Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Örökbe fogadtam egy cicát mit...

Örökbe fogadtam egy cicát mit gondoltok a félős viselkedéséről, esélyes, hogy vàltozik?

Figyelt kérdés
Nos örökbe fogadtam egy hete egy cicát, lány 2-3 éves, ivartalanított, utcáról lett mentve egy évvel ezelőtt. Már az elején is nagyon félős volt, ha a hátához hozzáérek dorombol, de ha a fejéhez közelítem a kezem, sokszor hatra ugrik. Amit tudni kell róla, hogy az egyik füle hiányzik, a farka törött es rosszul forrt össze, semmit nem tudok a régi életéről, lehet macskák csinálták ezt vele, bár nekem azért furcsa mert kan macskák között szokás verekedni, de lány cicáknál nem(tudtommal), van egy szobája, ott dörgölődik, dorombol szeretget, de amint kilép onnan elfut és bárhogyan akarom simogatni nem hagyja magát
2023. ápr. 5. 19:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Normális, az is normális lenne, ha egy hét alatt azt se engedné, ha hozzáérj. Türelem.
2023. ápr. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szintén mentett, ivartalanított nőstény cica gazdijaként azt tudom mondani, hogy lehet félős marad. Az enyém még most is megretten a hangosabb zajoktól, simogatás csak ha ő akarja. De amúgy vidám, játszik, jól elvagyunk, de nem az a bújós fajta.
2023. ápr. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Normális. 7 éves a mentett kandúrom. A mai napig úgy eszik szegénykém, hogy közben hátra-hátra pillant, hogy szabad-e neki ezt. Ő is jól elvan amúgy, de vannak traumák, amik sose múlnak el nyomtalanul.
2023. ápr. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%

Türelem, tornaterem! Sok-sok türelem!

Nekem is van egy ilyen macsek. Olyan vad volt, hogy még a szelet is támadta, félt mindentől. közel 1 év volt "betörni". A kajával sikerült. Kaját leraktam, úgyhogy lássa hogy én raktam oda és elmentem, hagytam hogy egyen. Ez ment sokáig. Aztán nem mentem messzebb, ottmaradtam, aztán mindig kicsit közelebb maradtam a kajástálcához. Miután megszokta és evett úgy, hogy ott álltam mellette akkor jött az érintés. Ez is sokáig tartott amig addig jutottunk, hogy evés közben engedte a simogatást. Hosszú menetelés ez... De olyan sosem lesz mint az a macska akit végig te neveltél. Ezeknek a szerencsétlen sorsú cicáknak össze van égve a vezérlés az agyukban. Nem lehet tudni mikor mit fognak csinálni.

2023. ápr. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sajnos az ilyen cicák sose lesznek "olyanok amilyennek lenniük kéne". Ki tudja mennyi trauma érte őket, rossz dolgok amik nem törlődnek. Türelemmel talán sikerülhet jobbá tenni a mindennapjaikat.
2023. ápr. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!