Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska vs. hangya?

Macska vs. hangya?

Figyelt kérdés

Sajnos megjelentek nálunk a hangyák - bár nem is értem, hogy, társasház sokadik emelete, na mindegy.

Abban kérnék tanácsot, hogy milyen olyan vegyszer van, ami nem káros a macskákra, a hangyajárást viszont megszünteti? Szeretnék gyorsan lépni, mielőtt túlzottan elszaporodnak.

Egyelőre fahéjjal szórtam fel a sarkokat, de úgy látom, nem annyira segít, valahol a fugán járnak fel, de egyelőre nem látszik, hol fúrták át magukat.

Sajna az ilyen fahéj, só, egyéb házipraktika nem hosszú távú megoldás, fürdőszobáról van szó, naponta vizes az adott rész.

Cicákat se tudom onnan kitiltani, ott az itatókútjuk, szóval rájuk mérgező permet semmiképp se jöhet szóba.


Bármi tanács? Régebben használtuk az insecticide-ot, de úgy tudom, azóta arra rákerült a figyelmeztetés, hogy cicáknak árt (a fressnapf nálunk emiatt már nem is árulja).


2022. aug. 15. 10:42
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
10, Jó, de ahol a hangya van, a kád előtt, ott bútor nincs, mert... nos, a kád előtt van. Ezt írtam fentebb. Minek tennék a bútor alá hangyacsapdát (egyébként nincs olyan alacsony fürdőszobaszekrény se, de ez már mellékes), ha a hangya nem ott jön elő..? Nem az a célom, hogy belakják a fürdőszobát, hanem hogy még az előtt kezeljem a problémát, hogy elterjednek. :/
2022. aug. 15. 14:09
 12/15 anonim ***** válasza:
69%
Lerakod a furdobe es bezarod az ajtot. A macskak cuccait meg ideiglenesen atpakolod mashova, ennyi.
2022. aug. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Akkor újra felteszem a kérdésemet: olyan vegyszert keresek, ami megelőzi a hangyainváziót és macskákra nem ártalmas.

EBBEN tud valaki segíteni?


Macskát kizárni nem opció.

2022. aug. 15. 18:02
 14/15 anonim ***** válasza:
55%
Kaptál már jó és hasznos tanácsokat. Egyik se jó. Ok. Akkor keress rá a neten, olvasd el hogy melyik nem ártalmas melegvérű állatra és válassz közülük.
2022. aug. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Igen, aki hasznos választ adott, annak köszönöm!

De a kekeckedésnek semmi értelme, meg annak se, hogy egyesek ugyanazt az értelmetlen választ hajtják.

Leírom, hogy nyílt részen vannak hangyák és nem lehet kizárni a macskákat, erre az a válasz, hogy tegyem a nemlétező bútor alá a mérget és zárjam ki a macskát? Ez se nem jó, se nem hasznos tanács, már bocs.

2022. aug. 15. 19:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!