Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kismacskának híg zöldes a...

Kismacskának híg zöldes a széklete, férgesség?

Figyelt kérdés
Az egyik kiscicánk(3-4 hónapos) az elmúlt napokban hígat székelt, mai napon pedig nagyon híg és zöldes-fehéres volt a széklete. A kedve sem volt az igazi és az étvágya is nagyon kicsi volt. Tegnap találtam a kakijában egy fehér, vékony szálacskát, ami feltehetőleg fonálféreg volt, ezért adtam neki egy negyed féreghajtót(a méretére kb. annyi kellhet neki). Holnap tervezem orvoshoz vinni, de ez a zöldes-fehéres széklet kicsit megijesztett, csak az lenne a kérdésem, hogy ez lehet a féreghajtó mellékhatása? A cica ezenkívül jól van, járkál fel-alá, dorombol ha simogatjuk és hozzánk bújik, inni iszik rendesen, nincs kiszáradva, csak az étvágytalansága aggaszt inkább, és ez a székelés.

2022. szept. 14. 19:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
Nem biztos hogy várnék vele holnapig. Ügyeletre kéne vinni.
2022. szept. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
Zöldes szín arra utal, hogy a beleiben valami rothasztó baktérium van, ami enyhe bélvérzést is okozott (biliverdin).
2022. szept. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

#1 sajnos ma már bármilyen igyekezetem ellenére sem tudnám elvinni.

#2 Ez mennyire lehet komoly? Nem lehet, hogy csak a féreghajtó okozza? Vagy maguk a férgek lehetnek az okozói?

2022. szept. 14. 20:39
 4/17 anonim ***** válasza:
35%
Hát ezt nem hiszem. Országos szinten vannak ügyeletek.
2022. szept. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Miss Endzsi ***** válasza:
78%
Ilyesmi történt nálunk is. Valószínű alapból lappangott valami a macskádban, a féreghajtó pedig egy erős gyógyszer, így kijött a betegség rajta.
2022. szept. 15. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
#5 és mi történt nálatok? Mert most reggelre már elég élénken kelt fel, evett és ivott, szaladgált. Mintha jobban lenne.
2022. szept. 15. 07:55
 7/17 Miss Endzsi ***** válasza:
Elvittem orvoshoz, kapott két hétig tartó antibiotikumot, vitaminokat, vették vért tőle előtte, hogy teszteljék macska betegségekre, otthon főztem neki a kedvencét, májat, kedvenc alutasakosak, hogy legyen kedve enni.
2022. szept. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Miss Endzsi ***** válasza:
De ő nem volt élénk, nem ivott eleget se.
2022. szept. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) hamarosan mi is indulunk a dokihoz, de szerencsére már egyre jobban van, a zöld kaki is megszűnt. Nem fukarkodásból kérdezem, de nagyjából mennyi pénzt vigyek magammal?
2022. szept. 15. 13:14
 10/17 Miss Endzsi ***** válasza:
8 ezer maga a vizsgálat, hogy belenéz a szájába, fülébe, hőt mér. Lázcsillapítás olyan 3-4 ezer, plusz amit felír még 5 ezer, vérvétel is ilyen 8 ezer körül van.
2022. szept. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!