Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem eszi meg a száraz...

Miért nem eszi meg a száraz tápot?

Figyelt kérdés

Idős ember kinti-benti ivart. nőstény cicája csak nedves kaját hajlandó enni, és abból se bármelyiket.


Vittem neki Purina One-t, azt imádja.

De akciósan is 1100 Ft volt a 4 tasakos csomag, így a gazdája sajnos nem engedheti meg magának, hogy csak azt egye a macska egész nap (mivel 3 tasakot megeszik egy nap).


Ha mellette szárazzal is etetné, akkor az jobban beleférne anyagilag, de mivel eddig csak az olcsóbb félékkel próbálkoztak és azokat nem ette egyáltalán, ezért vettem nekik abból is Purina One-t, ráadásul a sensitive pulyka/rizses verziót, amiről nagyon sok gazdi írta, hogy válogatós cicája szerette.


Ez a cica is ugyan eszik belőle, de nem jóllakásig, épp csak kóstolgatja, és próbál kunyerálni inkább nedveset.

Ez engem nagyon elkeserít, mert eddig átlagos finnyás macskának gondoltam, és nem gondoltam, hogy ennyire nagy a baj vele, hogy már a Purinát se egye.. De valószínűleg már túlságosan megszokta, hogy évekig csak nedvessel etették, és ezért már nem is lehet másra átszoktatni egyáltalán?


Jók a fogai, és tényleg semmi oka rá, hogy ne egye meg, ennél jobb minőségűt meg már nem tudunk adni neki (egyrészt anyagi okokból, másrészt pedig az én korábbi cicáim se ettek meg semmilyen jobb márkájú tápot amit online rendeltem, csak a Purinát, úgyhogy nem hiszem, hogy további kísérletezés lenne a megoldás).


Picit benne van az is nyilván, hogy tudja, hogy előbb utóbb kap mást, ha valamit nem eszik meg.

Egyrészt idővel megszikkad a táljában és akkor már végképp nem kell neki, másrészt meg már mikor valamit egész nap nem akar megenni többszöri kínálásra sem, akkor végül csak megkapja amit nagyon szeret, hogy végre egyen valamit.


Úgyhogy tippeket várok finnyásság ellen.

A nedveset a száraz Purinára ráönteni segíthet, vagy úgy meg majd azért nem eszi meg, mert leázik a szárazról a bevonat és megpuhul?

Ha megenné így, még az is jó megoldás lehetne, ha jobban laktatja és emiatt kevesebb tasak fogy el.


Köszönöm a segítséget előre is.


2023. máj. 29. 01:13
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
55%

Édesem, retek pofádat először is alapállásba.

Másodszor szépen megtanulsz szöveget értelmezni. Sehol, azaz SEHOL nem írtam, hogy a macskák (természetesen bentiek, nem felelőtlen agyhalott szardarab vagyok, aki szélnek ereszti őket, aztán lesz ami lesz, kit érdekel) nedvesen élnének. Merthogy baromira nem a pépesített pástétomok meg aszpikos/szószos falatkák, filék és egyéb baromságok azok, amikre a szervezetüknek kiemelt szüksége van, tönkre is mennek a fogaik, ha ezeken élnek és nem rágnak.

Harmadszorra pedig az előzőhöz kapcsolódóan leszel szíves felfogni, hogy a macska fő tápláléka NEM a nedves eledel. Ha tetszik, ha nem. Ha szuper egészségesen és természetesen akarod etetni, akkor nyers húst adsz neki, megfelelően összeválogatva, elkészítve, azt kell rágni bőven, nem nyammogni. De hát nyilván egyszerűbb elébaszni a napi 3 Whiskast, mint legalább egy tisztességes minőségű száraztápot keresni, amit szabadon elérhetnek bármikor (persze ha nem habzsolnak fel mindent).

2023. máj. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
51%

Édesem, akkor tanulj meg fogalmazni.


" Két nagytestű macskánk van, 3-4 naponta kapnak egy-egy 85 vagy 100g-osat és tökéletesen elvannak vele."


Ebből nem derül ki, hogy száraz tápot is adsz nekik. A példákból sem. Csak annyit mondtál mi mennyibe kerül.


Van aki valóban csak száraz táppal etet, mert teljes értékű, minden benne van, és a fogaik miatt is sokkal jobb. Nagyon gyorsan össze tudnak szedni egy ínygyulladást meg fogkővet ha csak puha tápot kapnak és nincs ami leszedje a plakkot.


Egyébkent nem véletlenül 7000ft egy 4kg-os táp. Legjobb esetben is a középkategória alja. Persze jobb mint a boltok saját márkás mérgei, vagy az agyon reklámozott szarok, mint a whiskas, kitekat és társai. Főleg a nedves eledeleik, amik akkor láttak húst, amikor én űrlényt. 3-5%-os hústartalommal bírnak, a többi mind adalék, meg ízfokozó. (Én ezért szeretem a Bozitat adni , 80-90% hústartalmúak )

Tökéletesen igazad van. Örülök, hogy tudod. Sokan azt hiszik a mai napig, hogy az milyen jó. Pedig nem.


