A cicám nem tudja kinyitni az egyik szemét es az a fehér hártya (?) nem húzódott vissza a szeme sarkába, egy kicsit könnyes és lehet be is van duzzadva egy kicsit de nem vagyok benne biztos, mi lehet a baj?
#4 írta a kamillát, az nagyon jó gyulladásra, viszont én hetente max 2 kamillázást ajánlok amennyiben nincs hidratáló szemcseppetek (fontos, hogy állatorvos írja fel, nem biztos, hogy mindegyik jó cicának is!) mert gyorsan kiszárítja a szemet.
Azonban ez csak átmeneti megoldás, nyilván amint tudod vidd el dokihoz!
Szokott kint lenni a cica?
Jár hozzám pár kóbor cica enni (a főbérlőm maximum terráriumi vagy akváriumi állatokat enged tartani a házban feltéve, hogy nem veszem ki őket, úgyhogy nem tudom befogadni a cicákat :( ), egyszer az egyiknek begyulladt a szeme és mikor elvittem állatorvoshoz a doki fura mozdulatokat csinált a cica szemével. Nem láttam, hogy pontosan mit mert az asszisztensnek más dolga volt ezért én fogtam meg a cicát, a doki velem szembe volt és nyilván felé nézett a macska. Utána elmondta, hogy azért csinálta mert találkozott már olyan esettel, hogy a toklász bement a macska szeme mögé és csak műtéttel tudták kiszedni. Szerencsére nálunk nem ez volt a helyzet, de nálatok lehet.
"A szem kamillával való lemosása, borogatása azonban szakmailag ma már nem javasolt.
A kötőhártya-gyulladás leggyakoribb – természetesen nem kizárólagos – okai közé a fertőzések és az allergia tartoznak. Fertőzés esetén a kamillás borogatás alkalmazása során a kórokozók további elburjánzásának igencsak kedvez a langyos, levegőtől elzárt környezet, ezért nem célszerű a használata. A borogatás ráadásul feláztatja az érzékeny szemhéjat és a szemkörnyék bőrét, vizenyőssé, duzzadttá téve a területet. Gyakran előfordul, hogy a kezelés után kifejezett bőrpír jelentkezik. Ennek oka az, hogy a kamilla szárítja a szemkörnyék egyébként is érzékeny bőrét. Bár igaz, hogy mérsékelt gyulladáscsökkentő hatása tényleg előnyös lehetne, de sajnos maga a kamilla is allergizál. Pollenje keresztreakciót adhat a parlagfűével, azaz aki az egyik növény virágporára érzékeny, nagy az esély, hogy a másikra is az."
Ezért lett lepontozva a kamillázás.
Állatorvos azonnal a megoldás a jelenlegi esetben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!