Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért karmolnak a macska...

Miért karmolnak a macska kávézóban a macskák?

Figyelt kérdés
Voltam egy macska kávézóban, ahol azt gondoltam barátságos macskák lesznek, de pont az ellenkezője volt. A macskák vadak, harapósak és karmolósak voltak. Az ilyen helyeknek nem az lenne a lényege, hogy barátságos, emberszerető macskákkal töltsék meg?
2022. nov. 26. 16:47
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
52%

Egy gyerektől teljesen természetes reakció, hogy meglát egy cuki kis szőrmókot, és nyúzni meg tapizni akarja. Éppen ezért nem is való egy gyerek ilyen helyre. Ahogy volán mögé sem azért nem engedjük, mert "a hülye szülő nem tanítja meg neki a kreszt", han mert alkalmatlan rá.

Nekem is van egy cicabolond lányom, soha nem vittem macskakávézóba. Az neki nem poén, hogy szép csendben nézi az állatokat, kínozni őket viszont én nem hagynám. Sőt, saját cicát is csak 10 évesen kapott, amikor már bízhattam benne, hogy normálisan fog közeledni hozzá.

2022. nov. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
35%

"Egy gyerektől teljesen természetes reakció, hogy meglát egy cuki kis szőrmókot, és nyúzni meg tapizni akarja."

Már ne haragudj, de már egy egy éves gyereknek is meg lehet tanítani, hogy óvatosan simogassa meg a cicát/kutyát/stb. És egy macska kávézóban a gyerek nem egyedül van, hanem felnőtt kísérővel. Innentől kezdve a felnőtt kísérő feladata és felelőssége, hogy a gyerek hogyan viselkedik az ott lévő állatokkal. Csak manapság ugye az a divat, hogy engedjünk meg mindent a gyereknek, nehogy "bekorlátozzuk", tisztelet a kivételnek.

Ha meg valaki tudja, hogy a gyereke ebből a szempontból fegyelmezhetetlen, az ne vigye ilyen helyre.

2022. dec. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
35%
A másik, hogy innentől kezdve az is természetes reakció a gyerekek részéről, hogy a pici babákat nyúzni meg tapizni akarják, hiszen olyan édes. Érdekes, valahogy ez nincs megengedve a legtöbb gyereknek... Ott meg lehet oldani a gyerekek fegyelmezését, de állatokkal szemben nem?
2022. dec. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!