Én Royal Canin száraz táppal etetek évek óta. De minden nap kapnak alutasakosat, konzervet is. Általában Bozita, Leonardo, Almo nature, Applaws, Royal Canin..bár adok nekik Gourmet gold-ot is, vagy Miamort mert szeretik.

Évek óta van fű a lakásban, kapják a Vetri Dmg immunerősítőt, malátát, és néha multivitamin pasztát (trixie).


Látom, tisztában vagy a dolgokkal. Igen, a nedves táp csak "nasi".

Nekünk évekkel ezelőtt javasolta egy nagyon kedves állatorvos barátunk ezt az etetést: száraz kint van egész nap (a macska nem eszi túl magát) reggel-este tasakos, és majdnem minden nap kapnak csirkemellfilét, mert a macska húsevő.


Bocsánatot kérek az előbbi kirohanásomért! Te tényleg felelősségteljes gazda vagy! Nagyon szégyellem magam! Ne haragudj! Csak sajnos tudom, hogy vannak ilyen emberek:(

Bocsánat!

2023. máj. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat mindenkinek!


A kérdés nem a minőség volt, mert én hiába örülnék, hogy jó minőségű egy-egy táp vagy pedig jobb ár-érték arányú mint a Purina, mert a macska attól még ugyanúgy nem fogja megenni azt sem. Szerintem.


Az eddigi száraz tápok a legvacakabb boltik voltak, úgyhogy gondoltam jogos, hogy azokat nem ette a macska, mert nem ízlett neki.


Azért vettem a Purinát, mert egyrészt tudom, hogy azoknál azért a Purina jobb, másrészt meg (és főleg) azért, mert sok ember véleménye alapján ezt szeretni szokták a válogatós cicák, és reméltem, hogy ő sem lesz kivétel.


Az 1-2 napos "éheztetés" nekem már necces, mert rámehet a mája (kicsit hájaska).

Egy idős embernek pedig sajnos elég nehéz megmagyarázni, hogy kényszerítse a macskát valamire illetve ignorálja hogyha egész nap mászkál utána nyávogva.


Úgyhogy nem jobb minőségű/jobb árú tápot keresek igazából, hanem valami módját annak hogy megegye ezt. Mert biztos, hogy ízlik neki, de azért a nedves jobban.. :/


Megpróbálom majd a beáztatást, bár annál gond, ha ott hagy belőle..

2023. máj. 30. 01:03
 14/21 anonim ***** válasza:
63%

Amit nagy arányban el szoktak fogadni a macskák, az a Royal Canin Exigent. igaz, egy 400g-os 2000ft körüli összeg. De láttam már 1500ft-ért is.

Konkrétan válogatós macskának való táp. Orvosi ajánlasra vettük. Jól eszi. Nem kell sok belőle, főleg ha mellé kap (akár alacsonyabb kategóriás) nedves eledelt is.

2023. máj. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
63%

Sajnos a macska nagyon válogatós tud lenni. Általában a májkémet vagy a sajtot szeretik. Esetleg azzal még próbálkozz, hogy belekevered neki. De ez sem garancia, hogy megeszi majd. Az éheztetés nem opció max egy napig. Pontosan amiatt, amit írtál.

Ha így sem megy, próbálj váltani másra. Olyat keress - a pénztárcádhoz mérten- ami kifejezetten válogatós cicának való. Biztos, hogy jók a fogai? Nincs fogkőve, ínygyulladása?

2023. máj. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
79%
Royal canin sem egy hű de magas minőség. Az orvosi tápjaik még oké, de a sima tápok gagyik. Csak jó a marketing.
2023. máj. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
60%
Mert meleg időben sokkal kevesebb szárazat esznek.
2023. máj. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Köszi!


#15 igen, nagyon szépek a fogai, valószínű azért mert néha vadászik is, múltkor láttuk, hogy egy egeret megevett.


#17 erre én is gondoltam, jó hogy pont most akarom én is rászoktatni akkor..

2023. máj. 31. 01:30
 19/21 A kérdező kommentje:

Végül nincs ám gond.


Ma voltam a cicánál, adtam neki szárazat, és nagyon lelkesen ette. :)


Pedig volt neki egy olcsóbb fajta alutasakos is kiöntve, de mégis a Purina szárazat választotta, ami nagy eredmény szerintem. :)

2023. jún. 1. 00:11
 20/21 anonim ***** válasza:
51%

Nem fog ramenni a maja, ha nem eszik 1-2 napig, ez egy oriasi tevhit, ami itt gyakorin terjeng evek ota, tevesen.


De kar is elore elitelni az osszes tapot kerdezo. Persze a te dolgod, de azt gondolom, hogy idos ember sporolni akarna es oriasi hulyeseg purinat venni,mert minosegre se jo, de legalabb rohadt draga.

Ki lehetne ezt hozni jobban is.

2023. jún. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!