem mondja el kérés nélkül ezeket, mert az emberek 70%át nem érdekli, és leállnak kötekedni, hogy minek oltatni a macskát amúgy is, meg az ivartalanítás állatkínzás, meg jól elvan a macska a pörköltszaftba áztatott kenyéren is...
Értem, hogy örülnél a tájékoztatásnak, és jó, hogy te abba a 30%ba esel, aki törődik is az állattal, de az orvos naponta rengeteg állatot (és gazdát) lát, nincs se ereje, se ideje, se türelme kipuhatolni, hogy kinek érdemes mondani és kinek nem.
Meg persze, vannak kontárok is, de ez nem ebből állapítható meg. Egy kevésbe lelkesnek tűnő orvos is lehet állatszerető, kiváló szakember, és láttam már lelkes, szorgalmas kontár állatorvost is.
#7: Ott hamar kiugrik a pénz a zsebből :) A múltkor elvittem a 15 éves macskámat pajzsmirigy-túltengés gyanújával, hogy csináljanak nála vérből T4-hormon vizsgálatot, ami nem a legolcsóbb, de még megfizethető. Állatorvos: "Ajánlhatok egy idős macskának való komplett laborvizsgálatot, abban van T4 vizsgálat is?" Én: "Háát, legyen."
A kasszánál 40 ezret fizettem, ebből 5 ezer volt a futár, ami elvitte a mintát a laborba. (Kiderült, valóban pajzsmirigy-túltengése van a macskának.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!