Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Öreg macska nagyon le van...

Öreg macska nagyon le van soványodva, Ez normális?

Figyelt kérdés
15.5 éve scicánk, aki korábban nagyon kövér volt, igaz akkor anyukámnál lakásban élt és naphosszat evett és aludt, az elmúlt évben sokat fogyott. Nálunk kijár a körbekeritett udvarra , magasra mászni nem tud ezért gondoltam, életmód váltás. De most pár hete egyre fogy,ma már az összes csigolyáját érzem. Elviszem orvoshoz, csak kérdezem hogy ez normális, hogy öreg korukban ennyire lefogynak? Kedve jó, köszön, jön, bújik dorombol. Eszik, alutasakos cicatápot főleg. Foga szerintem nincs már sok. Sajnos azt nem tudom hogy mennyit pisil kakil mert közös alomtálcák vaNNAK.

2022. szept. 5. 11:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Akár valami komoly betegsége is lehet, ennyi idősen már sajnos benne van a pakliba. Ha eszik rendesen és mégis fogy, akkor nagyon gyanús, hogy valami gond van. Persze öreg korukra fogyhatnak az állatok, de hetek alatt a hirtelen fogyás szerintem inkább valami betegségre utal. Biztosat majd a doki tud mondani.
2022. szept. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen idős cicáknál vesebetegség szokott lenni, én arra tippelek a fogyás alapján, de majd a doki megmondja.
2022. szept. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Megmértem és 3 kg.
2022. szept. 5. 11:55
 4/13 anonim ***** válasza:
65%
Az megvan hoyg nem csak akkor dorombol ha jól van? Akkor is dorombolnak ha szenvednek, ezzel nyugtatják magukat. Kinti cicánál sajnos a leukózis is esélyes, attól is gyorsan tudnak fogyni, sürgősen lássa doki.
2022. szept. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%
Nyilván nem normális, ennek köze sincs a korához. Valami komoly baja van. Daganat is okoz ilyen mértékű fogyást. Vidd el állatorvoshoz, alapos kivizsgálás kell.
2022. szept. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos úgy hangzik, hogy valami baj van vele.
2022. szept. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%

Nekünk eleve vékony cicánk 16 éves múlt, és neki is érezni a kis csontos gerincét, és bizony már nem tud rágni, ezért csak olyan konzervet rendelünk neki, ami krémes állagú, kikotrom az edényébe, és a konzervdobozt megtöltöm meleg vízzel, ráöntöm a kajájára, és kiskanállal szétnyomkodom a vízbe, majd összekeverem, ezt a főzeléket eszi. Könnyű emésztenie, rágni se kell. Gourmet Gold fémdobozos macskakonzervet kap, meg Sheba lazacos alutálcásat, de a Zooplusból a netről többfélét is lehet rendelni, aminek az ábráján látszik, hogy májkrém állagú. Ami fontos: A Zooplusból felerősítésül megrendeltem neki ezt a vitaminpaszta-koktélt, és imádja: GimCat Multi-Vitamin-Extra macskapaszta, 200 g, 3 990,00 HUF

Vegyes próbacsomag: Smilla macskapaszták, 3 db, 1 x 5 090,00 HUF

2022. szept. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 NTBS ***** válasza:
100%
Valami baja van. Vidd el orvoshoz.
2022. szept. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
52%

En amugy ezt tokre nem ertem... te csak ugy tetlenul allsz es nezed, ahogy az a szerencsetlen macska fogy, azt se tudod, van-e foga, normalisan pisil-e egyaltalan es stb...

Hogy lehet ennyire leszarni szerencsetlent? Attol meg, hogy 15 eves, megerdemli az orvosi ellatast es azt, hogy ne kinok kozott pusztuljon el, ha esetleg itt a veg.

Es mar 1 eve nezegeted. Ugyes vagy.

2022. szept. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

4,persze ezt tudom, úgy értettem a dorombolást,hogy amikor felveszem ugyanúgy bújik hozzám, dorombol dagaszt.

Foga nincs sok ezt nyilván látom és sokat nyálzik is.


Utolsó dehogy nézem 1 éve, honnan veszed ezt. Épp ezt irtam hogy mivel itt sokat mozog gondoltam végre normál súlya van. Azelőtt lelógott a hasa a földre. Most érzem azt hogy túl sovány.És mint irtam elviszem nyilván orvoshoz.

2022. szept. 5. 14:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!