Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem eszi meg a száraz...

Miért nem eszi meg a száraz tápot?

Figyelt kérdés

Idős ember kinti-benti ivart. nőstény cicája csak nedves kaját hajlandó enni, és abból se bármelyiket.


Vittem neki Purina One-t, azt imádja.

De akciósan is 1100 Ft volt a 4 tasakos csomag, így a gazdája sajnos nem engedheti meg magának, hogy csak azt egye a macska egész nap (mivel 3 tasakot megeszik egy nap).


Ha mellette szárazzal is etetné, akkor az jobban beleférne anyagilag, de mivel eddig csak az olcsóbb félékkel próbálkoztak és azokat nem ette egyáltalán, ezért vettem nekik abból is Purina One-t, ráadásul a sensitive pulyka/rizses verziót, amiről nagyon sok gazdi írta, hogy válogatós cicája szerette.


Ez a cica is ugyan eszik belőle, de nem jóllakásig, épp csak kóstolgatja, és próbál kunyerálni inkább nedveset.

Ez engem nagyon elkeserít, mert eddig átlagos finnyás macskának gondoltam, és nem gondoltam, hogy ennyire nagy a baj vele, hogy már a Purinát se egye.. De valószínűleg már túlságosan megszokta, hogy évekig csak nedvessel etették, és ezért már nem is lehet másra átszoktatni egyáltalán?


Jók a fogai, és tényleg semmi oka rá, hogy ne egye meg, ennél jobb minőségűt meg már nem tudunk adni neki (egyrészt anyagi okokból, másrészt pedig az én korábbi cicáim se ettek meg semmilyen jobb márkájú tápot amit online rendeltem, csak a Purinát, úgyhogy nem hiszem, hogy további kísérletezés lenne a megoldás).


Picit benne van az is nyilván, hogy tudja, hogy előbb utóbb kap mást, ha valamit nem eszik meg.

Egyrészt idővel megszikkad a táljában és akkor már végképp nem kell neki, másrészt meg már mikor valamit egész nap nem akar megenni többszöri kínálásra sem, akkor végül csak megkapja amit nagyon szeret, hogy végre egyen valamit.


Úgyhogy tippeket várok finnyásság ellen.

A nedveset a száraz Purinára ráönteni segíthet, vagy úgy meg majd azért nem eszi meg, mert leázik a szárazról a bevonat és megpuhul?

Ha megenné így, még az is jó megoldás lehetne, ha jobban laktatja és emiatt kevesebb tasak fogy el.


Köszönöm a segítséget előre is.


2023. máj. 29. 01:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
53%
Ne aggódj, ha nem kap enni egy-másfél napig, megeszi a száraztápot is.
2023. máj. 29. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
76%
Egy macska sem halt még éhen úgy, hogy volt előtte ennivaló. Ha nem eszi, akkor éhen marad. Ha tényleg éhes lesz, meg fogja enni
2023. máj. 29. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém úgy jobban szerette a szárazat, ha minden darabra cseppentettem vizet. Nyilván be lehet áztatni finoman máshogy is.
2023. máj. 29. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért félreértés ne essék, a purina egyáltalán nem jó minőség. Simán lehet, hogy egy normális minőségű szárazat megenne (illetve egy minőségi nedvestápból is, kevesebb is elég -> minél jobb tápértékű egy táp, annál kisebb adag kell egy nap). Összességében tehát akár jobban is kijöhetsz anyagilag.


A másik, ennél a tápnál maradva: ha megnézed a száraztáp adagolását, egy átlagos testű macskának nem olyan brutális mennyiség a napi adagja. Ha kóstolgatásig eszik belőle, az neki azért nagyobb adag kaja cicaléptékben, mint amennyire te kevésnek látod. Napi rutinnal szerintem ez még simán javítható, ha következetes vagy. Reggel megkapja a napi adag szárazat, az maradjon kint nyugodtan, hadd falatozgasson, amikor úgy érzi. Kunyerálásra ne hallgass. Este meg vacsira kaphat egy tasak szottyost (és még akkor is bőkezű voltál egyébként, mert ezek nagy tasakok). Meg fogja tanulni a rendszert szépen lassan, és akármilyen finnyás is, éhenhalni nem fog - hiszen kóstolgatósan már megeszi.


Ki lehet próbálni a száraz szottyosba áztatását is, persze, viszont macskánál ez kevésbé ideális. A macska alapvetően egy olyan étkezésre van berendezkedve, hogy egy nap sokszor keveset eszik. A szottyost viszont nem hagyhatod ott egész napra, mint a szárazat (pláne nyáron), így akkor ez napi többszöri etetést jelent, mindig frissen bekeverve a kis adag szárazat a kis adag szottyossal.

A te szempontodból nem a legideálisabb (hacsak nem vállalja az idős gazdi, és nem tanítod meg neki). Ha van, aki ráér napi 3-4 alkalommal etetni, figyelni, hogy mennyi fogy, kikísérletezni az ideális mennyiséget, amit egyszerre megeszik, stb, akkor meg lehet próbálni ezt is.

2023. máj. 29. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Az jo, ha purinara van penze, mert akkor lesz penze valami tenyleg jo minosegu tapra is. Megneztem, ezt a sensitivet, konkretan 2300 forint/kilos aron megy es csak 18% hus van benne.

Ennyi penzert mar azert boven vannak tenyleg jo tapok is, nem kell ennel leragadni.

Pl applaws, ha jol lattam, az is ilyesmi aron megy es ez tenyleg jo minosegu.


