Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért karmolnak a macska...

Miért karmolnak a macska kávézóban a macskák?

Figyelt kérdés
Voltam egy macska kávézóban, ahol azt gondoltam barátságos macskák lesznek, de pont az ellenkezője volt. A macskák vadak, harapósak és karmolósak voltak. Az ilyen helyeknek nem az lenne a lényege, hogy barátságos, emberszerető macskákkal töltsék meg?
2022. nov. 26. 16:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
Azoknak a macskáknak több eszük van, mint azoknak az állatoknak, akik macskakávézót alapítanak! Hol vannak ilyenkor az állatvédők?
2022. nov. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

Nyilván nem ilyenek voltak, amikor "betelepítették" őket, hanem a kávézóba betérők vadították el őket.

Kérdező, te mit szólnál hozzá, ha az lenne a munkád, hogy álló nap tapizzanak, visongjanak körülötted vagy jól megkergessenek? És nem tudnál nyugodtan aludni, enni?

2022. nov. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%

Az ilyen helyek szabályzatában benne van, hogy tilos a macskát nyúzni, erőszakkal megfogni, hangoskodni, etetni, vakuval fényképezni, stb.


Nagyon sokan nem tartják be ezeket, szeretik az előttük elsurranó macska farkát megfogni/meghúzni, a gyerekek visítanak, kergetik őket, egyszer mentem be egy ilyen helyre, nekem lett elegem 15 perc után, és mentem el.


Úgyhogy folyamatos stressznek ki vannak rakva, az ott dolgozók nem tudnak mindenkit szemmel követni.

2022. nov. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
Ezrknek nem suzabadna létezniük
2022. nov. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
Semmi baj a létezésükkel csak felnőttbarát helyekként kellene üzemelniük és akkor nem lenne gond.
2022. nov. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%
5 Pont erre gondoltam, ha ilyen helyet akarnek nyitni, biztosan gyerekmentesen csinalnam. Nem tudom, utkozne-e valamilyen jogszabalyba, mivel leteznek gyerekmentes szallasok, gondolom kavezonal is kivitelezheto lenne.
2022. nov. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
69%

Biztosan nem ütközik semmilyen szabályba. Ha jól tudom az egyik budapesti macskás kávézóból egy bizonyos idősávban kitiltották a gyerekeket.

Teljesen érthető döntés volt.


A baj, hogy ez nem a gyerekek hibája hanem a szülőké akik nem tudják elmagyarázni a gyereküknek, hogy a sikongatás és a macskák kergetése nem jó a cicáknak.

Ők valószínűleg csak annyit látnak, hogy a gyerekük boldogan játszik és szalad a cica után aki menekül.


Ezért a kommentért az átkokat kérem levélben küldjék, majd elolvasom őket.

Köszi

2022. nov. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
69%

Nem értem a macskakávézó koncepciót. Ha karmolnak, valószínűleg már elegük van az emberekből.


"A baj, hogy ez nem a gyerekek hibája hanem a szülőké akik nem tudják elmagyarázni a gyereküknek, hogy a sikongatás és a macskák kergetése nem jó a cicáknak."

Valószínűleg sok szülő nem is próbálja igazán megkövetelni a gyerekétől, az a hozzállásuk, hadd játsszon a gyerek, az, hogy közben kit vagy mit tarol le, nem számít. Sok szülő nárcisztikust nevel, mert "hadd csinálja azt a gyerek, amihez kedve van". Aztán évekkel később csodálkoznak, hogy a gyerekük egy önző fráter lett.

2022. nov. 27. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%

Erősen kétlem, hogy a macska odabattyogott hozzád és megharapott/karmolt. Gondolom, mentél utána, úgy nyúltál oda, hogy ő nem akarta. Mi ebben a meglepő? Egy élőlényről beszélünk, aki nem olyan megfelelni vágyó, mint egy kutya, hogy akkor is engedje, ha nem akarja valójában.

Az a macskakávézó, amit én ismerek, úgy van kialakítva egyébként, hogy a macskák el tudnak vonulni egy külön helyiségbe, ahová vendégeknek tilos a bejárás, illetve van korhatár is, ha jól emlékszem 16 év. Épp azért lett a korhatár, mert volt több rossz tapasztalata a kávézósoknak. Ment is a rinya utána a momzilláktól, dehát ők amúgy is találnak okot erre ugyebár.

2022. nov. 27. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
81%
Ki kell tenni a falra néhány meztelen cici posztert, és akkor mindjárt ki lehet tiltani a gyerekeket megrovás nélkül.
2022. nov. 27. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!