Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskainfluenza?

Macskainfluenza?

Figyelt kérdés

Kedves Olvasók és Adminok! Kötelességemnek érzem megírni ezt a "kérdést", mivel nem sok mindent találni erről az oldalon, én pedig szeretném ha valaki hasonló helyzettel találja szembe magát felkészültebb lehessen és remélhetőleg ne járjon úgy mint mi... A macskainfluenza most vitte el a teljesen életerős fél éves cicánkat mindössze 1 és fél nap alatt! Hihetetlennek tartom hogy bár más macskánkkal jártunk állatorvoshoz sosem figyelmeztetett minket milyen kockázatos is ez az influenza. Elsősorban szeretnék megkérni mindenkit hogy amennyiben még nem tette mindenképp oltassa be ellene a macskáit ha tényleg kedves számukra... Tanuljatok az én felelőtlenségemből és főleg a fiatal cicákat egyszer vigyétek el orvoshoz!


Amiket most leírok részben tapasztalat részben az orvos tanácsai aki sajna már nem tudott segíteni rajta:


Tünetek:

-bágyadtság

-étvágytalanság(se étel se víz)

-mozgás hiánya

-gubbasztás, lehajtott fej

-dorombolás hiánya

-síró hang mozgatáskor

-hányás


Amint észlelitek ezeket AZONNAL vigyétek orvoshoz! Mi sajnos 1 napot vártunk mert mire megállapítottuk, hogy baja van már nem lehetett hova vinni. Másnap reggel már vittük is de estére elpusztult... :(


Szeretném megosztani az orvos tanácsait is, illetve hogy mit csinált:

-azonnali vitamin injekció

-2 további injekció amit a következő napokban kell(ett volna) beadni

-2 fecskendő(egy kicsit, egy közepes)

-a macska dehidratált állapotban lesz ezért neked kell itatnod!

-tojássárgája (apró adagban) a szájba fecskendezés

-nagyon kis mennyiségű pálinka szájba fecskendezése

-melegen helyre elzárás

-MÁS ÁLLATOKRA FERTŐZŐ, EL KELL KÜLÖNÍTENI!

-emberre nem veszélyes a kór!

-Nagy macskákra is veszélyes!

-Az influenza a hideg beálltával jöhet elő


Ha ennyivel hozzájárulhattam legalább egy macska megmentéséhez már megérte ezt megírnom. Imádkozok hogy senkinek ne kelljen egy ilyen rohadt influenza miatt búcsút mondania kedvencétől.


Nektek mi a tapasztalatotok ezeken kívül?



2022. okt. 30. 19:12
 1/9 anonim válasza:
16%

Úristen! Pont nemrég születettek kiscicák nálunk, és az egyik beteg lett. Bár valóban nem egy kérdés, hanem egy poszt, de köszi!

Le is mentettem! 🥰

2022. okt. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

Hat nem tom figyelj, egyreszt ez a tojas meg palinka a szajba nekem olyan hihetetlen, masreszt meg macskainfluenzaba nem lehet belehalni 1 nap alatt.

Tehat vagy nem ez volt a baja vagy ez a macska nem 1 napja volt beteg, hanem 1 honapja.

2022. okt. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem vagy kötelezve rá, hogy elhidd. 2 napja még semmilyen tünetet nem mutatott, evett, ivott, játszott, bújt. Másnap már azt vettem észre, hogy nem akar előjönni gubbaszt. Próbáltam simogatni, semmi dorombolás. A betegségről az orvos is tisztán megállapította, hogy macskainfluenza. Nem vagyok orvos nem tudom a tanácsai mennyire voltak szakszerűek, lehet tapasztalás alapján javasolta más orvos meg mást javasolt volna. Nem 1 nap alatt halt bele hanem 1 és fél, ha ez változtat valamit a véleményeden...


Jó szándékból írtam ezt a posztot. 1 órája ment el... Bújós, erős cica volt. A 4 testvérből a legerősebb. Bele se merek gondolni mi várna a többire. Persze most nem fogunk tétlenkedni, azonnal mennek állatorvoshoz.

2022. okt. 30. 19:29
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Én mindenesetre jeleztem a kérdést, mert gyanúsan sok hasonlóság van a Facebookon terjedő álposztokhoz.


Macskainfluenzában nem lehet egy nap alatt elpusztulni, másrészt az orvos sem fog tojássárgáját és pálinkát csorgatni a szájába, ebben biztos vagyok. És mi ez a megmondó stílus, hogy "ezt és ezt fogod csinálni a következő napokban"? Minden kezelés egyedi, bárki követi ezeket az utasításokat, csak rosszat tesz vele. A legjobb tanács amit adhatsz, hogy vigye minél hamarabb orvoshoz a macskát.

2022. okt. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%
Megvolt a mai mesedélután is, köszönjük. Most pedig keressük meg hogy ki az az elmeroggyant aki ezt el is hiszi.
2022. okt. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ennyi rosszindulatot...
2022. okt. 30. 20:08
 7/9 anonim ***** válasza:

"A macskainfluenza most vitte el a teljesen életerős fél éves cicánkat mindössze 1 és fél nap alatt!"


Macskanátha van, nem influenza és akár hónapokig kínlódik az állat, mire elpusztul benne, tehát már itt marhaságot terjesztessz. Tovább se olvasom, a válaszokból kiderül, hogy nem csak itt írsz butaságot. Én is jelentelek, bocs.

2022. okt. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%
A macskanátha orrfolyással, tüsszögéssel, lázzal, szagvesztés miatti étvágytalansággal, csontvékonyra fogyással jár. Elhúzódó betegség, ami tüdőgyulladással, hörgő légzéssel járhat. A leírt tünetek alapján nem macskanáthával volt dolgod, az nem veszi el 1 nap alatt a macskát, az orvos meg eláshatja magát, ha erre azt mondta, hogy macskanátha. Azzal meg főleg, ha pálinkát meg tojást ajánlott a gyógyítására. Ne terjessz fals információkat, olvass utána a betegségnek, a kezelésnek és többet ne keresd fel azt az orvost, ha jót akarsz az állataidnak.
2022. okt. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
77%
Nem kétségbe vonva a érzéseidet, és részvét a veszteségedért, de ez igy leírva nem macskainfluenza volt, hanem egy különösen agresszív macska panleukopenia variáns.
2022. okt. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!