Ehes macska azert enni fog, az is igaz. Ne kapjon alusat, csak tapot.

2023. máj. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
29%

Nem a minőségtől vagy az árától függ.

A cicák nagyon válogatósak, több ízlelő bimbójuk van, mint az embernek.

Igen, olyan is van, hogy ami eddig jó volt, azt most mégsem kérik, és fordítva.

Próbáljátok ki a kenőmájast, a párizsit. Ezeket szeretni szokták, és olcsón lehet kapni.

2023. máj. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
50%

Senki nem mondta 6-os, hogy attol fugg a valogatossag.

Csak a kerdezo ugy adja elo, mintha a purina lenne a csucs, mikozben egy tularazott, also-kozep kategorias cucc.


Ennyi penzert mar a macska ehetne tenyleg jot is, en speciel csak erre ajanlottam egy opciot, mert hatha nem szamolnak utana. Es marpedig nem, mert akkor nem ezt vennek, tokre nem eri meg. De olcsobb es minosegre jobb tap is van, pl a brit premium.

Ez se rossz. De ott a zooplus pl, lehet nezelodni, millio tap van.


Igen, az nyilvan mas kerdes, hogy mennyire hajlando majd enni, de az en tapasztalatom az, hogyha a gazdi nem esik ketsegbe es hagyja ehezni 1-2 napot az allatot, nem ad neki azonnal mast, akkor az allat kaja nelkul nem hal ehen. Ennel azert nagyobb az eletosztone.

Van macskam is, kutyam is, vannak tapok, amiket tenyleg nagyon nem szeretnek, ezt mar kitapsztaltam en is. De ha minden egyes alkalommal engednek nekik, amikor valogatni akarnanak, akkor a vilag osszes kajajat mar kiprobaltuk volna es dobtam volna a kukaba, mert nekik egyszeruen semmi nem jo 😂 Hetente ketszer kapnak rendes sult hust is, volt, hogy meg ezt se ettek meg, ennyire komoly a helyzet.

Mindketten nagyon valogatosak lennenek, ha hagynam. De nem hagyom.


Es remelem az csak vicc, hogy te parizsivel es majkremmel kepzeled el a macska eteteset innentol kezdve.

2023. máj. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
55%

Ha elkezdi eszegetni, akkor nyert ügyed van, csak nem szabad engedni a kunyerálásnak. Bocs, de nem értem, miért csodálkoznak az emberek azon, hogy napi HÁROM alutasakost belediktálnak a macskába és egyrészt anyagi csődbe mennek, másrészt nem hajlandó a cica mást megenni. Hát persze, hogy nem, ha az ovis gyerekednek csak mekis kaját adsz, ő sem fog elfogadni utána egy egészséges ételt.

Napi egy untig elég, de még akár sok is. Két nagytestű macskánk van, 3-4 naponta kapnak egy-egy 85 vagy 100 g-osat és tökéletesen elvannak vele.

Most megnéztem, a Fressnapfból rendelve 40 db-os kiszerelésben 11 500 Ft a Purine One alutasakos. Ez durván két hétre elég napi 3-al számolva, tehát egy hónapban minimum 23 ezer Ft a történet.

Ezzel szemben ugyanúgy Fressnapfban pl a Premiere, ami egy abszolút elfogadható minőségű táp, 4 kg-os kiszerelésben 7000 Ft, ez azért egy átlagos macskának másfél-2 hónapra elég, tehát mondjuk havonta 3500 Ft-ba kerül.

A nedves maradhat is akár Purina, ha nagyon muszáj, de heti 3 is elég belőle, a napit meg el kell felejteni. Bár halkan jegyzem meg, hogy Premiere konzerv is elérhető 6x400 g-os kiszerelésben durván 5 ezer Ft-ért, ami napi 100 g-al számolva 24 napig, tehát majdnem egy hónapig elég. Nagyjából havi 10 ezernél tartunk most, ellentétben a Purina nedvessel, ami önmagában egy huszas.

2023. máj. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
72%

8-as, a premiere mar sajnos nem elfogadhato minosegu tap, szerintem.

Regen sokkal jobb volt, en is etettem azzal, de mar csak husliszt vagy baromfifeherje van benne, ennel meg a purina is jobb.

2023. máj. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
24%

8as


Kinti macskák ?


Csak ezt tudom elkepzelni, mert akkor a többi tápanyagot kintről szerzik meg!


Amennyit te adsz nekik, attol már csontsoványak, betegesen, gyengék lennének.

Egy macska tápanyagigénye jóval magasabb! És akkor még nem beszéltünk egyéb dolgokról pl inulin, taurin, ásványi anyagok, stb.

Nem véletlenül van ráírva a zacskókra, hogy hány db/nap a macska súlyára leosztva.


Egy macskának 2-3 naponta egy tasak kb annyi, mintha te 2-3 naponta ennél egy kis zacskós levest.


Szégyeld magad! Éhezteted az állatokat! Remélem kijárósak és vagy vki kaját rak ki nekik, vagy vadásznak. Tőled már éhen haltak volna, vagy szedvednek nap mint nap!

Kivancsi lennék mit szólnál ha a gyerekednek 3 naponta adnék egy szelet kenyeret!

Ha ismernélek feljelentenélek allatkínzasert!


Minek az ilyenek állat?! Sosem fogom megérteni.

Főleg ezt a buta , ostoba videki hozzáállást az állatokhoz!


Ez kb olyan idióta sztereotípia, hogy a macskának a tej az étel.


Ugy latszik tényleg nem mindenki fejlődik.


Ostoba vagy!

2023. máj. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!