Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek rossz ember...

Szerintetek rossz ember vagyok, bűntudatom van...? Pár honapja tálaltunk egy macskát, vagyis inkább megmentettük egy kutyától, azóta a szobámba lakik.

Figyelt kérdés
Az a baj hogy nekik az udvaron van 4 nagykutya, akik ha kiteszem a macskát azonnal megölik. Ideiglenesen fogadtuk be még talalunk neki gazdát de senkinek sem kell. A szobamba se maradhat mert tönkreteszi, sokszor össze vissza pisil mindent, szőnyeget, ruhákat, pedig szobatiszta. Nem tudok tőle aludni se,minden tiszta szőr.Szét szaggatja a dolgaim,a tévé tetején ugrál. Mit tegyek vele?

2023. febr. 8. 15:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%

Orvos látta? Kandúr?

Ha kandúr akkor jelölget a házban ezt ivartalanítással lehet megszüntetni, ha nőstény és össze vissza pisil (pedig szobatiszta) akkor meg valami húgyúti betegsége van, gyulladás vagy valami hasonló, akkor orvos tud segíteni.

Hol hirdeted? Tedd fel minél több helyre facebook csoportokba ahol ilyen gazdikereső állatok vannak, de kérhetsz segítséget menhelyektől is, nem fogják befogadni, de a gazdikeresésben tudnak segíteni.

2023. febr. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

Nyilvan 0 raforditassal nem lehet macskat tartani. Az nem baj; ha nem engeded ki, legalabb van eselye elni, de gondolom nem nagyon foglalkozol vele, orvoshoz nem viszed, csak ugy van a szobadban.

Ez igy nem mukodik, egyertelmuen. Unatkozik is, meg vagy valami baja van vagy csak ivartalanitani kene.

Es hat itt a legfontosabb dolog az, hogy te nem akarsz macskat; ami tok oke.

Ezert kell valahogyan nagyon raallni a gazdikeresesre.

Allatvedoket, menhelyeket keress fel, ha mast nem, segitenek hirdetni. Posztold naponta facebookon csoportokban, nem eleg csak egyszer kirakni, mert gyorsan elveszik a tobbi hirdetes kozott.

Valami szivhezszolo sztorit irj, hogy te csak talaltad, nalad nem maradhat, surgosen mennie kell, ott a sok kutya, mittudomen. Akarmit, amin megakad az ember szeme.

2023. febr. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Hirdesd meg facebookos csoportokban
2023. febr. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szervezetekkel kéne felvenni a kapcsolatot, elmesélni nekik, hogy te a macskát mentetted de se nem akarod, se nem tudod megtartani.

Egy szobányi terület a macskának édeskevés, nem csoda, hogy ugrál, rongál, hiszen egyrészt tele van fölös energiával, másrészt ez túl kicsi élettér és szétstresszeli... ez elég ok önmagában az össze-vissza pisilésre is egyébként, mert a gyakorlatban az 90%-ban nem betegség miatt van, hanem ismeretlen eredetű idült hólyagprobléma (FIC). Stressz okozza, vagy legalább az hívja elő.

Kérd szervezetek segítségét, ők több emberhez tudnak szólni. Minél gyorsabban gazdit kéne találni neki.

2023. febr. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ezeket mind megtettem, állatorvosnal is volt mert piszkos volt a füle meg kapott oltást is. Egyébként nőstény macska, és ugyanúgy prickolt mint a kandurok. De mivel én dolgozom van hogy egyedül van igen, viszont ha otthon vagyok mindig az ölembe van, a mellkasomon alszik,rengeteg játéka van...
2023. febr. 8. 15:58
 6/13 A kérdező kommentje:
Szeretném megtartani de tönkretesz mindent, és mivel még szüleimmel élek ebbe nekik is van beleszólásuk. Pedig vettem neki alomtalcat, hordozót, mindent. De igazuk van a szuleimnek is ebben. Nyaron nyutva van minden, egyszer kiszalad véletlenül vége lesz. Azt meg nem akarom
2023. febr. 8. 16:04
 7/13 A kérdező kommentje:
Az egész ház az övé ha otthon vagyok.
2023. febr. 8. 16:05
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nosteny cicak is jelolnek ivarosan.
2023. febr. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
70%

Merrefelé laksz? (elég megye is ha nem akarod megírni a várost) Ismerek pár embert akik bármilyen állatot befogadnak bármikor.


Az össze-vissza pisilést és a karmolászást megkérdezném dokitól, hátha tud rá valamit, és akkor lehet, hogy meg is tarthatod. Nyáron mikor nem vagytok otthon gondolom nincs tárva minden, ha meg valaki hazaér becsukhatja egy szobába ahol van az ablakon szúnyogháló vagy nincs nyitva ablak, esetleg játszik vele, stb. Ez is megoldható szerintem :DD


Mindenesetre nagyon rendes tőled, hogy gondoskodsz róla :D

2023. febr. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Borsodba lakom, mióta anyáék mondták hogy mennie kell alig alszom, sajnálom szegényt, mert ilyen bújós macskám biztos nem lesz mégegy. De igazuk van, elég egyszer ha kiszalad mert kicsit nemfigyelunk, örökre saját magam hibáztatnám .Ja és az ajtomat kitudja nyitni,felugrik a kilincsre😅
2023. febr. 8. 19:14
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!