Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem eszi meg a száraz...

Miért nem eszi meg a száraz tápot?

Figyelt kérdés

Idős ember kinti-benti ivart. nőstény cicája csak nedves kaját hajlandó enni, és abból se bármelyiket.


Vittem neki Purina One-t, azt imádja.

De akciósan is 1100 Ft volt a 4 tasakos csomag, így a gazdája sajnos nem engedheti meg magának, hogy csak azt egye a macska egész nap (mivel 3 tasakot megeszik egy nap).


Ha mellette szárazzal is etetné, akkor az jobban beleférne anyagilag, de mivel eddig csak az olcsóbb félékkel próbálkoztak és azokat nem ette egyáltalán, ezért vettem nekik abból is Purina One-t, ráadásul a sensitive pulyka/rizses verziót, amiről nagyon sok gazdi írta, hogy válogatós cicája szerette.


Ez a cica is ugyan eszik belőle, de nem jóllakásig, épp csak kóstolgatja, és próbál kunyerálni inkább nedveset.

Ez engem nagyon elkeserít, mert eddig átlagos finnyás macskának gondoltam, és nem gondoltam, hogy ennyire nagy a baj vele, hogy már a Purinát se egye.. De valószínűleg már túlságosan megszokta, hogy évekig csak nedvessel etették, és ezért már nem is lehet másra átszoktatni egyáltalán?


Jók a fogai, és tényleg semmi oka rá, hogy ne egye meg, ennél jobb minőségűt meg már nem tudunk adni neki (egyrészt anyagi okokból, másrészt pedig az én korábbi cicáim se ettek meg semmilyen jobb márkájú tápot amit online rendeltem, csak a Purinát, úgyhogy nem hiszem, hogy további kísérletezés lenne a megoldás).


Picit benne van az is nyilván, hogy tudja, hogy előbb utóbb kap mást, ha valamit nem eszik meg.

Egyrészt idővel megszikkad a táljában és akkor már végképp nem kell neki, másrészt meg már mikor valamit egész nap nem akar megenni többszöri kínálásra sem, akkor végül csak megkapja amit nagyon szeret, hogy végre egyen valamit.


Úgyhogy tippeket várok finnyásság ellen.

A nedveset a száraz Purinára ráönteni segíthet, vagy úgy meg majd azért nem eszi meg, mert leázik a szárazról a bevonat és megpuhul?

Ha megenné így, még az is jó megoldás lehetne, ha jobban laktatja és emiatt kevesebb tasak fogy el.


Köszönöm a segítséget előre is.


2023. máj. 29. 01:13
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:

#20 mint írtam is, nem a minőség érdekli a gazdáját, hanem hogy szeresse a macska.


Most kitaláltam nekik ezt, ami nem gagyi és a cica is végre megeszi, az ára is belefér, úgyhogy maradunk ennél.


Az még nem tévhit, legalábbis nem csak itt terjeng, hanem az egyetemen is!

2023. jún. 2. 15:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!