Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám támadja a lábujjam....

A macskám támadja a lábujjam. Mitévő legyek?

Figyelt kérdés
Egy hete örökbefogadtam egy cicát. Kb 1,5 éves. Nagyon aranyos, azt hittem vettük az első akadályt mert már végre nyugodtan alszik. De ma nagyon nyugtalan volt és kétszer is "megtámadott". Nagyon hirtelen elkapta a lábújjamat és véresre karmolta. Az egyik alkalommal bele akart menni egy dobozba amit nem engedtem neki, többször eltettem onnan. Másodjár a földön játszott én meg elmentem mellette és elkapta a lábujjam. Azt gondolom ő játéknak szánta, de nem tudom. Nem tudom mitévő legyek. Nagyon agresszív lett hirtelen és félek már hogy ez majd máskor is előfordul. Nem tudom, hogy fegyelmezzem.

2022. szept. 15. 23:42
 1/10 anonim válasza:
100%

Csak játszani szeretne, ennyi az egész. A mienk is lábujjmániás és folyamatosan kapkodja el. Folyamatosan tanítjuk őt, hogy fáj és óvatosabban játszon, jól fejlődik.


Ezt egyébként úgy is el tudod kerülni, hogyha veszel neki valami csörgős lebegtetős játékot és amikor ilyenje van lengeted neki, kifárad és békén hagy. Ez amúgy jó jel, ha játszani akar. Azt jelenti, hogy jól érzi ott magát veletek. :)

2022. szept. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
vizipisztollyal meglőni ha ilyet csinál
2022. szept. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
#2 Ezen felnyerítettem így az éjszaka közepén :DD
2022. szept. 16. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Miénk is támadta, ha csupaszok voltak. Folyton beszóltak neki a meztelen ujjacskák. A kis piszkok. Zokniba csomagolva nem incselkedtek.


Kinőtte.

2022. szept. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nagyon határozottan rá kell szólni, hogy tudja nem szabad. Meg fáraszd le, botos játék, lézer stb. Futtatni kifulladásig, ez a titka.
2022. szept. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Macska, a macskak ilyenek. Ha ezt nem tudtad, akkor mostmar tudod, jobb keson, mint soha :D

En ilyenkor egyebkent azonnal eloveszem a lezert es elterelem azzal a figyelmet, mert nalunk se a hangosan raszolas, vizzel lespricceles, tapsolas, semmi nem segitett ezen kivul, csak duhosebb es agresszivebb lett ezektol, de a lezer bevalt.

Es tenyleg le kell farasztani, az is hasznal. Veluk is kell foglalkozni naponta azert :)


Es ne baszogasd azzal, hogy szerencsetlent nem hagyod dobozzal jatszani; ez kinzas, szinte minden macska dobozmanias :D Pakolj el mindent, amihez nem akarod, hogy hozzanyuljon es tegyel ki neki egy kartondobozt, ciposdobozt, akarmit, imadni fogja :)

2022. szept. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
csapjál reá egy bottal
2022. szept. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy játszani kifejezetten nem akar. Néha játszik egyedül, de velem alig akar. Eg csomó játéka va.Mikor rájön az öt perc, akkor egyszerűen csak hirtelen "támad" és megszabadulni se lehet tőle. Ott karmol meg harap ahol éri az embert. Nagyon nagyon nem kellemes és ijesztő. Ha kiszabadulok, akkor utánamugrik villámgyorsan. Ha éppen nincsen semmi a kezem ügyébe akkor szétkarmol mindenhol. Én láttam már macskát, a szüleimnek is van, de ő sose volt ilyen agresszív. Szerintem ez nagyon túlzás amit csinál.

A Dobozos incidens igazából csak annyi volt, hogy én gonosz elő mertem venni egy vászondobozt mert abból kellett nekem valami, de már rájöttem, hogy valószínű játéknak gondolta, hogy arrébb pakoltam mindig, hogy ne menjen bele.

2022. szept. 16. 22:38
 9/10 anonim ***** válasza:

De a lezert probaltad mar? Ha az se erdekli, akkor nem is macskad van, hanem valami mas...:D

Na de komolyan, probald ki :)

2022. szept. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Még az jutott eszembe, hogy esetleg valami olyan illatot használok magamon a lábamon amit nem szeret, aztán remélhetőleg idővel fel is hagy ezzel a kedves szokásával. A citrom nála nem működik azt már észrevettem. Van esetleg valami más?
2022. szept. 16. 23:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!