Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Engedtek a gyereknek, ha nem...

Engedtek a gyereknek, ha nem akar kimenni a házból?

Figyelt kérdés
2.5 éves, mostanában (pont, hogy bejött a jóidő...) csomószor nem akar kimenni, de tudom, hogyha kimegyünk rögtön Tök jól elvan, nagyon jól érzi magát kint. De most megőrjít, egész nap bent voltunk, mert ő most gyurmázik. Mutattam neki, hogy reggel feltöltöttem a kis medencéjét, Tök jó meleg már a víz, de ő gyurmázni akar... Tudom még hosszú a délután, de amúgy mostanában még programot is kellett lemondani miatta (közös játszóterezést) mert üvöltve vergődött, hogy nem akar menni sehova... Én meg nem akarok olyan programot ráerőltetni, ami nem kötelező és ami ellen ennyire harcol...
2022. máj. 26. 15:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha elvan otthon, mozog is, akkor nem erőltetem, de nálunk ritkán van tényleg ilyen. Olyan van, hogy picit ellenkezik, de inkább csak úgy heccből csinálja, hamar beadja a derekát.
2022. máj. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Persze hogy engedek. Miért erőltessem ki, ha bent szeretne lenni?
2022. máj. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Nagyon utaltam gyerekként is kint lenni és most felnőttként se szeretek kint lenni az udvaron. Utálom azt is, hogy kertes házunk van. Jól elvagyok bent, köszönöm. Hagyd azt a gyereket, hagy jatszon ott, ahol akár és azt, amit akar.
2022. máj. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Ennyire ne feszülj rá 😂
2022. máj. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De ő imád kint lenni, órákat el tud szöszmötölni, csak rávenni nehéz, hogy kimenjünk... Tehát ennek a tudatában. És ő ilyenkor (bent) nem mozog, hanem egy helyben ül, legozik, gyurmázik, olvasunk. Az udvaron viszont megállás nélkül megy.
2022. máj. 26. 16:04
 6/10 anonim ***** válasza:
65%

Ha engedtem volna, mi kb sose megyünk ki. Én "minden nap levegőzzön a gyerek" típus vagyok.

Soha nem szenved vagy unatkozik kint.

2022. máj. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
Ha elvan bent, és leírás alapján ő jól elvan most bent, akkor ne izgulj miatta. Lehet most a gyurma érdekesebb, mint a 30 fokban megsülni. Én pl gyűlölöm a nyarat, szívem szerint bent maradnék 10 és 18 között a klímás lakásban, de a gyerek meg ki akar menni...
2022. máj. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

Két szempontot fontolj meg. Az egyik, hogy neked is lehet igényed kinn lenni. Ha így van, akkor szépen elmagyarázod ezt a kisfiadnak/kislányodnak, és igenis kimentek. Lehet, hogy nem a játszóig, csak az udvarra (ha jól értem, van), de azért neked nem kell megpenészedni, ha neki nincs kedve kimenni. Mert nem csak az ő igényeit, hanem a tieidet is figyelembe kell venni. De amennyire tudsz, alkalmazkodni lehet, pl. felajánlhatod neki, hogy kivisztek egy kis asztalt és kinn is gyurmázhat.


A másik, hogy ha nem rohangálja ki magát, akkor gond lehet este az alvással. Emiatt lehet, hogy mindenki jobban jár, ha erőlteted a kinti programot.

2022. máj. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Amúgy végül átkattant valami az agyában, és egy órát medencéztünk, most meg még kint sétálgat az apjával. Kutyáznak, cicáznak. Szeret ő kint lenni, de sokszor naggyon nehéz elindítani... Jó ötlet egyébként, hogy kivigyük azt, amivel éppen játszik, ez még eszembe sem jutott :D Köszönöm! :)
2022. máj. 26. 17:31
 10/10 anonim ***** válasza:
60%
Engedek? Örülök, mint majom a farkának! Én utálok kint lenni
2022. máj. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!