Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Állatorvosi altatás kérdés?

Állatorvosi altatás kérdés?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem,hogy csak az viheti el a macskát altatni,akinek a nevén van az állat?

2023. júl. 1. 09:10
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Mármint eutanáziáról beszélünk?
2023. júl. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Gondolom kell a gazdája, tulajdonosa beleegyezése. Olyat csak nem csinálhatsz, h pl fogod a szomszéd kutyát, és elviszed elaltatni, csak mert zavar az ugatása
2023. júl. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

Ha még sosem láttak avval a macskával a rendelőben, valószínű feltesznek pár keresztkérdést. Pláne, ha nincs komolyabb betegsége.

Miért akarnál elaltatni egy macskát?

2023. júl. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs arra kikotes, hogy csak a gazda viheti. Mivel altalaban altatasra beteg allatokat visznek, ezert eleg gyanus lenne 2-es, ha egy egeszseges allattal mesz oda.


En anyukam kutyajat vittem, pedig az o neven volt. De mire az altatashoz ertunk, addigra mar par allatorvosi kezelesen tul volt, orvossal egyutt jutottak erre a dontesre, csak en vittem el, mert anyukam ugy erezte, nem kepes kepes ra.

Nem emlekszem, hogy tolem kertek volna barmit is, vagy alairtam-e valami papirt. Bar ez azert lehet; mert nyilvan engem is megviselt a dolog, nem erre koncentraltam.


De nem csak ugy beallitottam, hogy hello, akkor en most hoznam a kutyat, az orvos ismerte a sztorit, mert o kezelte korabban is.

2023. júl. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A mi állatorvosunk nem altat "ismeretlen" állatot... vagyis úgy, hogy először állítasz oda egy állattal, hogy altatást kérsz, nem altatja el. Csak kivételes, sürgősségi esetben, pl. volt hogy balesete volt a kutyának, nagyon súlyos sérüléssel, és nem lehetett segíteni rajta, ő volt a legközelebbi orvos.

De amúgy csak vizsgálatok után altat. Akkor meg úgyis kiderül, hogy ki a tulaj.

2023. júl. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Altatáshoz, mind anesztézia, mind eutanázia során kell egy beleegyező nyilatkozatot aláírni. Ezt az állat tulajdonosának kell aláírnia (ha van).


Nyilván sokféle eltérő eset van, kérdező nálatok mi a pontos helyzet?

2023. júl. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A macska a testvérem nevén van,de nem hajlandó elaltatni.Vese problémái vannak.Már kb.1 hónapja alig eszik,egyszerűen nem tud.Mindig azzal a hülye szöveggel jön,hogy azért nem eszik a macska,mert finnyás,de egyértelműen a betegsége miatt nem eszik,teljesen le van gyengülve,menni is nehezen megy.Hiába kapott több szúrit egyszerűen nem használ.Reménykedtünk,hogy talán rendbeön majd,de egyre rosszabb,többször könyörögtem,hogy vigye már el elaltatni,de nem hajlandó.Ma elakartam vinni,de azt hallottam az egyik családtagtól,hogy csak,akkor altatják el,ha az viszi,akinek a nevén van
2023. júl. 1. 13:57
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem kérte az oltási könyvet az orvos, pedig nagyon régóta járunk hozzá. De lezárta a könyvet a megfelelő módon. (talán amiatt, hogy ne lehessen felhasználni esetleg)
2023. júl. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!