Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit jelent a házi madaraknál...

Mit jelent a házi madaraknál a szárnyrebegtetés? Galambról van szó.

Figyelt kérdés
Van egy beteg keringőm, amit befogadtam, és ápolom, több, mint két hete. Most, hogy jobban lett, gyakran rebegteti a szárnyát, ha meglát. Ez azt jelenti, hogy örül?

#galamb #madár #keringő #monori fésűs keringő
2013. ápr. 2. 13:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
a kisgalambok szokták rebegtetni a szárnyaikat,ha a szuleik etetik oket,tavaly neveltem 2 balkáni gerlét kézbol,ha megláttak etetés elott,rebegtették a szárnyaikat.
2013. ápr. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 urkunde ***** válasza:
100%

Ez a coli-s galamb?ha igen örülök hogy jobban van.

Ezt a felnőtt galambok akkor csinálják mikor indulnának

"haza" visszanyerte az erejét és menne a saját dúcába.

De ezt akkor is csinálja mikor nem látod semmi köze az örömhöz.Az örömjele pl.seper a farkával pörög forog és közben hajt.De ezzel általában csak a párjukat tisztelik

meg.

2013. ápr. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen, a coly fertőzéses galambról van szó :) Azóta szerencsére jobban van, bár még mindig nem tud rendesen sétálni, többnyire besegít a szárnyaival. Viszont a coly fertőzésnek mondhatni vége van, már nem szed antibiotikumot, valóban hatott a gyógyszer. Most már sportgalamboknak való fehérjekiegészítőt adunk neki, azt mondják, hogy hamar használni fog :)


Köszönöm szépen a válaszokat, eddig én is akkor láttam ilyen rebegtetést, amikor fiókáknak vittem ennivalót, és kíváncsi voltam, hogy nagy madárnál ez vajon mi lehet. Hát, még nagyon mesze van attól, hogy haza tudjon repülni, de rajta vagyok az ügyön :)

2013. ápr. 2. 19:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!