Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért akar ki menni a cicám a...

Miért akar ki menni a cicám a házból ?

Figyelt kérdés

Icipici volt mikor rá találtam a házba a szeme se volt kinyilva haza hoztam és fél neveltek egéséges 6 hónapos cicus lett soha nem volt kint még De mostanában az ablakba ül és nyávog ha bukora ki nyitom az ablakot meg próbál kimászni de nem fér ki. Jó helye van itt miért akar ki menni


6 hónapos fiú cica


2023. márc. 21. 11:59
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem meg az ne tartson allatot, aki csak ugy kirakja a kertbe, aztan onnantol kezdve oda megy, ahova akar.
2023. márc. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk mind az 5 cica bent van, ebből kettő perzsa macska hatalmas bundával, ki se akarnak menni. Gyönyörűek lennének odakint, sárosan, csapzottan. :)
2023. márc. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
90%

"A macska nem arra való, hogy a házba bezárják!"


Ebbe igazad van DE...


Mivel baromi sok veszély leselkedik egy macskára, akár fertőzés is ami ellen nincs gyógymód, a macska pedig eléggé határtalan állat és nem lehet pórázon sem tartani így akinél nincs normális kenel, az kénytelen bezárni a házába...


Ugyanaz mint a birkáknál, azt sem tarthatod éjjel nappal a legelőn, annyi különbséggel, hogy a macska sokkal öntörvényűbb...

2023. márc. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
87%
Ivartalanítsátok minél hamarabb és nem fog szenvedni az ivaréréstől és nem fog jelölgetni. Utána nem fog kivágyni többet. A bukóablakra viszont nagyon vigyázzatok, mert több esetet is olvastam, hogy beakadt a macska és meghalt miatta, googlen keress rá. Vagy macskabiztos szúnyoghálót vagy a bukóablakra felszerelhető védőrácsot szereljetek fel.
2023. márc. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
38%

A macska ben is tud alakítani amúgy, nekem van macskaalapitványos ismerősöm, mesélt már olyat is, hogy volt amikor a hosszabbítókábelen találták meg a macskát kinyúlva, azt rágcsálta...


Nem verte le még a biztosítékot se, jóhogy nem lett belőle lakástűz...

2023. márc. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
4 hónapos korában meg volt az ivartalanitás
2023. márc. 21. 13:24
 17/27 anonim ***** válasza:
78%

Akkor egyszerűen csak rájött hogy kint is van élet :)

Pórázzal/hámmal esetleg lehetne kint próbálkozni. De idővel elmúlik majd.

2023. márc. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Amúgy igen van cicarács az ablakon.
2023. márc. 21. 13:59
 19/27 A kérdező kommentje:
#18 Hát remélem igazad van és elmúlik nem akarom ki vinni
2023. márc. 21. 14:00
 20/27 anonim ***** válasza:
21%

Azért mert a macska szeret felfedezni, vadászni. Ez a lételeme. De senki és semmi nem tűri jól a folyamatos bezártságot. Akármilyen jó helye is van bent, az akkor is olyan, mint egy börtön. Főleg a nem agyontenyésztett kifejezetten szobamacskák esetében.

Én mindenképpen kiengedném, ez így csak szenvedés neki. Meg kell oldani, hogy biztonságosan kimehessen. Én társasházas környéken lakom, itt nyilván nem lehet biztonságosan kiengedni, mert nincs udvar, fal, kerítés, amit biztonságossá lehetne tenni. De itt meg egyre többen sétáltatják a cicákat, ugyanúgy, mint a kutyákat.

2023. márc. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!