Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák természetéről,...

A macskák természetéről, viselkedéséről köztudatban keringő információk általánosítások, nem valósak, vagy csak a mi cicánk más?

Figyelt kérdés

Most van először cicánk-és inkább kutyás voltam mindig is.

A cicákról az uralkodó, csak a kajáért kedves, öntörvényű, főnök, nagyképű, undok diktátor- jellemzőket szokták adni.

A mi cicánk nagyon kedves! A kaja egyáltalán nem érdekli, de a társaságunk, hogy a közelünkben lehessen az igen. Érezhetően alkalmazkodik, azt a pár szabályt, hogy mit ne csináljon elfogadja és amennyire tőle telik igyekszik betartani. Véletlenül csodacicánk van, vagy az egész amiket róluk mondanak nem is igaz?



2022. nov. 5. 15:47
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Atyúristenjuuuujjj 😯😯😯😯😯😯😯 eeeeelképesztő

Ilyen nincs! Még a mesékben sem! Ez valami mutáns macska 😲 fogadok még nyávogni is tud 🥺


Jah nem. Nem különleges. Kb minden gazdás macska ilyen, akire nem csak bio egérfogóként tekintenek hanem foglalkoznak is velük.

2022. nov. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Olyanok mint az emberek. Vannak normálisak, vannak tényleg bunkók. Embereknél is így van, nem mindenki kegyetlen, szemétláda.

A mi cicáink köztesek, van amikor csak a kaja érdekli őket, de van, hogy hiába adjuk neki oda a kaját(gondolván, hogy csak enni akarnak, azért hízelegnek) de nem, követnek minket, velünk akarnak lenni. Ilyenkor szeretetre vágynak. A szabályok közül van amit betartanak, van amit sehogy se tudunk velük megjegyeztetni.

2022. nov. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

Nekem mindkettő cicám ilyen, szerintem mert szeretve vannak…


Feltétel nélkül nem szeretnek mint egy kutya, meg kell érte dolgozni.

De nem nehéz megdolgozni érte, elég ha normális gazdájuk vagy és szeretni fognak…

2022. nov. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%
Minden macska egy más személyiség. Vannak köztük kedvesek, morcosok, lusták, aktívak, stb... Az a sztereotípia hogy a macska csak az ételt szereti és nem a gazdát főleg azoktól ered akik sosem tartottak még macskát csak kutyát. Mivel a kutyánál alapvetően ott a falkaösztön és az, hogy csodálattal követi az embert az első pillanattól fogva azt éreztetheti, hogy a macskák ezzel szemben undokak, hiszen ők csak akkor viselkednek barátságosan, ha már ismernek. Nehezebb kiharcolni a szeretetüket, de cserébe sokkal egyedibb kapcsolat lesz köztetek.
2022. nov. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon tudnak szeretni, ragaszkodni, cica módon. Nem olyanok mint egy kutya, önállóbb személyiségek. De aki azt állítja hogy a macska csak a lakóhelyhez ragaszkodik annak sose volt igazán cicája.

Nem mind egyformán bújós, ölbe cica, de ki tudják fejezni a szeretetüket ha kell. Pl szabályokat is tök jól meg tudnak tanulni, mit szabad mit nem.

2022. nov. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%
Az csak eleve tévhit hogy a cicák nagyképüek hálátlanok lennének igazából nagyon őszinte kedves állatok amúgyis.
2022. nov. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Sok dologtól függ, de azért a macska is nagyon tud ragaszkodni. A cicám már öreg, de babakora óta én nevelem, direkt szakirodalom alapján, és nagyon jól megértjük egymást. Ha meglát, mindig jön, ha távol vagyok férjem mindig meséli, hogy az ajtóban fekszik szomorúan, és vár, pedig kaját mindig kap, de kicsit sem motivált az étellel. Szóval szerintem a legtöbb cica szereti a gazdáját, és kifejezetten kedves és bújós tud lenni, de igénylik a foglalkozást.
2022. nov. 8. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A cicus okos, tudja, hogy szeretik, van egy ilyen érzékük, feltétlen szeretetet kapunk tóle, ha jól ismerjük a viselkedését, megértjük.
2023. máj. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!