Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tényleg nem létezik,vagy nem...

Tényleg nem létezik,vagy nem hajtanak végre vesebeteg állatokon,veseátültetést? Ha nem akkor miért nem?

Figyelt kérdés
2023. máj. 2. 22:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azert nem csinalnak szervatultetest hazi kedvenceken, mert a kilokodes veszelye ugyanugy fennall, mint az embernel. Ha viszont immunsupression gyogyszert kap, akkor akkora a kockazat, hogy elkap valamilyen masik fertozest (amiben elpusztul), hogy egyszeruen nem eri meg. (hiaba benti cica/benti kutya, te akar a cipoddel beviheted a hazba a bacikat)

Ezen kivul szinte lehetetlen azonos vercsoportu elhullott, de meg atultetheto szervekkel rendelkezo hullat talalni. Ezen kivul, a koltseg szerintem tobb milliora rugna (elokeszuletek, mutet, utogondozas).

Azt meg sem emlitem, mekkora szenvedes lenne mondjuk egy cicanak vagy kutyanak, lovakrol stb. ne is beszeljunk.

Nem vagyok allatorvos, laikus vagyok, de igy gondolom.

2023. máj. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Honnan vennék a donorokat? Leölnék a kóborokat a gazdások megmentéséért?
2023. máj. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2/2 nagyon értelmes lényecske lehetsz. Az emberekét vajon honnan szerzik?? Jézusom.
2023. máj. 2. 23:51
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
Mert szerinted az állatok kórházban, állatorvosnál halnak meg? vagy van donorkártyájuk? Hú de észlény vagy kérdező...
2023. máj. 3. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Embert se választanának be szervátültetésre váró listára, ha a hátralevô várható élettartama 3-5 év lenne. Rendkívül nagy szaktudást igénylô, költséges mûtét, a szerv tárolásának megoldása, utána jelentôs mellékhatással járó gyógyszerek. Egyszerûen nem éri meg, csak hogy a 12 éves cirmike éljen még 3 évet.
2023. máj. 3. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 NTBS ***** válasza:
Túl sokba kerülhet.
2023. máj. 3. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Nincs donor állat.

2. Nincsenek alapos klinikai vizsgálatok a szervátültetésre vonatkozóan kisállatokban.

3. Drága, a legtöbb gazda nem tudja vállalni a költségeit, ezért nincs gyakorlata.

4. Ugyanígy kb orvos sincs, aki elvégezze ezt a műtétet.


5. Ha tetszik, ha nem egy ilyen műtétnek etikai kérdései is vannak. Mindenképp életben kell tartani azt a macskát? Nyerek vele annyi plusz időt neki, hogy megérje a kockázat? Stb.

2023. máj. 3. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tegyük hozzá, az életképes donorszerv az nem úgy van hogy hopp, ott egy halott, szedjük ki a szerveit és tegyük másba... Azt az AGYHALOTT emberekből szedik ki. Piszok rövid idő van kiszedni a még életképes szervet, és elszállítani, hogy beültetésre kerüljön, már ha megfelel valakinek az adott szerv. Ugye fogalmad sincs az egészről kérdező? Különben nem kérdeznél marhaságot... Az megvan milyen durva gyógyszereket szednek egész életükben a transzplantáltak, mennyire elnyomják az immunrendszerüket? ? Az is megvan, hogy az átültetés nem garancia kb semmire? Kilökődet a szerv, hiába kapta meg...
2023. máj. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!